Γ' Εθνική: Ήττα για Κοζάνη και Φιλώτα … με το δεξί ξεκίνησε ο Εορδαϊκός

Τον πλήρη αιφνιδιασμό πέτυχε η ομάδα του Εθνικού Αλεξανδρούπολης, αφού προηγήθηκε στο πρώτο 10λεπτο της Κοζάνης, 2-0.  Η Κοζάνη στη συνέχεια προσπάθησε να πετύχει ένα γκολ για να μπει στο παιχνίδι, χωρίς όμως να τα καταφέρει. Τα γκολ για τον Εθνικό πέτυχαν ο Πελτέκης στο 6 και ο Γωνιάδης  στο 10’.

Μεγάλη και ιστορική νίκη, με σκορ 2-0, επί της δυνατής  Καλαμαριάς, πέτυχε ο Εορδαϊκός μπροστά σε περίπου 600 φιλάθλους. Οι ανθρακωρύχοι αφού ξεπέρασαν ανώδυνα το πρώτο 15λεπτο στη συνέχεια πήραν τα ηνία του αγώνα και με γκολ του Σαββίδη 31’  στο  και του Συμεωνίδη στο 58’  , πήραν το πρώτο τους τρίποντο.
Ήττα και για τον Φιλώτα, μέσα στο Αγιονέρι με σκορ 3-1.  Στο 30΄ο Στεφανίδης Νεστορας με  εύστοχο χτύπημα πέναλτι το 1-0 για το Αγιονέρι Στο 46΄ο Τακίδης ισοφάρισε για την Θύελλα Στο 48΄νέο προβάδισμα για το Αγιονέρι πάλι με  τον Στεφανίδη Νεστορακαι στο 73΄οι γηπεδούχοι κλείδωσαν  τη νίκη αυτή τη φορά με τον Στεφανίδη Στάθη να σημειώνει το 3-1 . Παράπονα από τη διαιτησία εξέφρασε ο Φιλώτας