Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Ερμής Πλατανορεύματος - Απόλλων Αυλών 2-1

Αυτοκτονία για τον Απόλλων στο 92' της αναμέτρησης και ενώ όλα έδειχναν πως οδεύουμε προς την ισοπαλία. Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Η πίεση απέφερε καρπούς για τον Ερμή ο οποίος άνοιξε το σκορ με τον Νιζάμη. Στη συνέχεια ο Ερμής συνέχισε να πιέζει ψάχνοντας ένα δεύτερο γκολ όμως η αστοχία σε συνδυασμό με την εξαιρετική εμφάνιση του τερματοφύλακα του Απόλλωνα είχαν ως αποτέλεσμα το σκορ να παραμείνει 1-0 έως το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Απόλλων εμφανίστηκε πιο δραστήριος και δημιούργησε αρκετές καταστάσεις για γκολ , από την άλλη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να ψάχνουν το 2ο γκολ για να κλειδώσουν το ματς ωστόσο κάθε προσπάθεια σταματούσε πάνω στον Τριανταφυλλίδη Ν. που αρνούνταν να δεχθεί γκολ. Στο 65' ο Σαλτσίδης θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή από τον τερματοφύλακα του Ερμή και θα κερδίσει πέναλτι , ο ίδιος θα ευστοχήσει και θα γράψει το 1-1 για τον Απόλλων. Στην συνέχεια υπήρξαν ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες αλλά όσο περνούσε η ώρα ο ρυθμός έπεφτε και όλα έδειχναν πως οι ομάδες θα μοιραστούν τους βαθμούς. Όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα η άμυνα του Απόλλων θα αδρανήσει , θα υποπέσει σε ανεπίτρεπτα λάθη αδυνατώντας να διώξει τη μπάλα από την περιοχή με τον Μερόλι να εκμεταλλεύεται την κατάσταση και με σουτ να κάνει το 2-1 για τους γηπεδούχους μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Ο Απόλλων δεν πρόλαβε να αντιδράσει καθώς μετά από λίγα δευτερόλεπτα ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του αγώνα.