Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Τα highlights του ντέρμπι του ΣΕΦ (+vids)

Στα χρώματα του Ολυμπιακού βάφτηκε μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι το βράδυ της Δευτέρας (5/12) το πρώτο ντέρμπι των αιωνίων για τη φετινή σεζόν, με τους ερυθρόλευκους να λυγίζουν τελικά με 68-66 τον Παναθηναϊκό στο ΣΕΦ για την 8η αγωνιστικής της Basket League.

Το ματς -με εξαίρεση ένα διάστημα στην 1η περίοδο όπου οι γηπεδούχοι ξέφυγαν ακόμα και με 10 πόντους- ήταν συνεχώς ντέρμπι, με την ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα ωστόσο, να είναι πιο κυνική στα τελευταία λεπτά και παρά την απόπειρα ανατροπής από τον ΠΑΟ άντεξε και πήρε μια σπουδαίας σημασίας νίκη κοντρα στον αιώνιο αντίπαλο -που είχε πάντως την ευκαιρία να κερδίσει στο φινάλε το ματς, με τον Dwayne Bacon να βρίσκει στεφάνι ωστόσο με την εκπνοή.

Μπορείτε να δείτε μερικά από τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης στα βίντεο που ακολουθούν:

The post Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Τα highlights του ντέρμπι του ΣΕΦ (+vids) appeared first on Basketblog.