Γ’ Εθνική: Άξιζε κάτι καλύτερο η Κοζάνη

Θεσπρωτός-Κοζάνη 2-1
Δύσκολη νίκη  με 2-1 εναντίον της Κοζάνης πέτυχε ο Θεσπρωτός.  Ήταν η πέμπτη συνεχόμενη νίκη για το Θεσπρωτό στο πρωτάθλημα, με αποτέλεσμα να σκαρφαλώσει στην 5η θέση της βαθμολογίας.
Η Κοζάνη παρουσίασε καλό πρόσωπο αλλά ήταν άτυχη και άστοχη στην τελική προσπάθεια

Το σκορ άνοιξε, στο 52 με σουτ του Σκούφαλη. Στο αμέσως επόμενο λεπτο οι γηπεδούχοι έκαναν τα τέρματα τους δύο. Σκόρερ του δεύτερου γκολ ο Κοσμίδης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή. Στο 65′ η Κοζάνη μείωσε σε 2-1 με δυνατό βολέ του Κάλφα.
Στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα η Κοζάνη  έχασε κλασικές ευκαιρίες για την ισοφάριση με κυριότερες από τους Μπιμπίρη, Αλιατίδη, Γκέγκα και σημαντικότερη το τετ-α-τετ του Παπαδόπουλου στο 77'.