ΕΣΠΕΜ: ΑΣ Πήγασος Κοζάνης - ΓΣ Γρεβενών 3-0

Τρεις βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο ο Πήγασος Κοζάνης

Δεύτερη αγωνιστική του Β΄ γύρου και εύκολη νίκη επί του ΓΣ Γρεβενών με σκορ 3-0 και μετά την απώλεια βαθμού από τον ΠΑΣ Ίκαρο Έδεσσας (κέρδισε 3-2 τον Ζαφειράκη) η κοζανίτικη ομάδα ξέφυγε με τρεις βαθμούς από την δεύτερη ομάδα της βαθμολογίας. Από το πρώτο σετ ο Πήγασος  έδειξε τις διαθέσεις του και με καλή υποδοχή και άμυνα, στην επίθεση ήταν ασταμάτητη και το πήρε με 25-15. Στο δεύτερο σετ με μία αλλαγή πασαδόρου στην θέση του Κούρτη ο Γκιαούρης πάλι έστω και με λίγη δυσκολία το πήρε με 25-22. Στο τρίτο σετ   ήταν καταιγιστικός  και δεν άφησε κανένα περιθώρειο στην ομάδα των Γρεβενών να ελπίζει και το πήρε με 25-12. Και σε αυτό το παιχνίδι λόγω και της δυνατότητας της αντίπαλης ομάδας χρησιμοποιήθηκαν όλοι οι αθλητές που ήταν στον πάγκο της ομάδος.ΑΣ Πήγασος Κοζάνης: Ιωαννίδης Πρόδρομος, Χύσα Ρετζίνο, Κούρτης Κων/νος, Μήλιος Δημήτριος, Σολωμονίδης Θεόδωρος, Γκιούρας Ιωάννης, Καραγκιόζης Αθανάσιος, Μπηλιώνης Κων/νος, Μαμαλίγκας Παναγιώτης, Γκιαούρης Αριστοτέλης, Τσιάνος Κων/νος, Μπαλδεράνης Δημήτριος.Τα αποτελέσματαΦΕΣ Αριστοτέλης Σκύδρας-ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας 3-1ΠΑΣ Ικαρος Έδεσσας-ΕΓΣ Ζαφειράκης Νάουσας 3-2ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης- ΓΑΣ Αρχέλοας Κατερίνης 3-0Η Βαθμολογία (επι 9 αγώνων)1. ΑΣ Πήγασος Κοζάνης 252. ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας 223. ΣΦΚ Πιερικός Κατερίνης 204. Ζαφειράκης 195. Αριστοτέλης Σκύδρας 106. ΓΣ Γρεβενών 57.ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης 48. Φίλιππος Βέροιας 0Την επόμενη αγωνιστική ο Πήγασος Κοζάνης αγωνίζεται εκτός έδρας με τον ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας.