Αρχική

To πρόγραμμα των ελληνικών συμμετοχών στο Μπακού

Την Τρίτη 16/6/2015  στις 11.00 το πρωί αγωνίζεται ο Παναγιώτης Ματσάγκος (Γύρος των "32" 60 κιλών ανδρών)  και την Τετάρτη 17/6/2015 στις 11.30 το πρωί ο Πολυνείκης Καλαμάρας (Γύρος των "32" 81 κιλών ανδρών)


1οι Ευρωπαϊκοί Ολυμπιακοί Αγώνες - Με τις ευχές όλων των κοζανιτών φεύγει για Μπακού ο Πολυνίκης Καλαμάρας (βίντεο)

Παρασκευή 12 Ιουνίου

07:00 Συγχρονισμένη κολύμβηση: Προκριματικά ντουέτου, ελεύθερο πρόγραμμα -Γιάννα Γκεοργκίεβα, Αθανασία Τσόλα.
11:45 Πόλο γυναικών: Ελλάδα - Μεγάλη Βρετανία 17 - 2  σε εξέλιξη .... (ΕΡΤ2)  
13:30 Συγχρονισμένη κολύμβηση: Προκριματικά ομαδικού, ελεύθερο πρόγραμμα -Μαρία-Ελένη Αρμάου, Γιάννα Γκεοραγκίεβα, Ιφιγένεια Δίπλα, Βασιλική Κωφίδη, Σοφία-Ευαγγελία Μαλκογεώργου, Μαρία Παπαδοκωνσταντάκη, Αναστασία Ταξοπούλου, Άννα-Μαρία Ταξοπούλου, Αθανασία Τσόλα, Βαλεντίνα Φαραντούρη.
Σάββατο 13 Ιουνίου
08:00 Συγχρονισμένη κολύμβηση: Προκριματικά ατομικού, ελεύθερο πρόγραμμα -Αθανασία Τσόλα.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 59 κιλών ελληνορωμαϊκής -Απόστολος Μανουηλίδης.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 80 κιλών ελληνορωμαϊκής -Νίκος Βάρκας.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 98 κιλών ελληνορωμαϊκής -Λαοκράτης Κεσίδης.
10:00 Ποδηλασία Mountain bike: Cross-country γυναικών -Δανάη Στρουμπούλη.
10:30 Τρίαθλο γυναικών -Ντενίζ Δημάκη.
13:30 Ποδηλασία Mountain bike: Cross-country ανδρών -Δημήτρης Αντωνιάδης.
14:30 Πινγκ πονγκ: Πρώτος γύρος ομαδικού ανδρών -Παναγιώτης Γκιώνης, Καλλίνικος Κρεάνγκα, Κώστας Παπαγεωργίου.
18:30 Πόλο ανδρών: Μαυροβούνιο - Ελλάδα
18:30 Πόλο γυναικών: Ελλάδα - Ολλανδία
Κυριακή 14 Ιουνίου
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 66 κιλών ελληνορωμαϊκής -Βλαδίμηρος Ματιάς.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 75 κιλών ελληνορωμαϊκής -Πέτρος Μανουηλίδης.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 85 κιλών ελληνορωμαϊκής -Δημήτρης Παπαδόπουλος.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 130 κιλών ελληνορωμαϊκής -Αλέξανδρος Παπαδάτος.
08:00 Ενόργανη γυμναστική: Ομαδικό ανδρών -Νίκος Ηλιόπουλος, Βλάσης Μάρας, Λευτέρης Πετρούνιας.
08:00 Ενόργανη γυμναστική: Ομαδικό γυναικών -Αργυρώ Αφράτη, Βασιλική Μιλλούση, Ιωάννα Ξουλόγη, Μυρόπη Χριστοφιλάκη.
08:21 Κανόε - καγιάκ σπριντ ανδρών: Προκριματικά Κ1 1000μ -Κυριάκος Συριόπουλος.
09:12 Καράτε γυναικών: Πρώτος γύρος -68 κιλών κουμίτε -Βασιλική Πανετσίδου.
09:15 Πόλο ανδρών: Τουρκία - Ελλάδα
10:24 Καράτε ανδρών: Πρώτος γύρος -84 κιλών κουμίτε -Γιώργος Τζάνος.
10:30 Τρίαθλο ανδρών -Γρηγόρης Σουβάτζογλου, Τζέιμς Χρόνης.
10:36 Καράτε ανδρών: Πρώτος γύρος +84 κιλών κουμίτε -Σπύρος Μαργαριτόπουλος.
12:00 Κανόε - καγιάκ σπριντ γυναικών: Προκριματικά Κ1 500μ -Σοφία Πιπιτσούλη.
18:30 Πόλο γυναικών: Ουγγαρία - Ελλάδα
Δευτέρα 15 Ιουνίου
08:00 Πάλη γυναικών: Προκριματικά 69 κιλών ελευθέρας -Μαρία-Λουίζα Βρυώνη.
12:00 Κανόε - καγιάκ σπριντ γυναικών: Προκριματικά Κ1 200μ -Σοφία Πιπιτσούλη.
13:05 Κανόε - καγιάκ σπριντ ανδρών: Προκριματικά Κ1 200μ -Στέλιος Χατζόπουλος.
14:45 Πόλο γυναικών: Ελλάδα - Γερμανία
18:30 Πόλο ανδρών: Κροατία - Ελλάδα
Τρίτη 16 Ιουνίου
07:00 Τοξοβολία: Γύρος κατάταξης ανδρών -Αλέξανδρος Καραγεωργίου.
07:00 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος -49 κιλών γυναικών -Ιωάννα Κουτσού.
07:15 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος -58 κιλών ανδρών -Γιώργος Σιμιτσής.
08:00 Πάλη γυναικών: Προκριματικά 63 κιλών ελευθέρας -Αγόρω Παπαβασιλείου.
08:00 Μπιτς βόλεϊ: Προκριματικός γύρος γυναικών -Πένυ Καραγκούνη, Πηγιάννα Μεθενίτη.
08:30 Πόλο γυναικών: Ελλάδα - Ισραήλ
11:00 Πυγμαχία: Γύρος των "32" 60 κιλών ανδρών -Παναγιώτης Ματσάγκος.
12:00 Τοξοβολία: Γύρος κατάταξης γυναικών -Ανατολή-Μάρθα Γκορίλα, Αριάδνη Χόρτη, Ευαγγελία Ψάρρα.
15:00 Πινγκ πονγκ: Πρώτος γύρος μονού ανδρών -Παναγιώτης Γκιώνης, Καλλίνικος Κρεάνγκα.
Τετάρτη 17 Ιουνίου
07:15 Σκοποβολή γυναικών: Προκριματικά αεροβόλου πιστολιού 10μ -Άννα Κορακάκη.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 57 κιλών ελευθέρας -Θεοχάρης Καλανίδης.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 65 κιλών ελευθέρας -Νίκος Αρζουμανίδης, Κύριλλος Μπίνενμπαουμ.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 74 κιλών ελευθέρας -Γιώργος Σαββουλίδης.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 97 κιλών ελευθέρας -Μιχαήλ Τσικοβάνι.
08:00 Ρυθμική γυμναστική: Τελικός σύνθετου ομαδικού -Ελένη Δόικα, Ερατώ Θεοπίστου, Ζωή Κοντογιάννη, Μιχαέλα Μεταλλίδου, Ραφαηλία-Μαρία Νικολούζου, Σταυρούλα Σαμαρά.
08:00 Μπιτς βόλεϊ: Προκριματικός γύρος ανδρών -Νίκος Ζουπάνι, Γιώργος Κοτσιλιάνος.
11:30 Πυγμαχία: Γύρος των "32" 81 κιλών ανδρών -Πολυνείκης Καλαμάρας.
11:30 Σκοποβολή ανδρών: Προκριματικά αεροβόλου πιστολιού 10μ -Κωνσταντίνος Μαλγαρινός.
15:00 Μπιτς βόλεϊ: Προκριματικός γύρος γυναικών -Πένυ Καραγκούνη, Πηγιάννα Μεθενίτη.
16:15 Τραμπολίνο: Προκριματικά ανδρών -Απόστολος Κουταβάς.
16:15 Τραμπολίνο: Προκριματικά γυναικών -Παρασκευή Αγγελούση, Λίλα Κασάπογλου.
Πέμπτη 18 Ιουνίου
07:00 Καταδύσεις ανδρών: Προκριματικός γύρος 1μ -Κώστας Κουτσιούμπης, Δημήτρης Μόλβαλης.
07:00 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος -67 κιλών γυναικών -Ελπίδα-Μαρίνα Δημητροπούλου.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 86 κιλών ελευθέρας -Τιμοφέι Ξενίδης.
08:00 Πάλη ανδρών: Προκριματικά 125 κιλών ελευθέρας -Γιάννης Αρζουμανίδης.
08:00 Μπιτς βόλεϊ: Προκριματικός γύρος ανδρών -Νίκος Ζουπάνι, Γιώργος Κοτσιλιάνος.
08:00 Ποδηλασία δρόμου: Ατομική χρονομέτρηση γυναικών -Βαρβάρα Φασόη.
11:00 Ποδηλασία δρόμου: Ατομική χρονομέτρηση ανδρών -Πολυχρόνης Τζωρτζάκης.
13:45 Σκοποβολή: Ημιτελικά μικτού ομαδικού τραπ -Άννα Κορακάκη, Κωνσταντίνος Μαλγαρινός.
15:30 Ενόργανη γυμναστική: Τελικός σύνθετου ατομικού ανδρών -Νίκος Ηλιόπουλος, Βλάσης Μάρας, Λευτέρης Πετρούνιας.
15:30 Ενόργανη γυμναστική:  Τελικός σύνθετου ατομικού γυναικών -Αργυρώ Αφράτη, Βασιλική Μιλλούση, Ιωάννα Ξουλόγη, Μυρόπη Χριστοφιλάκη.
Παρασκευή 19 Ιουνίου
07:00 Τοξοβολία: Γύρος των "64" γυναικών -Ανατολή-Μάρθα Γκορίλα, Αριάδνη Χόρτη, Ευαγγελία Ψάρρα.
07:00 Σκοποβολή γυναικών: Προκριματικά πιστολιού 25μ -Άννα Κορακάκη.
07:15 Τάε κβον ντο: Προκριματικός γύρος +80 κιλών ανδρών -Κωνσταντίνος Γκόλτσιος.
08:00 Ρυθμική γυμναστική: Τελικός σύνθετου ατομικού -Βαρβάρα Φίλιου.
08:00 Μπιτς βόλεϊ: Προκριματικός γύρος ανδρών -Νίκος Ζουπάνι, Γιώργος Κοτσιλιάνος.
17:00 Καταδύσεις ανδρών: Τελικός συγχρονισμένης 3μ -Δημήτρης Μόλβαλης, Νίκος Μόλβαλης.
17:00 Τραμπολίνο: Προκριματικά συγχρονισμένης γυναικών -Παρασκευή Αγγελούση, Λίλα Κασάπογλου.
Σάββατο 20 Ιουνίου
07:00 Τοξοβολία: Γύρος των "64" ανδρών -Αλέξανδρος Καραγεωργίου.
07:00 Σκοποβολή ανδρών: Προκριματικά σκιτ -Νίκος Μαυρομμάτης, Ευθύμης Μίτας.
08:00 Καταδύσεις ανδρών: Προκριματικός γύρος 3μ -Κώστας Κουτσιούμπης, Νίκος Μόλβαλης.
08:00 Σκοποβολή γυναικών: Προκριματικά πιστολιού 25μ -Άννα Κορακάκη.
10:00 Ποδηλασία δρόμου: Αγώνας γυναικών -Βαρβάρα Φασόη.
Κυριακή 21 Ιουνίου
07:00 Σκοποβολή ανδρών: Προκριματικά σκιτ -Νίκος Μαυρομμάτης, Ευθύμης Μίτας.
08:00 Ποδηλασία δρόμου: Αγώνας ανδρών -Χαράλαμπος Καστραντάς, Γιάννης Ταμουρίδης, Πολυχρόνης Τζωρτζάκης.
Δευτέρα 22 Ιουνίου
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μονού ανδρών -Γιώργος Χαραλαμπίδης.
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μονού γυναικών -Ιωάννα Καρκαντζιά.
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μικτού -Ειρήνη Τέντα, Πέτρος Τέντας.
07:30 Σκοποβολή: Προκριματικά μικτού ομαδικού αεροβόλου πιστολιού 10μ -Άννα Κορακάκη, Κωνσταντίνος Μαλγαρινός.
08:00 Σάμπο: Γύρος των "16" -74 κιλών ανδρών -Μιρμάν Ηλιάδης.
Τρίτη 23 Ιουνίου
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μονού ανδρών -Γιώργος Χαραλαμπίδης.
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μονού γυναικών -Ιωάννα Καρκαντζιά.
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μικτού -Ειρήνη Τέντα, Πέτρος Τέντας.
07:30 Κολύμβηση: Προκριματικά 50μ πρόσθιο γυναικών -Ελένη Κοντογεώργου.
08:01 Κολύμβηση: Προκριματικά 400μ ελεύθερο ανδρών -Δημήτρης Δημητρίου.
08:41 Κολύμβηση: Προκριματικά 100μ ύπτιο ανδρών -Νίκος Σοφιανίδης.
08:54 Κολύμβηση: Προκριματικά 400μ μικτή ατομική γυναικών -Ηλέκτρα Λεμπλ.
09:14 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ πρόσθιο ανδρών -Κωνσταντίνος Μερετσόλιας.
09:30 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ ύπτιο γυναικών -Ιωάννα Σαχά.
09:50 Ξιφασκία: Φάση ομίλων σπάθης ατομικού ανδρών -Γιώργος Τσουρούτας.
13:30 Μπάσκετ 3x3 γυναικών: Ολλανδία - Ελλάδα -Βασιλική-Σουζάνα Καραμπάτσα, Αφροδίτη Κοσμά, Κατερίνα Σπαθάρου, Ναυσικά Σταυρίδου.
14:45 Μπάσκετ 3x3 ανδρών: Εσθονία - Ελλάδα -Λεωνίδας Κασελάκης, Γιώργος Μπόγρης, Νώντας Παπαντωνίου, Γρηγόρης Ραλλάτος.
18:20 Μπάσκετ 3x3 γυναικών: Ελλάδα - Ελβετία -Βασιλική-Σουζάνα Καραμπάτσα, Αφροδίτη Κοσμά, Κατερίνα Σπαθάρου, Ναυσικά Σταυρίδου.
19:35 Μπάσκετ 3x3 ανδρών: Ελλάδα - Ιταλία -Λεωνίδας Κασελάκης, Γιώργος Μπόγρης, Νώντας Παπαντωνίου, Γρηγόρης Ραλλάτος.
Τετάρτη 24 Ιουνίου
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μονού ανδρών -Γιώργος Χαραλαμπίδης.
07:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μονού γυναικών -Ιωάννα Καρκαντζιά.
08:14 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ πεταλούδα ανδρών -Θανάσης Κυνηγάκης.
08:26 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ πρόσθιο γυναικών -Ελένη Κοντογεώργου.
08:30 Ξιφασκία: Φάση ομίλων ξίφους ασκήσεως ατομικού γυναικών -Κατερίνα Κοντοχριστοπούλου.
08:43 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ μικτή ατομική ανδρών -Κωνσταντίνος Μερετσόλιας.
09:13 Κολύμβηση: Προκριματικά 4x100μ ελεύθερο μικτό -Δημήτρης Δημητρίου, Ηλέκτρα Λεμπλ, Ιωάννα Σαχά, Νίκος Σοφιανίδης.
19:10 Μπάσκετ 3x3 γυναικών: Ελλάδα - Αζερμπαϊτζάν -Βασιλική-Σουζάνα Καραμπάτσα, Αφροδίτη Κοσμά, Κατερίνα Σπαθάρου, Ναυσικά Σταυρίδου.
19:35 Μπάσκετ 3x3 ανδρών: Ελλάδα - Σερβία -Λεωνίδας Κασελάκης, Γιώργος Μπόγρης, Νώντας Παπαντωνίου, Γρηγόρης Ραλλάτος.
Πέμπτη 25 Ιουνίου
07:00 Ξιφασκία: Φάση ομίλων ξίφους ασκήσεως ατομικού ανδρών -Νίκος Κοντοχριστόπουλος.
07:30 Κολύμβηση: Προκριματικά 50μ ύπτιο γυναικών -Ιωάννα Σαχά.
07:42 Κολύμβηση: Προκριματικά 50μ πρόσθιο ανδρών -Γιώργος Φραγκουδάκης.
08:00 Μπάντμιντον: Φάση ομίλων μικτού -Ειρήνη Τέντα, Πέτρος Τέντας.
08:02 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ ύπτιο ανδρών -Νίκος Σοφιανίδης.
08:18 Κολύμβηση: Προκριματικά 100μ πεταλούδα γυναικών -Ηλέκτρα Λεμπλ.
09:50 Ξιφασκία: Φάση ομίλων σπάθης ατομικού γυναικών -Βάσω Βουγιούκα.
Παρασκευή 26 Ιουνίου
07:41 Κολύμβηση: Προκριματικά 50μ ύπτιο ανδρών -Νίκος Σοφιανίδης.
07:46 Κολύμβηση: Προκριματικά 100μ ύπτιο γυναικών -Ιωάννα Σαχά.
07:57 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ ελεύθερο ανδρών -Δημήτρης Δημητρίου.
08:14 Κολύμβηση: Προκριματικά 200μ μικτή ατομική γυναικών -Ηλέκτρα Λεμπλ, Ιωάννα Σαχά.
08:30 Κολύμβηση: Προκριματικά 100μ πεταλούδα ανδρών -Θανάσης Κυνηγάκης.
08:42 Κολύμβηση: Προκριματικά 100μ πρόσθιο γυναικών -Ελένη Κοντογεώργου.
08:53 Κολύμβηση: Προκριματικά 100μ πρόσθιο ανδρών -Κωνσταντίνος Μερετσόλιας, Γιώργος Φραγκουδάκης.
09:00 Τζούντο ανδρών: Γύρος των "64" -73 κιλών -Γιώργος Αζωίδης.
09:00 Τζούντο ανδρών: Γύρος των "64" -81 κιλών -Αλέξης Ντανατσίδης, Ρομάν Μουστόπουλος.
09:00 Τζούντο τυφλών ανδρών: Γύρος των "16" +90 κιλών -Κλήμης Παπαχρήστος.
09:31 Κολύμβηση: Προκριματικά 4x100μ μικτή ομαδική μικτό -Θανάσης Κυνηγάκης, Ηλέκτρα Λεμπλ, Ιωάννα Σαχά, Γιώργος Φραγκουδάκης.
12:30 Ποδηλασία BMX: Προκριματικά ατομικής χρονομέτρησης γυναικών -Ειρήνη Μαυράκη.
13:00 Ποδηλασία BMX: Προκριματικά ατομικής χρονομέτρησης ανδρών -Γιάννης Κορφιάτης.
Σάββατο 27 Ιουνίου
07:42 Κολύμβηση: Προκριματικά 50μ πεταλούδα γυναικών -Ηλέκτρα Λεμπλ.
07:53 Κολύμβηση: Προκριματικά 400μ μικτή ατομική ανδρών -Θανάσης Κυνηγάκης, Κωνσταντίνος Μερετσόλιας.
08:39 Κολύμβηση: Προκριματικά 4x100μ μικτή ομαδική ανδρών -Δημήτρης Δημητρίου, Θανάσης Κυνηγάκης, Νίκος Σοφιανίδης, Γιώργος Φραγκουδάκης.
10:00 Τζούντο ανδρών: Γύρος των "64" -90 κιλών -Ηλίας Ηλιάδης.
12:30 Ποδηλασία BMX: Προκριματικά ανδρών -Γιάννης Κορφιάτης.
12:30 Ποδηλασία BMX: Προκριματικά γυναικών -Ειρήνη Μαυράκη.