Α' ΕΠΣΚ: ΠΑΟΚ Κοίλων - ΑΣ Βελβεντό 2-1 | φωτο - βίντεο

Σπουδαία νίκη με ανατροπή για τον ΠΑΟΚ Κοίλων
Τους τρεις βαθμούς πήραν ο ΠΑΟΚ  Κοίλων  και μάλιστα με ανατροπή στο εξ΄ αναβολής Έγινε ένα ωραίο παιχνίδι με καλές φάσεις.

Η ομάδα του Στέφανου  Γκουρτσούλη ήθελε  την νίκη και τους βαθμούς για να κρατηθεί ζωντανή  στην μάχη της σωτηρίας.
Από την άλλη η ομάδα του Χάρη Βοριαζίδη από την μεριά της ήθελε κι αυτή τους βαθμούς για να είναι ακόμα πιο ήσυχη για την συνέχεια
Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγήθηκαν στο σκορ, με το οποίο έκλεισαν  και  το ημίχρονο, έπαιξαν  καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο.
Στο δεύτερο ημίχρονο  όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν την ανατροπή του σκορ.
 Τον  αγώνα  παρακολούθησαν περίπου  100 φίλαθλοι.
Το φιλμ του αγώνα
15΄  Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ  Κοίλων σε σουτ μέσα από την περιοχή  του Καραγιώργου πέρασε άουτ.
18΄ Εκτέλεση φάουλ του Τσιμόπουλου πέρασε λίγο άουτ.
Ένα λεπτό αργότερα, νέο ευκαιρία  για τον ΠΑΟΚ Κοίλων σε σουτ του Μπόνιου, μέσα από την περιοχή πέρασε άουτ.
35΄Η ομάδα του Βελβεντού  ανοίγει το σκορ όταν σε διώξιμο αμυντικού η μπάλα έφτασε στον Τρίχα λίγο μετά το κέντρο, έκανε μια κούρσα 40 μέτρων, που έφτασε μέσα στην περιοχή και με σουτ έκανε το 0-1.
40΄ Διπλή ευκαιρία για τον Βελβεντό, πρώτα σε σουτ του Τρίχα απέκρουσε ασθενώς ο τερματοφύλακας, και στην επαναφορά νέο σουτ από τον Μπαλάνη, απέκρουσε εκ νέου ο τερματοφύλακας Σταυρίδης.
45΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρωμιόζογλου για το Βελβεντό, απέκρουσε πρώτα ο τερματοφύλακας και εν συνεχεία η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.
51΄ Η ομάδα του ΠΑΟΚ Κοίλων ισοφαρίζει τον αγώνα , με ωραίο γκολ του Ευθυμιάδη, που γύρισε γύρω από τον εαυτό του, έκανε το πολύ ωραίο σουτ και έκανε το 1-1.
62΄ Ο ΠΑΟΚ Κοίλων κάνει την ανατροπή και γυρίζει τον αγώνα σε 2-1 όταν μέσα σε ένα όμιλο παικτών ο Μπόνιος έκανε το σουτ , με την μπάλα να καταλήγει στην γωνία του Πατουλίδη.
65΄ Ευκαιρία για το ΠΑΟΚ Κοίλων σε σουτ του Τιούλη η μπάλα θα κατέληξε άουτ.
68΄Κεφαλια του Μπαλάνη για τον Βελβεντό απέκρουσε ο τερματοφύλακας Σταυρίδης.
77΄Η ομάδα του Βελβεντού κερδίζει πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Ρωμιόζογλου, με τον τερματοφύλακα να αποκρούει.
89΄ Ευκαιρία  για τον ΠΑΟΚ Κοίλων, σε σουτ του Μπόνιου  απέκρουσε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.