Άρδασσα – Κοζάνη 2004 :0-3.

kozani 2004Kαθαρή νίκη πήρε η πρωτοπόρος Άρδασσα μέσα στη Νέα Νικόπολη , κερδίζοντας την ουραγό Κοζάνη 2004 με σκορ 0-3.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη διάρκεια του παιχνιδιού με τους γηπεδούχους όμως να είναι μέσα στο ματς μέχρι το 70΄μιας και το σκορ μέχρι εκείνο το λεπτό ήταν στο ρευστό 0-1.
Αξίζει να σημειωθεί οτι η Κοζάνη 2004 ξεκίνησε το παιχνίδιμε οχτώ μικρούς .
Η Άρδασσα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο ημίχρονο είχε την καθολική υπεροχή ,έχασε μεγάλες ευκαιρίες (στο 5΄με τον Δημητριάδη , στο 22΄ και στο 36΄ με τον Μαυροματίδη και στο 44΄με τον Σερσέμη , με το νεαρό τερματοφύλακα της Κοζάνης 2004 Λαμπίρη να κάνει σωτήριες επεμβάσεις) και προηγήθηκε στο 16΄με τον Δημητριάδη.
Στο δεύτερο ημίχρονο και για 20΄ οι γηπεδούχοι αναθάρρησαν και απείλησαν κι αυτοί σε δύο περιπτώσεις σοβαρά την εστία του Μπερμπερίδη (στο 49′  και στο 64΄ σε τετ α τετ του Παπαντωνίου) , αλλά ο έμπειρος τερματοφύλακας της Άρδασσας και στις δύο περιπτώσεις είπε όχι
Στο 66΄ η Κοζάνη 2004 έμεινε με δέκα παίκτες (αποβολή του Πιλικίδη δεύτερη κίτρινη) η Άρδασσα το εκμεταλλεύτηκε πήρε πάλι τον καθολικό έλεγχο πέτυχε το 0-2 στο 73΄με τον Σερσέμη και το τελικό 0-3 στο 88΄με τον Μαυροματίδη . Οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν και έχασαν και άλλες ευκαιρίες με τον ταλαντούχο Λαμπίρη όμως να τις εξουδετερώνει ( στο 68΄και στο 70΄με τον Μαυροματίδη , στο 75΄με τον Δημητριάδη και στο 85΄με τον Σερέτη) .

Κοζάνη 2004 (Γκουρτσούλης ) Λαμπίρης, Παππαδημητρίου , Παπαστάμκος (39΄Τζημόπουλος ) Τσατσόπουλος, Παπαντωνίου , Μυλωνάς , Ευθυμιάδης (52΄Πιτένης ) Σέχι, Μπακαλίδης (77΄Γιαννόπουλος )Γρίβας , Πιλικίδης .
Μ. Αλεξ. Άρδασσας (Δημητριάδης ) Μπερμπερίδης, Ηλιάδης, Τσακαλίδης(71΄Νεοφυτίδης), Σερέτης, Σιδηρόπουλος, Κων/νιδης, Χαλυβόπουλος, Σερσέμης (89΄Χοnha), Δημητριάδης (75΄Παναγιωτίδης ), Αμαραντίδης, Μαυροματίδης
Διαιτητής :Δραγώγιας
Βοηθοί :Σύκος , Μπαλιάκας