Β’ ΕΠΣΚ: Με ήττα ξεκίνησε τη νέα χρονιά το Βέρμιο - Με το δεξί ο Ατρόμητος (βίντεο)

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – Βέρμιο Καρυοχωρίου 1-0
Με ήττα ξεκίνησε το Βέρμιο την νέα χρονιά , στα πλαίσια του Β΄ γύρου, στο έκτος έδρας παιχνίδι με αντίπαλο τον Ατρόμητο με 1-0.
 Οι  δυο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο , με το Βέρμιο να δημιουργεί ευκαιρίες να έχει και δοκάρι, αλλά το γκολ να το σημειώνει η ομάδα του Ατρόμητου,
. Στο δεύτερο ημίχρονο και οι  δυο ομάδες μπήκαν δυνατά με τον Ατρόμητο να έχει και αυτός δοκάρι.

Τελικά το παιχνίδι έληξε 1-0 υπέρ των γηπεδούχων .

Να επισημάνουμε ότι το Βέρμιο από το 75΄έπαιζε με 10 παίκτες λόγω τραυματισμού του Χαρίτων, μιας και είχαν γίνει και οι  τρεις αλλαγές.
Φάσεις και γκολ
4΄ευκαιρία για το Βέρμιο με τον Χαραλαμπίδη Δ.
5΄ Ευκαιρία με τον Χαρίτων για το Βέρμιο.
30’ Σουτ στο δοκάρι για το Βέρμιο με των Χαρίτων.
31΄ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον CELA.
41΄ Το γκολ για τον Ατρόμητο όταν σε σουτ από πλάγια του Παναγιώτου η μπάλα πήγε στην κλειστή γωνία του Βαρβαρούση που την απέκρουσε αλλά αυτή κατέληξε στα δίκτυα.
68΄ Είχαμε το δοκάρι για την ομάδα του Ατρομήτου με τον CELA.
75΄ Είχαμε τον τραυματισμό του Χαρίτων για το Βέρμιο και να συνεχίζει με 10΄παίκτες.
83΄ Ευκαιρία για τον Ατρόμητο με τον Παναγιώτου.
86΄Ευκαιρία για το Βέρμιο σε φάουλ του Γκιούρου δεν μπόρεσε από κοντά ο Πουλασικίδης να ισοφαρίσει.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ Σωτηριάδης με επόπτες της κ.κ Μπέλτσου και Φραντζοπούλου.
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας( Τούνας) : Ψαρράς, Αλιατίδης, Αμοιρίδης, Καρανίσας, Χαρίσης, Μπαλτζής( 46΄Πασχαλίδης), CELA, Παναγιώτου, LLESHAJ, Αβραμίδης( 79΄Καραπέγιος), Λούσιους( 66΄Μάγγος).
Α.Σ Βέρμιο Καρυοχωρίου(Γεωργιάδης): Βαρβαρούσης, Ταιγανίδης, Γεωργιάδης, Πουλασικίδης, Ρωσσίδης, Μητατσέλης( 56’ Παπαθανασίου), Χαριτών, Ιγνατίδης( 61΄Χατζηλιάδης), Κοτταρίδης, Γκιούρος, Χαραλαμπίδης Δ( 15΄λ, τρ, Χαραλαμπίδης Αμβ).
Γραφείο τύπου: Α.Σ Βέρμιο Καρυοχωρίου