Β’ ΕΠΣΚ: Πήρε το ντέρμπι ο Ιωνικός .. Έσπασαν καρδιές στο τέλος (φωτο - βίντεο)

Ιωνικός Βαθυλάκκου – Τιτάν Σερβίων 3-2
Η αλλαγή προπονητή στον πάγκο του Ιωνικού φαίνεται  να φέρνει αποτελέσματα . Ο Ηλίας Κιρτικίδης ο νέος προπονητής  έφερε άλλο αέρα στην ομάδα και μετά το διπλό μέσα στο Πλατανόρεμμα  ο Ιωνικός  πήρε και το ντέρμπι εντός έδρας με τον Τιτάν  Σερβίων  με 3-2 .
Όλα τα γκολ της αναμέτρησης σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο.
Κανένα παιχνίδι δεν τελειώνει πριν το σφύριγμα της λήξης από το διαιτητή, Στο 85′ το σκορ ήταν 3-0 υπέρ του Ιωνικού , κι όλα έδειχναν πως το παιχνίδι κρίθηκε, οι παίχτες των γηπεδούχων το πίστεψαν και παραλίγο να το πλήρωναν. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ύστατη προσπάθεια κι από 3-0 που έχαναν, στα τελευταία πέντε λεπτά κατάφεραν να μειώσουν  σε 3-2 , αλλά στα λεπτά των καθυστερήσεων που απέμειναν  αν και πίεσαν δεν μπόρεσαν να κλέψουν τον βαθμό.
Φάσεις και γκολ
Στο 8΄σουτ του Ελευθεριάδη , άουτ
Στο 22΄σουτ του Θώμου άουτ
Στο 33΄ο Λάμπρου θα δώσει στον Κωνσταντή σουτ από κοντά άουτ
Στο 48΄ο Καρράς για τον Ιωνικό θα εκτελέσει φάουλ μέσα στην περιοχή , κάτοχος θα γίνει ο Κιρτικίδης Ηλίας που με συρτό σουτ θα ανοίξει το σκορ 1-0
Στο 53΄ο Ζορμπάς θα βγάλει ωραία σέντρα στο δεύτερο δοκάρι , κεφαλιά του Γεωργιάδη Σάββα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-0
Στο 67΄ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ του Γεωργιάδη Θ. κρεμάει τον Δουβαρτζίδη και 3-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς .
Στο 87΄φάουλ με τον Θώμο η μπάλα φτάνει στον Ελευθεριάδη  σουτ , αποκρούει ο Κωνσταντινίδης και με νέα κεφαλιά ο Σαββίδης θα γράψει το 3-1
Στο 88΄ σέντρα μέσα στην περιοχή του Ιωνικού και ο Σαλτσίδης με κεφαλιά θα μειώσει σε 3-2 σκορ που ήταν και το τελικό

Ιωνικός Βαθυλάκκου: Κωνσταντινίδης, Κουτσαούστας, Καρράς, Δουβαρτζίδης, Κιρτικίδης Ηλ. , Χανιτίδης, Γεωργιάδης (86΄Τσιπλακάκης), Τεντζίδης , Ζορμπάς , Λαρίζας (46΄Θεοδωρίδης), Κυρτικίδης Ηλ. (66΄ Γεωργιάδης Θ)

Τιτάν Σερβίων:Δουβαρτζίδης, Χαρίσιος , Θεοδωρίδης, Αγόρου(72΄Σαλτσίδης), Μπάκανος , Λάμπρου, Παπαδόπουλος (46΄Σαββίδης), Θώμος , Κωνσταντής, Ελευθεριάδης, Καψαλιάρης (62΄Καραδήμος)
Διαιτητής: Πελετίδης
Βοηθοί: Παπαδημητρίου, Γάτσου