Όταν ο εγγονός χαρίζει γκολ και ζωή στον παππού

Ο μικρός Αντώνης Τρούπκος χαρίζει το χρυσό γκολ στον παππού του Αντώνη Τρούπκο

Αγώνας  μπαράζ των νέων  μεταξύ της ΕΠΣ Κοζάνης και της ΕΠΣ Πέλλας για την πρόκριση στους 8 του πανελλήνιου πρωταθλήματος προεπιλογής.Η ΕΠΣ Πέλλας προηγείται με 1-0. Οι νέοι της Κοζάνης δε το βάζουν κάτω, καταθέτουν στο χόρτο ψυχή  και  ισοφαρίζουν πριν τη λήξη του Α ημιχρόνου σε 1-1 με τον Σαρηγιαννίδη.  Το σκορ δεν αλλάζει στην κανονική του διάρκεια και οι δύο ομάδες οδηγούνται στην παράταση ...

Βρισκόμαστε στο 118' κι όλα δείχνουν ότι θα πάμε στα πέναλτι . Ο Τρούπκος όμως σ’ εκείνο το σημείο  θα  σκοράρει και όλη " Η  ΟΜΑΔΑ " μια αγκαλιά …  μαζί και ο παππούς του Τρούπκου που πανηγυρίζει κι αυτός σαν μικρό παιδί το γκολ του εγγονού του !!!Ο μικρός Αντώνης τρέχει και χαρίζει το χρυσό γκολ και ζωή  στον τρις ευτυχισμένο εκείνη την ώρα  παππού Αντώνη!  Στιγμές  ανεκτίμητες που μόνο ο αθλητισμός μπορεί να τις δώσει !!!!

επιμέλεια: Γιώργος Κατσίκας