Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της vasilis

Επιτυχιών συνέχεια για τον ηρακλη κρυόβρυσης ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ:0-2

Επιτυχιών συνέχεια για τον ηρακλη κρυόβρυσης.
Δύο φορές μέσα στην εβδομάδα κατάφερε να πάρει τις νίκες ο ηρακλής και μάλιστα και τις δυο φορές με αντίπαλο Άρη.
Τετάρτη 8/12/2010 ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ-ΑΡΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ:5-2.
Με πολύ καλή απόδοση και άριστη κυκλοφορία της μπάλας ο ηρακλης κατάφερε στο πρώτο

Γιώργος Αιχμαλωτίδης

25αλεπτο να πετύχει τέσσερα τέρματα και να βάλει τις βάσεις τις νίκης.Το πρώτο γκόλ ήρθε πολύ νωρίς μόλις στο 5ο λεπτό όταν ο γιάννης αιχμαλωτίδης με ξαφνικό φαλτσαριστό σούτ έξω απο την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δύχτια του φιλίππου.Στο 15ο λεπτό ύστερα απο κάθετη πάσα του κώστα ιωαννίδη ο βασίλης κεσκιλίδης στόπαρε υποδηγματικά την μπάλα και πλάσαρε κάνοντας το 2-0.Στο 20ο λεπτό του αγώνα και ύστερα απο κόρνερ του βασίλη γλυκεράκη έπιασε την κεφαλιά ο γιώργος λυπηρίδης απέκρουσε ο τερματοφύλακας και στην συνέχεια ο ίδιος παίκτης έγραψε απο κοντά το 3-0.Η φάση του αγώνα έγεινε στο 25ο λεπτό όταν οι παίκτες του ηρακλή άλλαξαν εκπληκτικά την μπάλα η οποία κατέληξε στον γιάννη αιχμαλωτίδη που με σούτ μέσα απο την περιοχή έκανε το 4-0 για την ομάδα του πετυχαίνοντας το δεύτερο πρωσωπικό του τέρμα στον αγώνα.Απο αυτό το σημείο και μετά οι παίκτες του ηρακλή έχασαν την αυτοσυγκέντρωσή τους με αποτέλεσμα ο αρης πτολεμαίδος να πετύχει δύο τέρματα.Αρχικά στο 35ο λεπτό με σούτ του μπακίδη έξω απο την περιοχή όπου παρά την προσπάθεια του νεαρού γκολκίπερ τριανταφυλλίδη νίκου η μπάλα κατέληξε στα δύχτια γράφοντας το 4-1,και στη συνέχεια πάλι με τον ίδιο παίχτη όταν μετά απο ανατροπή του σουλαίδη γιώργου απο τον ντάφο κώστα εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών κάνοντας το 4-2 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.Στο δεύτερο ημίχρονο ο ηρακλής δεν δυσκολεύτηκε να κρατήσει το σκόρ και μάλιστα έχασε πολλές ευκαιρίες να αυξήσει τον δείκτη του σκόρ ακόμα περισότερο.Το σκόρ έκλεισε στο 85ο λεπτό του αγώνα μετά απο παλικαρίσια προσπάθεια του γιαννιώτη ηλία όταν πίεσε τους αμυντικούς του αρη έκλεψε την μπάλα η οποία πήρε ύψος την στοπάρησε με το στήθος και με υποδυγματικό πλασέ έστειλε την μπάλα πρώτα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στην συνέχεια στο βάθος της εστίας του φιλίππου σάββα γράφοντας έτσι το τελικό 5-2.Αξίζει να αναφερθεί η πολύ καλή παρουσία του 16χρονου γκολκίπερ του ηρακλή τριανταφυλλίδη νίκου στο δεύτερο παιχνίδη του στην κατηγορία κατάφερε να σταθεί πολύ καλά και μάλιστα έσωσε την ομάδα του απο ενα τρίτο τέρμα όταν απέκρουσε τέτατέτ στην μοναδική φάση του αρη στο δεύτερο ημίχρονο.
Άριστη η διαιτησία των καρατέρπου,ιωαννίδη, παπαδόπουλου.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ:Τριανταφυλλίδης νίκος,Γεωργιάδης,Ιωαννίδης(79 Γιαννιώτης),Τσακουράκης,ντάφος,Γλυκεράκης,Αιχμαλωτίδης,παντελίδης,τριανταφυλλίδης(52 εμμανουήλ),Λυπηρίδης(46 ψαρράς),Κεσκιλίδης.
ΑΡΗΣ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ:Φιλίππου,μπακίδης,Τόλης,παπακώστας,τσιότσιας,σουλαίδης,Σαουλίδης,Λιάμπος,Παπαχρήστου(69 πολυχρονίδης),Ακριτίδης(46 Αμπατζίδης),Χασιώτης.

Κυριακή 12/12/2010 ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ-ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ: 0-2.
Σε ένα πολύ καλό παιχνίδη ο ηρακλής κατάφερε να επιβάλλει τον ρυθμό του και να πάρει τους τρείς πόντους πετυχαίνοντας την τρίτη συνεχόμενη νίκη του.Το σκόρ άνοιξε πολύ νωρίς μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα όταν μετά απο φάουλ του κώστα ιωαννίδη η μπάλα κατέληξε στον ντάφο κώστα ο οποίος σούταρε δυνατά απο πλάγια θέση πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας ο τερματοφύλακας ανδρονικίδης ακούμπησε την μπάλα όμως αυτή κατέληξε στην αριστερή γωνία της εστίας γράφοντας το 0-1.Στην συνέχεια η ομάδα του αρη προσπάθησε να ισοφαρίση το παιχνίδη όμως ο ηρακλής ήταν αυτός που γινόταν πολύ επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις χάνοντας κλασικές ευκαιρίες να πετύχη ένα δεύτερο τέρμα.Στο 30ο λεπτό μετά απο καταπληκτική σέντρα του κώστα ιωαννίδη πετάχτηκε στην καρδιά της άμυνας του αρη ο γιαννιώτης ηλίας το πλάσέ του όμως κατάφερε να μπλοκλαρει ο ανδρονικίδης.Επίσης στο 44ο λεπτό μετά απο ασίστ και πάλι του ιωαννίδη ο εμμανουήλ δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δύχτια απο πολύ πλεονεκτική θέση.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του αρη μπήκε δυνατά στον αγωνιστικό χώρο πίεσε τον αντίπαλο όμως δεν μπόρεσε να διασπάσει την καλά οργανωμένη άμυνα του ηρακλή.Κυρίως με μακρυνά σούτ και κάποια φάουλ προσπάθησε να απειλήσει την εστία του πολύ καλού τσιτλαχίδη χρήστου.Μετά το 60ο λεπτό όμως η ομάδα του ηρακλή βγήκε και πάλι στην επίθεση χάνοντας πολλές ετκαιρίες για γκόλ κυρίως με τον εμμανουήλ ο οποίος είχε και ένα σούτ στο δοκάρι στο75ο λεπτό καθώς και ένα χαμένο ανεπανάληπτο τετατέτ στο 80ο.Στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης ακυρώθηκε γκόλ του ηρακλή με τον γιαννιώτη ηλία σαν οφσάιντ.Επίσης τέτατέτ έχασαν ο αιχμαλωτίδης γιάννης στο 90+ και ο γιαννιώτης ηλίας στο 85ο λεπτό.Το 0-2 έγεινε στο 90 μετά απο συνδιασμό του κεσκιλίδη βασίλη με τον τριανταφυλλίδη τράντο και πλασέ του τελευταίου στέλνοντας την μπάλα για δεύτερη φορά στα δύχτια του ανδρονικίδη.
Πολύ καλή η διαιτησία των καραποναρλίδη,λαζαρίδη,λαζαρίδη γ.
ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ:Ανδρονικίδης,Καραχαρίσης,Χαλυβόπουλος,cobo,Κοτζαίτσης,Αθανασιάδης,Αθανασιάδης κ(33 εμμανουηλ,75 παναγιωτιδης),Καραγεωργίου,bami,Τσαρτσιανίδης,Κριθαριώτης.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ:Τσιτλαχίδης,Γεωργιάδης,Τσακουράκης,Ντάφος,Ψαρράς,Αιχμαλωτίδης,Ιωσηφίδης,Παντελίδης,Ιωαννίδης(60 Κεσκιλίδης),Εμμανουήλ(80 Τριανταφυλλίδης τ.),Γιαννιώτης.