Α' ΕΠΣ Κοζάνης: ΦΣ Εορδαϊκός- Α.Σ. Βελβεντό 2-0 | βίντεο

Ο Φ.Σ. Εορδαίκός υποδέχτηκε σήμερα στην έδρα του, στο γήπεδο της Πτολεμαΐδας, την ομάδα του Α.Σ. Βελβεντού.

Το παιχνίδι διεξάχθηκε με άστατο καιρό και σποραδικές βροχοπτώσεις, κάτι το οποίο δε πτόησε περίπου 80 φίλους της ομάδας οι οποίοι βρέθηκαν στο γήπεδο για να στηρίξουν την ομάδα τους.

Ο Εορδαϊκός δεν άφησε περιθώρια στην αντίπαλη ομάδα, πίεσε από το πρώτο λεπτό και δίκαια κέρδισε το σημερινό παιχνίδι.

Φάσεις του Αγώνα

15' Κόρνερ του Βούρτη, κεφαλιά του Χιμολάρι η μπάλα λίγο έξω από τα δοκάρια του Βελβεντού.

16' Πάσα του Καβαλάρη στον Κωτίδη του οποίου το σού κατέληξε λίγο έξω από την εστία του Βελβεντού.

19' Σουτ του Κωτίδη στα χέρια του τερματοφύλακα της ομάδας του Βελβεντού.

26' Πάσα του Μπαλίτσα στον κενό χώρο βρίσκει τον Καβαλάρη ο οποίος περνάει τον τερματοφύλακα και σε κενή εστία κάνει το 1-0 για την ομάδα του Εορδαϊκού.

28' Όμορφη πάσα από τον Ματούλα στον Βούρτη ο οποίος με ωραία σέντρα βρίσκει τον Κωτίδη ο οποίος στέλνει την μπάλα λίγο έξω από την εστία του Βελβεντού.

42' Σουτ του Καβαλάρη έξω από την περιοχή το οποίο περνάει λίγο πάνω από την εστία του Βελβεντού.

50' Πάσα του Ματούλα στον Καβαλάρη από δεξιά, σέντρα στο πέναλτι από τον τελευταίο στον Ματούλα το σουτ του οποίου πάει στα χέρια του Κουλτούκη.

54' Κόρνερ του Βούρτη, κεφαλιά του Πούλιου στον Ματούλα ο οποίος θα σκοράρει αλλά το γκόλ θα ακυρωθεί λόγω επιθετικού φάουλ του Μπαλίτσα σε αμυντικό του Βελβεντού.

57' Αλλαγή για το Βελβεντό και τον Εορδαϊκό στη θέση του Καβαλάρη θα περάσει ο Χάρης Χαραλαμπίδης.

60' Κάθετη πάσα του Βούρτη στον Κωτίδη ο οποίος σε τετ α τετ με τον Κουλτούκη επιλέγει να πασάρει στον Ματούλα σε πλάγια θέση ο οποίος με τη σειρά του θα στείλει την μπάλα άουτ.

63' Λάθος επιστροφή του αμυντικού του Βελβεντού θα εκμεταλλευτεί ο Χαραλαμπίδης Χ. ο οποίος θα βγάλει τον Κωτίδη μόνο σε κενή εστία και θα διαμορφώσει το 2-0 για την ομάδα του Εορδαϊκού.

63' Αλλαγή, θα περάσει στον αγώνα ο Ταγγίδης στη θέση του Κωτίδη.

68' Εκτέλεση φάουλ του Μετικάνου από τα αριστερά, σουτ του Τσίφτσαν για το Βελβεντό στα χέρια του Αλευρά.

72' Σουτ του Ματούλα από τα δεξιά, αποκρούει ο τερματοφύλακας του Βελβεντού και στην επαναφορά ο Χιμολάρι θα στείλει την μπάλα άουτ, δίπλα από την εστία του Κουλτούκη.

74' Κόρνερ του Μετικάνου, κεφαλιά ο Πασχαλίδης, ελεύθερος, θα στείλει την μπάλα πάνω από την εστία του Εορδαϊκού.

76' Πάσα του Ματούλα στον Μπαλίτσα, το σουτ του οποίου βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Βελβεντού.

83' Αλλαγή ο Σαββίδης ο οποίος θα πάρει τη θέση του Ζαμπέτα.

90' Ατομική ενέργεια του Βούρτη, το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή θα βρεί την οριζόντια εστία του Κουλτούκη.