Γ.Σ. Κοζανης

ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ Η ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΓΣ Κοζάνης, ΠΡΟΣΚΑΛΕΙ,  όλους τους αθλητές-τριες και τα ΜΕΛΗ του στην κοπή της πρωτοχρονιατικης πίτας των τμημάτων του, στις 01 Φεβρουαρίου 2015 ημέρα Κυριακή και ώρα 18:30 στο Δημοτικό Αναψυκτήριο  Κοζάνης (περιοχή Αγίου Δημητρίου).

Το Δ.Σ.

ασ πανθηρες κοζανης-γσ κοζανης 0-3

Νίκη  για τις κορασίδες του συλλόγου μας στο τοπικό παιχνίδι με τους Πάνθηρες  με σκορ 0-3 τα σετ 16-25, 14-25, 20-25. Δίχως  την Βασιλοπούλου, Τσιαούση και Μαγγιρίδου  ο προπονητής μας Δημήτρης Τιτέλης χρησιμοποίησε τις αθλήτριες:  Γκιάτα, Εμμανουλίδου, Φακίτσα, Καλογερίδου, Καρυπίδου, Βόντσα, Σιδέρη, Γκαραλιού, Πεχλιβανίδου, Φασούλα, Παφίλη Χ.

πρωτη ηττα για τις νεανιδες

Την πρώτη  ήττα έκαναν οι νεανίδες του συλλόγου,  στον έναν απο τους τρεις αναβληθέντες αγώνες, μέσα στα Γιαννιτσά  απο τον Μ. Αλέξανδρο με σκορ 3-0 τα σετ 25-21, 25-19, 25-19. Στο παιχνίδι αυτό ο προπονητής  μας Δημήτρης Τιτέλης χρησιμοποίησε τις αθλήτριες: Παφίλη, Ντέρου, Μαγγιρίδου, Τσιαούση, Καλογερίδου, Γκιάτα, Ντομοπούλου, Βασιλοπούλου, Καρυπίδου, Εμμανουηλίδου,Φακίτσα.

ΠΡΩΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ

Την πρώτη τους ήττα γνώρισαν οι άνδρες του συλλόγου μέσα στα Γρεβενά απο τον ΓΣ με  σκορ 3-2 τα σετ του αγώνα 19-25, 28-30, 26-24, 25-15, 25-13. Όταν υποτιμάς τον αντίπαλο, παίζεις νοθρά και έχεις και εναντίον σου την διαιτησία  (Γιαννόπουλος απο τα Γρεβενά) είναι φυσικό να μην κερδίζεις μια ομάδα που μέχρι σήμερα δεν πήρε βαθμό  στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής. Αποκορύφωμα στο 4ο σέτ ενώ προηγούμασταν με 20-24 έδωσε μπλόκ σε ένα καρφί της αντιπάλου ομάδας που έφυγε άουτ που μόνο ο ίδιος είδε. Για την ομάδα μας αγωνίσθηκαν οι: Ιωαννίδης, Μαμαμλίγκας, Παπαθανασίου, Πινδώνης, Σολωμονίδης, Καραγκιόζης, Γκιούρας (L), Γκιαούρης,, Περδικούρης, Μπλιούμης, Μπηλιώνης.

ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 3-2

Για το πρωτάθλημα των παγκορασίδων η ομάδα μας κέρδισε τον Αστέρα Γρεβενών με σκορ 3-2 τα σετ 26-24, 25-08, 21-25, 27-29, 15-8. Για την προπονήτρια μας Ματσαρίδου Μάρθα αγωνίσηκαν οι αθλήτριες: Λούκα, Μακρυανίδου, Τότσκα, Μαγγιρίδου, Μαυροματίδου, Κονταξή, Τσανακτσή, Δύντσικου, Ζυμάρα, Φασούλα, Καβουρίδου, Ράπτη, Πεγκλίδου, Παφίλη.

ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΓΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 2-3

Ήττα για τις γυναίκες του συλλόγου στο κλειστό γυμναστήριο της πόλης μας απο τον ΓΣ Γρεβενών με σκορ 2-3 τα σετ 17-25, 17-25, 25-11, 25-21, 12-15.  Δεν μπόρεσαν οι αθλήτριες μας να ξεπεράσουν την κούραση απο το χθεσινό παιχνίδι με τον Αρίωνα (έναρξη 20:00) που χρειάσθηκε να παίξουν 2 ώρες και 20 λεπτά , ενώ οι αθλήτριες μας Βασιλοπούλου και Μαγγιρίδου έπαιξαν άλλα 4 σετ στο κορασίδων  με αντίπαλο τον Πήγασο Κοζάνης (έναρξη 14:00), παρ' όλα αυτά είχαν ψυχικές δυνάμεις και κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι με τα Γρεβενά στο 5 σέτ το οποίο χάθηκε στις λεπτομέρειες με 12-15. Για την ομάδα μας χρησιμοοιήθηκαν οι αθλήτριες: Γκουντιού Ολ., Γκουντιού Αλεξ., Μπηλιώνη, Παγούνη, Βασιλοπούλου, Μαγγιρίδου, Μπέμπη-Μπακάλη (L), Παυλίδου  (L), Ντέρου, Παφίλη, Αναστασιάδου,Βαρέκα.

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

Το Διοικητικό Συμβούλιο εύχεται στους αθλητές ΓΚΙΑΟΥΡΗ Αθανάσιο, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ Αθανάσιο, ΖΗΚΟ Αθανάσιο και τις αθλήτριες ΝΤΕΡΟΥ Αθανασία, ΜΠΟΖΟΥΔΗ Αθανασία  ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για την σημερινή τους ονομαστική γιορτή με υγεία και πολλές επιτυχίες με την ομάδα μας.

ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΤΗΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Σημαντική νίκη πέτυχε η ομάδα γυναικών του Συλλόγου, για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής, στο αναβληθέν παιχνίδι λόγω της συμμετοχής της αθλήτριάς μας Μαριάνθης Βασιλοπούλου στην προετοιμασία της Εθνικής κορασίδων, επί του ΦΣ Αρίων Πτολεμαϊδας με σκορ 2-3 τα σετ 26-24, 19-25,21-25,25-21, 11-15.  Έγινε ένα πάρα πολύ καλό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, το οποίο κράτησε πάνω από δύο ώρες, με καλύτερη την ομάδα στο 5ο σετ το οποίο και πήρε με 15-11. Θα πρέπει να τονισθεί επίσης ότι οι αθλήτριες μας Βασιλοπούλου και Μαγγιρίδου αγωνίσθηκαν και στις 14:00 με τις κορασίδες τέσσερα σετ με τον Πήγασο Κοζάνης,  ενώ λογικά θα αγωνισθούν  και στον αγώνα των γυναικών με τα Γρεβενά (κανονικό παιχνίδι) την Κυριακή στις 16:00.

ΓΣ ΚΟΖΑΝΗΣ-ΠΑΣ ΙΚΑΡΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 3-0

Για το πρωτάθλημα Β΄Εθνικής στους άνδρες η ομάδα μας συνεχίζει το αήττητό της κερδίζοντας και τον ΠΑΣ Ίκαρο Έδεσσας με σκορ 3-0  τα σετ 25-21, 25-20, 25-20. Χρησιμοποιήθηκαν οι αθλητές:  Περδικούρης, Σολομονίδης, Πινδώνης, Μαμαλίγκας, Ιωαννίδης, Παπαθανασίου, Μπλιούμης, Γκιαούρης, Μπηλιώνης, Λαμπρόπουλος,Γκιούρας (L).