Γ' Εθνική: Ξέσπασε η Κοζάνη .. Καθάρισε από το ημίχρονο η Θύελλα ..Ήττα ταφόπλακα για Καστοριά και Πυρσό - Αποτελέσματα - Βαθμολογίες

Στα θετικά αποτελέσματα γύρισε η Κοζάνη με πολύ καλή εμφάνιση ιδίως στο Β΄ημίχρονο όπου πέτυχε και τα τρία από τα τέσσερα γκολ  της.
Στο πρώτο ημίχρονο το 1-1 διαμορφώθηκε νωρίς  -  νωρίς.
Μόλις στο 4΄η  Κοζάνη έκανε το 1-0 με τον Τσικόπουλο αλλά  ισοφαρίστηκε  1-1 δύο λεπτά αργότερα  με γκολ του Παπαϊωάννου.

Από κει και πέρα το α΄ μέρος κύλησε χωρίς κάτι σπουδαίο με τις δυο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα ισόπαλες
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκοι εκμεταλεύτηκαν την αριθμητική υπεροχή τους  (από το 55΄η Τσαριτσάνη έπαιζε με 10, αποβολή Μπαλή κι από το 65΄με εννιά με αποβολή Καραγιάννη) κι έφτασαν  σε μια σχετικά εύκολη νίκη . Στο 65΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ο Καραμπατζ'ακης έκανε το 2-1, (προηγήθηκε σουτ του Γκέκα που έδιωξε αμυντικός με το χέρι, πέναλτι και κόκκινη )  στο 74΄με αυτογκόλ του Κιουλτσάκη  έγινε το 3-1 και στο 82΄ο Ταφαρλής με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-1
Ήττα για τον Πυρσό μέσα στην Φιλιππιάδα με σκορ 2-1. Όλα τα γκολ σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος. Η Φιλιππιάδα προηγήθηκε 2-0 με γκολ του Θεοδώρου στο 52′και του  Μπενίσκου στο 57΄για να μειώσει ο Πυρσός στο 68΄με τον Παπακώστα.
Η Θύελλα καθάρισε από το πρώτο μέρος  συνεχίζοντας  την ανοδική της πορεία αφού κατάφερε να πάρει τη νίκη εντός έδρας 2-0 με αντίπαλο τα Γιαννιτσά
Οι Φιλωτιανοί πήραν το σημαντικό τρίποντο  με γκολ του Μισαηλίδη  και του Μαρκόπουλου. Τονωτική και ψυχολογικής σημασίας  νίκη ενόψει  της δύσκολης αποστολής την επόμενη αγωνιστική μέσα στο Χαριλάου με τον Άρη.
Ταφόπλακα η νέα εντός έδρας ήττα για τη Καστοριά από τον Καμπανιακό  Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν Χρήστου 2, Υψηλός 2 και Κουντουράς. Για την Καστοριά τα γκολ σημείωσαν ο Κεφάλας που μείωσε προσωρινά σε 1-2 κα ο Γεωργιάδης που έκανε το 2-5
Να σημειώσουμε πως η Καστοριά αγωνίστηκε από το 58’ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αθανασιάδη