Τα παιχνίδια της Κυριακής 12/2/2017
Γ’ ΕθνικήΣτα χασομέρια ισοφαρίστηκε ο ΦούφαςΕπέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα ο Εορδαϊκός
19η αγωνιστική
ΑΟ Καρδίας-ΑΕ Ποντίων 3-0 α.α.Καβάλα-Μακεδονικός Φούφα 1-1 (90+' Σταματόπουλος / 76' Δούφας)ΦΑΣ Νάουσα-Αλμωπός Αριδαίας 1-0 (79' Νίκου)Δόξα Δράμας-Ορφέας Ξάνθης 3-0 (8' Ίγκορ, 35' Δουκάκης, 86' Καρλόπουλος)Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΠΕ Λαγκαδά 2-1 (12' Γαϊδαρτζής, 38' Ναλμπάντης / 47' Στεφανίδης πεν)Καμπανιακός-Απόλλων Καλαμαριάς 0-1 (79' Γεωργιάδης)Εορδαϊκός-Δόξα Προσκυνητών 2-1Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης
ΕΠΣ Κοζάνης
Α’ κατηγορία
17η αγωνιστική
Γαλατινή - Μακεδονικός Κοζάνης 1-0ημ 5-0τελ 2 Αλεξίου, Βουρονίκος, Τσολάκης, Τσαγκάλης
Α.Ε. Καλαμιάς - Α.Ε. Κοζάνης 0-3ημ 1-4τελΑδαμίδης/2 Σαράφας, Παπαρίζος, Καραγεώργος
Κοζάνη - Εθνικός Βατερού 0-0ημ 1-0τελΠουτογλίδης
Α.Ε. Άνω Κώμης - Π.Α.Ο. Κοίλων 1-1ημ 2-3τελΚάβουρας/ Κικίρης, Ευθυμιάδης, Τσατσόπουλος
Ρεπό: Αλιάκμων Αιανής
Β’ κατηγορία – 1οςόμιλος
14η αγωνιστική
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης – Α. Ε. Κρανιδίων 1-0ημ 1-1 τελ44' Σταυριανουδάκης
Δόξα Λευκόβρυσης – Έλατος Ελάτης 1-1ημ 2-1τελ
Α.Σ. Καρυδίτσας – Πρόοδος Μεταξά 1-0ημ 1-2τελ
Αναγέννηση Λιβαδερού –Αναγέννηση Αργίλου 2-2ημ 3-2τελ
Κένταυρος Πρωτοχωρίου –Μ.Α.Π.Σ. Αγία Παρασκευής 4-1τελ
Κεραυνός Πετρανών– Ερμής Πλατανορέμματος 4-3τελ
Β’ κατηγορία – 2οςόμιλος
14η αγωνιστική
Κοζάνη 2004 - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 1-1ημ 1-2τελ
Τσιάμης/2 γκολ ο Καραγιάννης το ένα με πέναλτι Δόξα Βερμίου Πύργων - Δράσις Τσοτυλίου 0-3ημ 1-5τελ
Γ’ κατηγορία
8η αγωνιστική
Απόλλων Αυλών – Δαναοί Κοζάνης 3-1ημ 5-3τελ
Αίας Μικροβάλτου – ΑΣ Προάστιο Προαστίου 3-0α.α.
ΑΕ Καισαρειάς – Εθνικός Πτολεμαΐδας 4-1τελ
Ρεπό: ΑΕ Περδίκκα τα αποτελέσματα των παιχνιδιών του Σαββάτου
Α’ κατηγορίαΕσπασε το αήττητο της ΑΕΠ το ΒελβεντόΣπουδαία διπλά Μακεδονικού Σιάτιστας και Τιτάν
17η αγωνιστική
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Τιτάν Σερβίων 0-1ημ 0-1τελ
Δημητριάδης
Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής - Μακεδονικός Σιάτιστας 0-1ημ1-2τελ
70' Μυροφορίδης/15' πεν - 54' Τσακνάκης
Α.Σ. Βελβεντό - Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-0ημ 2-1τελ
39' Παπαστεργιος, 65' Ελαφρός/68' Σαββούδης
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
14η αγωνιστική
Ακρίτες Κοζάνης – Α.Ο. Κρόκου 0-0ημ 0-0τελ
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
14η αγωνιστική
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-0ημ 2-0τελ
Ελπίδες Ελλησπόντου - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 0-1ημ 1-1τελ
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Δόξα Μικροκάστρου 0-2ημ 0-4τελ
Ερμής Ασβεστόπετρας - Πρόοδος Κομνηνών 0-1ημ 2-1τελ
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 0-0ημ 1-0τελ
ΕΠΣ Κοζάνης: Ποιοι θα σφυρίξουν το Σαββατοκύριακο 11-12/2/2017