Αρχική

Δελτία Τύπου

Πρόγραμμα α΄ Ημιτελικών Τζούνιορ και Μίνι.

Η Επιτροπή Πρωταθλημάτων Υποδομής ανακοινώνει το πρόγραμμα του α΄ γύρου της Ημιτελικής φάσης των Πρωταθλημάτων Τζούνιορ και Μίνι που έχει ως εξής :

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ (Α΄ ΓΥΡΟΣ)

Τζούνιορ

Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ – ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ – Τετάρτη 31/05/2017 – ώρα 17:00 – γηπ. Ε.Π.Σ. (χόρτο)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ ή ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ – Σάββατο 03/06/2017 – ώρα 12:15 – γηπ. Ατρόμητου Πτολ.

Μίνι

Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ – ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ – Τετάρτη 31/05/2017 – ώρα 17:00 – γηπ. Ε.Π.Σ. (χόρτο)

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ –  ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ – Σάββατο 03/06/2017 – ώρα 11:00 – γηπ. Ατρόμητου Πτολ.

Ορισμός αγώνα μπαράζ Τζούνιορ.

Ο αγώνας μπαράζ για την κατάκτηση της 2ης θέσης και την πρόκριση στην ημιτελική φάση , στον 1ο Όμιλο του Πρωταθλήματος Τζούνιορ , ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ – ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ ορίζεται να διεξαχθεί την Τετάρτη 31/05/2017 και ώρα 18:15 στο γήπεδο Ε.Π.Σ. (χόρτο).

Λήξη της α΄ φάσης Τζούνιορ και Μίνι.

Έληξε η α΄ φάση των πρωταθλημάτων Τζούνιορ και Μίνι και οι ομάδες που πήραν την πρόκριση για την Ημιτελική φάση είναι :

Ατα Τζούνιορ και στον 1ο Όμιλο Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ και ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ ή ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ (μετά από αγώνα μπαράζ , γιατί ισοβάθμησαν και το μεταξύ τους παιχνίδι έληξε ισόπαλο) και στον 2ο Όμιλο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ .

Στα Μίνι και στον 1ο Όμιλο Φ.Σ. ΚΟΖΑΝΗ και ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ ενώ στον 2ο Όμιλο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2000 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ.

Κατακύρωση αγώνων πρωταθλημάτων Υποδομής.

  1. Ο αγώνας ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ – ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ Β΄ για την 11η αγωνιστική του 2ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Τζούνιορ κατακυρώνεται με τέρματα 0-3 α.α. και βαθμούς 3 υπέρ του ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ Β΄ ενώ αφαιρούνται -2 βαθμοί από τη βαθμολογία του ΕΡΜΗ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ , γιατί δεν προσήλθε να αγωνιστεί.
  2. Ο αγώνας ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ Β΄ ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ  για την 12η αγωνιστική του 2ου Ομίλου του Πρωταθλήματος Τζούνιορ κατακυρώνεται με τέρματα 3-0 α.α. και βαθμούς 3 υπέρ του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ  Β΄ ενώ αφαιρούνται -2 βαθμοί από τη βαθμολογία του ΕΡΜΗ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ , γιατί δεν προσήλθε να αγωνιστεί.

Πρωταθλητές ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ στο Παιδικό και ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ στο Προπαιδικό πρωτάθλημα.

Παρουσία αρκετού κόσμου διεξήχθησαν το απόγευμα του Σαββάτου 20/05/2017 στο γήπεδο ΑΘΛΟΚΙΝΗΣΗ στο Ανατολικό Εορδάιας οι τελικοί αγώνες του Παιδικού και του Προπαιδικού πρωταθλήματος.

Στο Προαπιδικό πρωταθλητής ανακηρύχθηκε ο ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ επικρατώντας των ΕΛΠΙΔΩΝ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ με σκορ 3-0 (ημ. 0-0) ενώ στυο Παιδικό τον τίτλο κατέκτησε ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ νικώντας με σκορ 1-0 (μη. 0-0) τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ .

Τους αγώνες διαιτήτευσαν οι κ.κ. Μπαϊραμίδης (Προπαιδικό) και Καρατέρπος (Παιδικό) με βοηθούς τους κ.κ. Εμμανοπυηλ Β΄ και Ιωαννίδης Β.

Αυλαία στη Γ΄ Εθνική.

Τέλος και στο μαραθώνιο των 30 αγωνιστικών του 1ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής Κατηγορίας . Εκκρεμεί βέβαια ο αγώνας ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – Α.Ο. ΚΑΡΔΙΑΣ που θα κρίνει και τον πρωταθλητή.

Οι ομάδες της Ένωσης μας κατέλαβαν ο μεν ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ την 11η θέση με 9 νίκες , 5 ισοπαλίες και 14 ήττες , τέρματα 29-34 και βαθμούς 32 ο δε ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ την 14η θέση με 4 νίκες , 5 ισοπαλίες και 19 ήττες , τέρματα 23-68 και βαθμούς 17.

Υποβιβάζεται η Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ.

Πρωταθλήτρια η Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ.

Με τη διεξαγωγή των αγώνων της 30ης αγωνιστικής έληξε το πρωτάθλημα της Α΄ Κατηγορίας που βρήκε  για 1η φορά στην ιστορία της πρωταθλήτρια την Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ , η οποία από τη νέα περίοδο θα αγωνίζεται στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία.

Υποβιβάζονται οι ομάδες της Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ , Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ και της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΕΡΑΤΥΡΑΣ.

Αλλαγή ημέρας σε αγώνα Α΄ Κατηγορίας.

Ο αγώνας Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ – Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥ ΓΗΣ για την 30η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας θα διεξαχθεί το Σάββατο  20/05/2017 και ώρα 17:00 στο γήπεδο Βελβεντού  αντί της Κυριακής  21/05/2017.

Τα ζευγάρια των Τελικών Παιδικού και Προπαιδικού.

Με τη λήξη του μαραθώνιου των 17 αγωνιστικών του Παιδικού πρωταθλήματος προκρίθηκαν στην ημιτελική φάση οι 4 πρώτες ομάδες ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ , ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ , ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ και μετά τη διεξαγωγή των ημιτελικών , το ζευγάρι του τελικού θα αποτελέσουν ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ .

Στο Προπαιδικό πρωτάθλημα οι 2 πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίθηκαν στα ημιτελικά (ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ και ΓΡΕΒΑΝΑ ΑΕΡΑΤΑ από τον 1ο και ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ και ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ από τον 2ο) , απ’ όπου στον τελικό κατάφεραν να περάσουν ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ και ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ .

Κατακύρωση αγώνα Τζούνιορ.

Ο αγώνας ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ για την 10η αγωνιστική του 2ου Ομίλου του πρωταθλήματος Τζούνιορ κατακυρώνεται με τέρματα 3-0 α.α. και βαθμούς 3 υπέρ των ΔΑΝΑΩΝ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ ενώ αφαιρούνται -2 βαθμοί από τη βαθμολογία του ΕΡΜΗ ΑΜΥΝΤΑΙΟΥ , γιατί δεν προσήλθε να αγωνιστεί.