NBDL

Θετική παρουσία για τους Κώστα και Άλεξ Αντετοκούνμπο στις νίκες των ομάδων τους (vid)

Ο Κώστας Αντετοκούνμπο και ο Άλεξ Αντετοκούνμπο είχαν καλές στιγμές στις νίκες των  Windy City Bulls  και  Wisconsin Herdστην G-League.

Οι Windy CIty Bulls (6-2) κέρδισαν τους Cleveland Charge (6-4) 119-99.

Πρώτος σκόρερ για τους Windy CIty Blues ήταν ο Malcolm Hill  με 20 πόντους, 8 rebound και 3 assist ενώ ο Κώστας Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε 19 λεπτά έχοντας 8 πόντους με 3/5 δίποντα, 1/1 βολή (αξίας δύο πόντων), 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 λάθη και 1 κόψιμο, αλλά και +7 στο σύστημα +/-.

Για τους Cleveland Charges πρώτος σκόρερ ήταν ο Sam Merrill με 21 πόντους, 5 rebound και 3 assist.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 31-24, 63-49, 94-72, 119-99

Δείτε τα στατιστικά του αγώνα εδώ

Ήττα για τους Texas Legends από τους Rio Grande Valley Vipers με καλή εμφάνιση του Tyler Dorsey (vid)

Οι Texas Legends (5-5) έχασαν από τους Rio Grande Valley Vipers 143-132  (5-3) με καλή εμφάνιση του Tyler Dorsey.

Ο ομογενής γκαρντ είχε εξαιρετική απόδοση, σταματώντας στους 26 πόντους με 1/4 δίποντα, 5/6 τρίποντα, 4/4 βολές, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ σε 27 λεπτά συμμετοχής, στηρίζοντας στο σκοράρισμα τον τρομερό Jaden Hardy, που τελείωσε τον αγώνα με 41 πόντους με 13/24 σουτ (6/11 τρίποντα).

Νίκη αυτή τη φορά επί των Capitanes de Ciudad de México για τους Texas Legends με εκπληκτική εμφάνιση του Tyler Dorsey (vid)

Οι Texas Legends  κέρδισαν  τους Capitanes de Ciudad de México 114-127.  Στο 3-2 και οι 2 ομάδες με τον Tyler Dorsey να έχει 30 πόντους.

Οι Texas Legends κέρδισαν τους Capitanes de Ciudad de México 114-127,  με τον ομογενή γκαρντ να σταματάει στους 30 πόντους.

Ο ομογενής γκαρντ ήταν ο ηγέτης της θυγατρικής των Μάβερικς στην εκτός έδρας νίκη τους με 114-127 επί των Ciudad de México, τελειώνοντας τον αγώνα με 30 πόντους με 6/11 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 8/8 βολές, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 9 κερδισμένα φάουλ και 3 λάθη σε 39 λεπτά συμμετοχής.