Επίσημα Παιχνίδια

Τρίκαλα-Κοζάνη 3-1

Video από Super Sport

Watch this video on YouTube.

Την ήττα με 3-1 στα Τρίκαλα γνώρισε η Κοζάνη, στο τελευταίο εκτός έδρας παιχνίδι της στο πρωτάθλημα Γ” Εθνικής 2014-15 που έγινε στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής.

Τα Τρίκαλα, πού «καίγονταν» για τη νίκη, «καθάρισαν» εύκολα το παιχνίδι καθώς προηγήθηκαν με 3-0 στο πρώτο ημίχρονο.

Κοζάνη-Φιλιππιάδα 3-1

Την παραμονή της εξασφάλισε η Κοζάνη μετά την νίκη της με 3-1 απέναντι στον Εθνικό Φιλιππιάδας στο παιχνίδι που έγινε στο ΔΑΚ Κοζάνης για την 27η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ” Εθνικής 2014-15.

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ενδιαφέρον, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για την νίκη και την Κοζάνη που ήταν γενικά καλύτερη να παίρνει δίκαια τους τρεις βαθμούς.

Κοζάνη-Δωτιέας 2-1

Νίκη παραμονής με 2-1 πήρε η Κοζάνη απέναντι στον Δωτιέα Αγιάς στο παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Γ” Εθνικής που έγινε στο ΔΑΚ Κοζάνης.

Οι δύο ομάδες ήταν ισόβαθμες ακριβώς πάνω στη γραμμή του υποβιβασμού πριν την έναρξη του αγώνα.

Τσαριτσάνη-Κοζάνη 3-0

Την ήττα με 3-0 γνώρισε η Κοζάνη στη Τσαριτσάνη από τον τοπικό Οικονόμο για την 24η αγωνιστική κι έτσι βρέθηκε ισόβαθμη με τον Δωτιέα Αγιάς ακριβώς πάνω στην γραμμή του υποβιβασμού.

Η Κοζάνη φιλοξενεί τον Δωτιέα την ερχόμενη Κυριακή 5-4-2015 σ” ένα παιχνίδι «ζωής και θανάτου» που ίσως κρίνει ποιά από τις δύο ομάδες θα αποχαιρετήσει την κατηγορία.

Κοζάνη-Θεσπρωτός 1-0

Αγχωτική νίκη με 1-0 πήρε η Κοζάνη απέναντι στον Θεσπρωτό με γκολ που σημείωσε ο αρχηγός της Στράτος Καραμπατζάκης στο 74′ ενώ πέντε λεπτά νωρίτερα ο ίδιος παίκτης είχε χάσει πέναλτυ.

Κοζάνη-Καραϊσκάκης 0-1

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η Κοζάνη (έτος ιδρύσεως 1928) στο γήπεδο της από την Α.Ε. Καραϊσκάκης Άρτας (έτος ιδρύσεως 2012) για την 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ” Εθνικής.

Με την νίκη της αυτή η Α.Ε. Καραϊσκάκης πέρασε μόνη πρώτη στην βαθμολογία του 2ου Ομίλου και μπορεί να ονειρεύεται την άνοδο της στην Β” Εθνική.

Ρήγας Φεραίος – Κοζάνη 1-0

Το γκολ του αγώνα από το Αθλητικό Βαγόνι.

Χωρίς κάποιο βαθμό έφυγε η Κοζάνη από το Βελεστίνο όπου ηττήθηκε με 1-0 από τον τοπικό Ρήγα Φεραίο για την 21η αγωνιστική.

Το παιχνίδι ήταν σχετικά μέτριο, με τις δύο ομάδες να δείχνουν ισοδύναμες και τους γηπεδούχους τελικά να πετυχαίνουν το «χρυσό» γκολ 12 λεπτά πριν το τέλος.

Κοζάνη-Νεοκαισάρεια 0-1

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η Κοζάνη στο γήπεδο της από την πολύ καλή ομάδα του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου.

Με την νίκη τους αυτή οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στην 3η θέση αλλά μόλις δύο βαθμούς πίσω από τα Τρίκαλα και την Α.Ε. Καραϊσκάκης που είναι ισόβαθμοι στην κορυφή.

Οπούντιος-Κοζάνη 1-1

Δείτε εδώ βίντεο από το παιχνίδι από το Star Κεντρικής Ελλάδας.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας γύρισαν οι ερυθρόλευκοι από το μακρινό Μαρτίνο Φθιώτιδας (357 χιλιόμετρα απόσταση από την Κοζάνη) μετά το παιχνίδι της 19ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου απέναντι στον τοπικό Οπούντιο.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό, αντάξιο μεγαλύτερης κατηγορίας, με την μπάλα να ανεβοκατεβαίνει στις δύο περιοχές και τις δύο ομάδες να ξεδιπλώνουν όλο το ταλέντο τους.

Κοζάνη – Αναγ. Άρτας 2-1

Λόγω τεχνικού προβλήματος στο βίντεο δεν υπάρχει το γκολ της Αναγέννησης Άρτας.

Πραγματοποιώντας ίσως την καλύτερη φετινή της εμφάνιση η Κοζάνη πήρε σημαντική νίκη με 2-1 απέναντι στην Αναγέννηση Άρτας για την 18η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Γ” Εθνικής.