Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της magda

Τελικός Παιδικού Και Προπαιδικού Πρωταθλήματος ΕΠΣ Κοζάνης

Μετά από τέσσερα γρόνια και για έκτη φορά το παιδικό τμήμα της Ακαδημίας το ΗΡΑΚΛΗ Πτολ/δας κατέκτησε το πρωτάθλημα του Ν.Κοζάνης.
Στο δημοτικό στάδιο του Βατερού Κοζάνης η διοργανώτρια αρχή η ΕΠΣ Κοζάνης έκανε τους τελικούς του Παιδικού και Προπαιδικού πρωταθλήματος

για την σεζόν 2009-2010.
Στον αγώνα του Προπαιδικού αντίπαλοι ήταν δύο ομάδες από την Πτολεμαίδα. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ μεταξύ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ το τελικό σκορ είναι 6-1 υπέρ του ΑΤΡΟΜΗΤΟΥ.
Στον αγώνα του Παιδικού αντίπαλοι ήταν η Ακαδ. του ΗΡΑΚΛΗ Πτολ/δας και αντιμετώπισε τον ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ Κοζάνης.
Έγινε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι που δεν είχε βέβαια πολλά τεχνικά στοιχεία όμως ειχε τα στοιχεία της δύναμης του πάθους του τρεξίματος και με ένα σκορ που κράτησε τον φίλαθλο κόσμο σε υπερένταση μέχρι το τέλος.
Ο ΗΡΑΚΛΗΣ προηγήθηκε 2-0 με δύο γκολ του Καζαντζίδη στο 17 και στο 25 ο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ μείωσε με απευθείας κόρνερ του Νιγιαλίδη στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου 35. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ στο δεύτερο ημίχρονο και στο 45 σκόραρε πάλι με τον Κεσκιλίδη. ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ αντέδρασε και στο 55 με τον Ευαγγελόπουλο και στο 60 με τον Τζούτζη έφερε στα ίσια τον αγώνα.
Όμως οι παίκτες του ΗΡΑΚΛΗ δεν είχαν πει την τελευταία λέξη τους.
Έτσι αντέδρασαν αμέσως και στο 63 με τον Γεωργιάδη διαμόρφωσαν το τελικό σκορ 4-3.
Το τελικό σκορ κρίνετε δίκαιο για την ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ να είναι καλλίτερη στη περισσότερη διάρκεια του αγώνα.