Γ’ Εθνική: Νέα ήττα της Κοζάνης … γκρίνια κι ένταση στο τέλος…. διπλό σωτηρίας για τον Πυρσό

Αν και προηγήθηκε η Κοζάνη στο 40’ με 2-0 με γκολ του Ταφαρλή στο 33’ και του Βασίλιεβιτς στο 40’ δεν μπόρεσε να κρατήσει το υπέρ της σκορ και παρόλο που η Καστοριά έπαιζε από το 30’ με 10 παίκτες μετά από αποβολή του Σαραφιανού, κατάφερε να ισοφαρίσει και στις καθυστερήσεις να κλέψει το τρίποντο και να κάνει μεγάλο βήμα για τη σωτηρία της.
Αξίζει να σημειωθεί ότι  και η Κοζάνη από το 70’ έπαιζε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ηλία Τσικόπουλου.

Το 2-1 έγινε στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με τον Αλέκο Παπαδόπουλο να ευστοχεί στο πέναλτι.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 2-2 με γκολ του Γιώργου Μαντζάνα και στις καθυστερήσεις με νέο εύστοχο πέναλτι του Αλέκου Παπαδόπουλου η Καστοριά δραπέτευσε με το χρυσό για αυτή τρίποντο.
Η νέα γκέλα της Κοζάνης έφερε γκρίνια στους φιλάθλους που με συνθήματα καταφέρθηκαν κατά της διοίκησης.
Στο τέλος απειλήθηκε σύρραξη μεταξύ των οπαδών της ομάδας και της διοίκησης αλλά με την παρέμβαση των ψυχραιμότερων αποφεύχθηκαν τα χειρότερα.
Σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχαμε με το ΣΦ «Τα Λιοντάρια» μας τόνισαν την έντονη δυσαρέσκειά τους προς τη διοίκησης και μας ενημέρωσαν πως θα υπάρξει τις επόμενες ώρες ανακοίνωση για τα γεγονότα.
Μεγάλο διπλό του Πυρσού μέσα στο Κεραυνό Θεσπρωτικού με 1-2 που τον φέρνει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Τα γκολ για τον Πυρσό σημείωσαν οι Γκέτσιος και Σικαλόπουλος.