ΕΣΠΕΜ - Β' Εθνική Ανδρών: ΓΣ Γρεβενών - ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 0-3

Δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος Β΄Εθνικής Ανδρών , η ομάδα μας παίζοντας πάλι εκτός έδρας στα Γρεβενά πήρε μια εύκολη νίκη επί του Γυμναστικού Συλλόγου με σκορ 0-3 τα σετ 20-25, 17-25,17-25. Όπως δείχνουν και τα σετ του αγώνα ήταν μια εύκολη επικράτηση και μια νίκη ψυχολογίας για την συνέχεια του πρωταθλήματος και μετά την απώλεια βαθμού από τον Ζαφειράκη Νάουσας με αντίπαλο τον ΠΑΣ Ίκαρο Έδεσσας (κέρδισε 3-2) είναι πλέον στο χέρι των αθλητών μας να τερματίσουν στην πρώτη θέση που ταυτόχρονα θα τους φέρει στην Α2. Η άνετη  επικράτηση είχε σαν αποτέλεσμα να χρησιμοποιηθούν όλοι οι αθλητές (14) που ήταν στην αποστολή και μάλιστα αρκετά παιδιά από το εφηβικό τμήμα, τα οποία σιγά  θα πάρουν τις ευκαιρίες τους όπου και όποτε τους χρειασθεί ο προπονητής. Στην αποστολή τους αγώνα ήταν οι:Ιωαννίδης Πρόδρομος, Μπηλιώνης Κων/νος, Γκιαούρης Αριστοτέλης, Μαμαλίγκας Παναγιώτης, Σολωμονίδης Θεόδωρος, Πινδώνης Άγγελος, Γκιούρας Ιωάννης, Χύσα Ρετζίνο, Ασημόπουλος Κων/νος, Ασημόπουλος Δημήτριος, Κοτσατίσογλου Κοσμάς, Αλμασίδης Φώτιος, Μπαλδεράνης Δημήτριος και Τζέκας Γεώργιος.