ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 4η Ημέρα ΑΡΗΣ ΘΕΣ/ΚΗΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ 70-46 | φωτο

Δεν τα κατάφερε ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ απέναντι στον ΑΡΗ ΘΕΣ/ΚΗΣ, στην αναμέτρήση που τελείωσε το απόγευμα της Παρασκευής. Η κακή αμυντική επίδοση έδωσε σοβαρό προβάδισμα στον αντίπαλο από το Α' δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα τον εκνευρισμό και την απογοήτευση της ομάδας και στην επίθεση, που την έβαλε από πολύ νωρίς να κυνηγάει το σκορ. Μια προσπάθεια επιστροφής στο παιχνίδι όσον αφορά βεβαίως κυρίως τις εντυπώσεις έγινε στο Δ' δεκάλεπτο με τον ΑΡΗ να μένει άποντος για 7 λεπτά και τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ με ένα επιμέρους 11-0 , να πλησιάζει από το 60-35 του 30' , στο 60-46 του 37' , είχε όμως ως κατάληξη το τελικό 70-46. Αξίζουν βεβαίως συγχαρητήρια στα κορίτσια μας για την προσπάθεια τους επί τέταρτη συναπτή ημέρα, γεγονός που από μόνο του αποτελεί πρόβλημα για ομάδες εκτός Αθηνών και Θεσ/κης που δεν έχουν τους αγώνες, και την εμπειρία να αντιμετωπίσουν το ίδιο εύκολα ένα τόσο δύσκολο πρόγραμμα αγώνων. Ο ΑΠΟΛΛΩΝΑΣ κλείνει αύριο την παρουσία του στη τελική φάση του Πανελληνίου με τον ΗΡΟΔΟΤΟ, που θα κρίνει την τέταρτη θέση, σε ένα παιχνίδι που θα ξεκινήσει στις 09:30 το πρωί. Δεκάλεπτα: 24-7, 37-23, 60-35, 70-46 Αρης (Κουλακιώτης-Ξενίδης): Τσινέκε Ε.17(1) , Τσινέκε Κ. 13(3), Αβρονιδάκη 2, Σικαλίδου 8(1), Γκρίτζαλη 6, Γιαννουσίου 11, Θωμόγλου, Νιγδέλη, Βαντσιούρη 2, Ουζούνη, Μπουντούκα 9, Κυριακοπούλου 2. Απόλλων Πτολεμαΐδας (Καψάλης): Δημητριάδου, Κοτσαϊτση 4, Τσιανάκα Α. 4(1), Τρυφωνίδου, Τσιανάκα Ε. 8, Κουρτίδου 4, Δανιηλίδου 11(1), Χαϊντάρη 5, Αντωνίου, Γρηγοριάδου 10.