Νέστος Χρυσούπολης – Κοζάνη 2-0

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Κοζάνη στην Χρυσούπολη απέναντι στον δυνατό Νέστο στα πλαίσια της 12ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Η Κοζάνη πάλεψε το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε να κρατήσει την λευκή ισοπαλία.

Μάλιστα στο 7′ οι ερυθρόλευκοι είχαν την καλύτερη στιγμή του πρώτου μέρους όταν από σέντρα του Ηλία και απόκρουση του Καραβελίδη η μπάλα βρήκε το δοκάρι του Νέστου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (47′) ο Μαχαιρούδης, που είχε περάσει σαν αλλαγή στην ανάπαυλα, κατάφερε με προβολή να ανοίξει το σκορ.

Στο 70′ έγινε η φάση που έκρινε το παιχνίδι καθώς οι γηπεδούχοι σφράγισαν την νίκη με εύστοχο πέναλτυ του Χασάνογλου.

Στη φάση του πέναλτυ η Κοζάνη έμεινε με 10 παίκτες καθώς ο Αλεξίου είδε την κόκκινη κάρτα γιατί ο διαιτητής θεώρησε ότι ανέτρεψε τον Ζγκούρι σε προφανή θέση για γκολ.

Τα τελευταία 20 λεπτά πήραν διαδικαστικό χαρακτήρα καθώς η Κοζάνη με παίκτη λιγότερο δεν μπόρεσε να απειλήσει.

Αποβολή: Αλεξίου (Κοζάνη) 70′.

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ (Χρυσοστομίδης): Καραβελίδης, Παυλακάκης, Μπουλγκούρας, Σεφερίδης, Χασάνογλου (77’ Γαμβρέλης), Μκριτσιάν, Δεσύλλας Γκατζολάρι, Λαζαρίδης (46’ Μαχαιρούδης, 59’ λ.τ. Τσίτσης), Κούτεφ, Ζγκούρι.

ΚΟΖΑΝΗ (Παρασκευάς): Αμπατζίδης, Ηλίας, Ντέρος, Μπιμπίρης (66’ Αλμπάνης), Αλιατίδης, Αλεξίου, Χαματάι, Τάχιας, Δημ. Παπαδόπουλος (73’ Δινοβίτσης), Πετράκος, Τσαγκαλίδης (81’ Βαρότσης).

Διαιτητής: Σιμίδης (Εβρου).

Βοηθοί: Καραΐσκος (Eβρου), Κουβαλάκης (Δράμας).

Βίντεο από kavala-pamegipedo.gr

Φωτογραφίες από dramagoal.gr

2015-16 12η αγ. Νέστος Χρυσούπολης - Κοζάνη 2-0http://fckozani.gr/wp-content/uploads/2015/12/2015-16-12h-nestos-kozani-... 128w, http://fckozani.gr/wp-content/uploads/2015/12/2015-16-12h-nestos-kozani-... 600w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />2015-16 12η αγ. Νέστος Χρυσούπολης – Κοζάνη 2-0
2015-16 12η αγ. Νέστος Χρυσούπολης - Κοζάνη 2-0http://fckozani.gr/wp-content/uploads/2015/12/2015-16-12h-nestos-kozani-... 600w" sizes="(max-width: 300px) 100vw, 300px" />2015-16 12η αγ. Νέστος Χρυσούπολης – Κοζάνη 2-0