ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα - αποτελέσματα - βαθμολογίες
Διεξήχθησαν σήμερα Κυριακή 14/2, τα αναβληθέντα παιχνίδια της 15ης αγωνιστικής σε Β’ και Γ’ κατηγορία.
Έλατος Ελάτης |
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
15η αγωνιστική
Ιωνικός Βαθυλάκκου - Α.Ε. Άνω Κώμης 1-1
Α.Ε. Ελίμειας - ΑΕ Κρανιδίων 2-0
Δόξα Λευκόβρυσης - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 1-1
Έλατος Ελάτης - Ερμής Πλατανορεύματος 4-2
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 1-5
Αναγέννηση Λιβαδερού - Μ. Αλ. Λευκοπηγής 1-0
Ρεπό: Α.Ε. Καλαμιάς
Βαθμολογία
Α.Ε. Ελίμειας
|
43
|
Α.Ε. Καλαμιάς
|
39
|
Α.Ε. Άνω Κώμης
|
36
|
Α.Ε. Κρανιδίων
|
36
|
Δόξα Λευκόβρυσης
|
30
|
Μ.Α.Π.Σ. Αγίας Παρασκευής
|
27
|
Ερμής Πλατανορεύματος
|
25
|
Έλατος Ελάτης
|
24
|
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης
|
24
|
Αναγέννηση Λιβαδερού
|
18
|
Κένταυρος Πρωτοχωρίου
|
14
|
Ιωνικός Βαθυλάκκου
|
12
|
Μ. Αλ. Λευκοπηγής
|
3
|
Α.Ο. Τρανοβάλτου
|
-6
|
Επόμενη αγωνιστική – 18η
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Δόξα Λευκόβρυσης
Ιωνικός Βαθυλάκκου - Αναγέννηση Λιβαδερού
Έλατος Ελάτης - Α.Ε. Ελίμειας
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Α.Ε. Καλαμιάς
Α.Ε. Άνω Κώμης - ΑΕ Κρανιδίων
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Μ. Αλ. Λευκοπηγής
Ρεπό: Ερμής Πλατανορεύματος
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
15η αγωνιστική
ΑΣ Ποντοκώμης - Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-2
Κοζάνη 2004 - Ακρίτες Κοζάνης 1-4
Ερμής Ασβεστόπετρας - Μ. Αλ. Χαραυγής 1-2
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Α.Μ.Σ. Γαλατινής 1-5
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου 3-5
ΕΑΣ Ανθότοπος - Ηρακλής Πτολεμαΐδας 1-2
Α.Ε. Περδίκκα - Δόξα Μικροκάστρου 3-1
Βαθμολογία
Α.Μ.Σ. Γαλατινής
|
38
|
Ε.Α.Σ. Ανθότοπος
|
34
|
Δράση Τσοτυλίου
|
32
|
Ηρακλής Κρυόβρυσης
|
31
|
Μ. Αλ. Χαραυγής
|
28
|
Βέρμιο Καρυοχωρίου
|
27
|
Δόξα Μικροκάστρου
|
20
|
Ακρίτες Κοζάνης
|
20
|
Κοζάνη 2004
|
19
|
Α.Σ. Ποντοκώμης
|
16
|
Ηρακλής Πτολεμαΐδας
|
16
|
Ερμής Ασβεστόπετρας
|
15
|
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
|
14
|
Α.Ε. Περδίκκα
|
13
|
Επόμενη αγωνιστική – 18η
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Α.Ε. Περδίκκα
ΕΑΣ Ανθότοπος - ΑΣ Ποντοκώμης
Ερμής Ασβεστόπετρας - Κοζάνη 2004
Δόξα Μικροκάστρου - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Μ. Αλ. Χαραυγής - Δράσις Τσοτυλίου
Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Ακρίτες Κοζάνης
Α.Μ.Σ. Γαλατινής - Ηρακλής Κρυόβρυσης
Γ’ κατηγορία
15η αγωνιστική
Ελπίδες Ελλησπόντου - Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 4-0
Απόλλων Αυλών - Αίας Μικροβάλτου 1-2
Δαναοί 2000 Κοζάνης - Δόξα Βερμίου Πύργων 0-2
Πρόοδος Κομνηνών - Δόξα Ροδιανής 2-2
Πρόοδος Μεταξά - Κεραυνός Πετρανών 0-5
Αναγέννηση Αργίλου - Α.Ο. Κρόκου 3-1
Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας
Βαθμολογία
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
46
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
44
|
Κεραυνός Πετρανών
|
40
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
34
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
33
|
Πρόοδος Μεταξά
|
24
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
22
|
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου
|
18
|
Αίας Μικροβάλτου
|
18
|
Α.Ο. Κρόκου
|
18
|
Απόλλων Αυλών
|
15
|
Δαναοί Κοζάνης
|
14
|
Δόξα Ροδιανής
|
3
|
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας
|
-14
|
Επόμενη αγωνιστική – 18η
Α.Σ. Καρυδίτσας - Απόλλων Αυλών
Πρόοδος Μεταξά - Δαναοί 2000 Κοζάνης
Ελπίδες Ελλησπόντου - Πρόοδος Κομνηνών
Αίας Μικροβάλτου - Αναγέννηση Αργίλου
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου - Α.Ο. Κρόκου
Κεραυνός Πετρανών - Δόξα Ροδιανής
Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων