εφηβων

Παιδικά – Εφηβικά: Κάτι γίνεται λάθος από την ΕΟΚ (Part 2)

Όπως άλλωστε είχαμε τονίσει και στο πρώτο μέρος, τα προβλήματα στον κόσμο των Παιδικών και Εφηβικών πρωταθλημάτων της Αθήνας είναι πάρα πολλά, κάτι που έχει ως άμεσο αποτέλεσμα μερικές από τις καλύτερες ομάδες της χώρας να μην έρχονταο αντιμέτωπες με συνθήκες αντάξιες του αγωνιστικού τους κάλλους, την ίδια στιγμή που το μπάσκετ αλλά και η επόμενη ημέρα του κάνει γοργά βήματα προς τα πίσω.

Πρωταθλητές Ελλάδας οι έφηβοι του ΠΑΟ για το 2015.

image

Οι έφηβοι του Παναθηναϊκού είναι οι κορυφαίοι στην Ελλάδα για το 2015, και το απέδειξαν απέναντι και στον Ίκαρο Καλλιθέας, όπως δείχνει το τελικό 97-61 με το οποίο επιβλήθηκαν και κατέκτησαν αήττητοι τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας.

read more

Χάλκινο μετάλλιο για το εφηβικό του ΠΑΟΚ 2015

image

Χωρίς να συναντήσουν καμία δυσκολία οι έφηβοι του ΠΑΟΚ επικράτησαν με του Απόλλωνα Πάτρας και κατέκτησαν την τρίτη θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα.

read more

Βίντεο από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα εφήβων 2015 3η μέρα

image

Παρακολουθήστε τις καλύτερες στιγμές από την 3η μέρα του πανελληνίου πρωταθλήματος εφήβων 2015.

read more

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα εφήβων 2015 3η μέρα

image
Παρουσία του ισχυρού άντρα του Ελληνικού Μπάσκετ Γιώργου Βασιλακόπουλου πραγματοποιήθηκε η 3η μέρα στο 42ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Μπάσκετ Εφήβων που γίνεται στη Πτολεμαΐδα.

read more

Αφιέρωμα στο final 4 εφήβων της ΕΚΑΣΔΥΜ

image

Το πρωτάθλημα διεξήχθη σε 3 ομίλους από τους οποίους προκρινόταν οι 3 πρώτοι και ο καλύτερος 2ος.