Β’ ΕΠΣΚ: Εύκολα κι απλά ο ΠΑΟΚ Κοίλων (φωτο - βίντεο)

ΠΑΟΚ Κοίλων – Πολυνίκης Πτολεμαΐδας 4-0
Εύκολα κι απλά ο ΠΑΟΚ Κοίλων έφτασε   σ  ακόμη  μία νίκη επί του Πολυνίκη Πτολεμαΐδας με σκορ 4-0 αυξάνοντας τη διαφορά  από τον δεύτερο της βαθμολογίας Μέγα Αλέξανδρο Άρδασσας 6 βαθμούς ( 36β ο ΠΑΟΚ Κοίλων , 30 η Άρδασσα)
Οι παίκτες του Στέφανου Γκουρτσούλη  προηγήθηκαν στο ημίχρονο 1-0 και μέσα σε 8 λεπτά στο δεύτερο μέρος (50΄-58΄)το ρευστό 1-0 το διαμόρφωσαν στο ευρύ 4-0
Στο 42΄ο Λάζαρος Πολυχρονιάδης με κεφαλιά άνοιξε το σκορ μετά από κόρνερ του Αροσβίλι
Στο 50΄ωραίος συνδυασμός Παπαδόπουλου Μίλτου, Ευθυμιάδη Γιάννη , ο τελευταίος θα αποφύγει έναν αμυντικό θα βγάλει τη σέντρα στο δεύτερο δοκάρι κι ο Αροσβίλι με πλασέ θα σημειώσει το 2-0
Στο 54΄ο Μαρούκης με πλασέ μέσα από την περιοχή θα ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
Το τελικό 4-0 θα γίνει στο 58΄μ ένα όμορφο γκολ του Γιάννη Τιούλη. Ο Αροσβίλι θα εκτελέσει κόρνερ και ο Τιούλης με τακουνάκι θα κρεμάσει τον τερματοφύλακα και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. φωτορεπορτάζ