Κύπελλο Τουρκίας

Τελικός… στο «νήμα» για Μπάνβιτ

Στον τελικό του Κυπέλλου Τουρκίας βρίσκεται η Μπάνβιτ, η οποία κέρδισε στις λεπτομέρειες με 71-68 τη Γαλατάσαραϊ. Την ευκαιρία να σηκώσει το Κύπελλο Τουρκίας θα έχει αύριο (19/2) η Μπάνβιτ, που ξεπέρασε με 71-68 το «εμπόδιο» της Γαλατάσαραϊ. Η ομάδα της Πανόρμου, ήταν εκείνη που ήλεγχε τα ηνία της αναμέτρησης στα πρώτα τριάντα λεπτά, χωρίς πάντως […]

To… σήκωσε η Φενέρμπαχτσε (vid)

Στις λεπτομέρειες επιβλήθηκε η Φενέρμπαχτσε της Νταρουσάφακα, με 67-65, και κατέκτησε τον τίτλο στο φετινό Κύπελλο Τουρκίας. Στον τελικό του Final 8, στο «Tofas Spor Salonu» της Προύσας, οι παίκτες του Ζέλικο Ομπράντοβιτς είχαν τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του ματς, αλλά οι αντίπαλοί τους έσφιξαν την άμυνά τους στο φινάλε κι έφεραν τα πάνω-κάτω […]