NCAA: Θετικές εμφανίσεις για Δήμου και Καματερό

Με δύο πολύ θετικές βραδιές συνέχισαν την πορεία τους στο φετινό πρωτάθλημα του NCAA οι… αντίπαλοι στην Summit League Τάσος Καματερός και Εμμανουήλ Δήμου των South Dakota Coyotes και Kansas City Roos, αντίστοιχα.

Ο μεν Καματερός -έπειτα από δύο πολύ κακές εμφανίσεις για το δικό του επίπεδο κόντρα σε Sam Houston και Coastal Carolina πριν από μερικές ημέρες- ήταν ξανά κυριαρχικός μετρώντας 18 πόντους (3-5 δίποντα, 4-5 τρίποντα) και 7 ριμπάουντ κόντρα στο Mount Mary, οδηγώντας την ομάδα του σε μια ακόμα νίκη με 97-58.
Αυτή ήταν μάλιστα η κορυφαία φετινή του απόδοση σε πόντους μετά τους 17 που σημείωσε ενάντια στο Lipscomb αλλά και η δεύτερη καλύτερη όσον αφορά τα «σκουπίδια».

Από την άλλη μεριά, ο Δήμου ξεχώρισε με 6 πόντους (0-1 δίποντα, 2-4 τρίποντα), 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε δεκαεπτά λεπτά παρουσίας για λογαριασμό του Kansas City στην ήττα από το ανώτερο SIU με 54-64.
Φέτος, έχει εμφανιστεί σε έξι ματς (14 λεπτά παρουσίας κατά μέσο όρο) και μετράει 4 πόντους, 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ αλλά και ένα κλέψιμο κατά μέσο όρο…

The post NCAA: Θετικές εμφανίσεις για Δήμου και Καματερό appeared first on Basketblog.