Αρχική

ΕΠΣ Κοζάνης: Μεγαλώνει το ενδιαφέρον ..Παιχνίδια ντέρμπι

Στα Σαββατοκύριακά μας  έχει προστεθεί μια αγαπημένη συνήθεια ,περιμένουμε πως και πως να έρθουν να πάμε γήπεδο
Να δούμε τα δικά μας παιδιά, να τα στηρίξουμε, να τα προστατεύσουμε, να τα αγαπήσουμε, αλλά και να περάσουμε δύο ευχάριστες ώρες.
Να γελάσουμε, να παθιαστούμε, να φωνάξουμε υπέρ της ομάδας και των παιχτών μας, να διασκεδάσουμε!


Γιατί το γήπεδο είναι γιορτή και όχι πόλεμος ούτε πεδίο υβριστικών συνθημάτων.
Αυτό που γίνεται τα τελευταία χρόνια στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης  είναι άξιο αναφοράς.
Το αγωνιστικό επίπεδο κάθε χρόνο ανεβαίνει με συνέπεια να παρακολουθούμε συναρπαστικά παιχνίδια που φέρνουν όλο και περισσότερο κόσμο στα γήπεδα.
Αγωνιστική δράση σε όλα τα μήκη και πλάτη του Νομού Κοζάνης υπάρχει το Σαββατοκύριακο , με μάχες και στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣ Κοζάνης.
Υπάρχουν πολλά  αμφιλεγόμενα παιχνίδια  ,αξιόλογα και πολλά θα κριθούν στην λεπτομέρεια.
 Όσο  περνάνε οι αγωνιστικές  το ενδιαφέρον γίνεται  και μεγαλύτερο.
 Έχουμε  ετοιμάσει και για αυτό το Σαββατοκύριακο 1 και 2  Νοεμβρίου  το αναλυτικό πρόγραμμα και των 3 κατηγοριών σας το παρουσιάζουμε ι κι εσείς δεν έχετε παρά να επιλέξετε τοα παιχνίδια της αρεσκείας σας.
Αναλυτικά  τα παιχνίδια:
Α’ κατηγορία
 
7η  Αγωνιστική 
Σάββατο 1/11/2014 – 3.00μ.μ.
Α.Σ. Βελβεντό - Μακεδονικός Φούφα (γήπεδο Βελβεντού)
Αστραπή Κλείτου - Α.Ε.Π. Καραγιαννίων (γήπεδο Αργίλου)
Μακεδονικός  Κοζάνης – Ακ. Π. Βοΐου (γήπεδο στρατιωτικό)
Κυριακή 2/11/2014 – 3.00μ.μ.
Α.Ε. Ελίμειας - Α.Ε. Κοζάνης (γήπεδο Κρόκου)
Α.Μ.Σ. Γαλατινή - Απόλλων Ακρινής (γήπεδο Γαλατινής)
Αλιάκμων Αιανής - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας (γήπεδο Αιανής)
Αναγέννηση Εράτυρας - Α.Ε. Περδίκκα (γήπεδο Εράτυρας)
Εορδαϊκός - Μακεδονικός Σιάτιστας (γήπεδο ΔΑΚ Πτολεμαΐδας)
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
ΕΟΡΔΑΪΚΟΣ 2007 ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
6
6
0
0
16 – 2
14
18
2
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
6
5
1
0
11 – 4
7
16
3
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑ
6
5
0
1
15 – 3
12
15
4
Α.Ε.Π. ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΩΝ
6
4
1
1
10 – 4
6
13
5
ΑΣΤΡΑΠΗ ΚΛΕΙΤΟΥ
6
4
0
2
13 – 8
5
12
6
ΑΠΟΛΛΩΝ 2010 ΑΚΡΙΝΗΣ
6
3
0
3
8 – 8
0
9
7
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
6
3
0
3
5 – 8
-3
9
8
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΕΡΑΤΥΡΑΣ
6
2
1
3
13 – 13
0
7
9
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ
6
2
1
3
9 – 9
0
7
10
Α.Σ. ΒΕΛΒΕΝΤΟ
6
2
1
3
8 – 10
-2
7
11
Α.Ε. ΕΛΙΜΕΙΑΣ
6
2
1
3
8 – 12
-4
7
12
Α.Ε. ΠΕΡΔΙΚΚΑ
6
2
0
4
7 – 12
-5
6
13
Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
6
2
0
4
9 – 15
-6
6
14
ΑΛΙΑΚΜΩΝ ΑΙΑΝΗΣ
6
0
3
3
6 – 10
-4
3
15
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
6
1
0
5
8 – 14
-6
3
16
Α.Μ.Σ. ΓΑΛΑΤΙΝΗ
6
0
1
5
5 – 19
-14
1
Β’ κατηγορία  
1ος  όμιλος
6η  Αγωνιστική  
Σάββατο 1/11/2014 – 3.00μ.μ.
Αναγέννηση Λιβαδερού - Έλατος Ελάτης  (γήπεδο Λιβαδερού)
Κυριακή 2/11/2014 – 3.00μ.μ.
Εθνικός Βατερού - Α.Ε. Άνω Κώμης (γήπεδο Βατερού)        
ΑΟ Τρανοβάλτου - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής (γήπεδο Τρανοβάλτου)
Ιωνικός Βαθυλάκκου - Κοζάνη 2004  (γήπεδο Βαθυλάκκου)    
Μ. Αλ. Λευκοπηγής - Κένταυρος Πρωτοχωρίου (γήπεδο Πρωτοχωρίου)
ΑΕ Κρανιδίων - Ερμής Πλατανορέμματος  (γήπεδο Κρανιδίων)          
Δόξα Ροδιανής - Τιτάν Σερβίων  (γήπεδο Ροδιανής)
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
Φ.Σ. ΕΘΝΙΚΟΣ ΒΑΤΕΡΟΥ
5
4
1
0
19 – 4
15
13
2
Μ.Α.Π.Σ. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
5
4
1
0
10 – 5
5
13
3
ΙΩΝΙΚΟΣ ΒΑΘΥΛΑΚΚΟΥ
5
3
1
1
6 – 5
1
10
4
Α.Ε. ΑΝΩ ΚΩΜΗΣ
5
2
2
1
6 – 3
3
8
5
ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ
5
1
4
0
8 – 5
3
7
6
ΚΟΖΑΝΗ 2004
5
2
1
2
6 – 8
-2
7
7
Μ. ΑΛΕΞ. ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ
5
1
3
1
6 – 6
0
6
8
ΕΡΜΗΣ ΠΛΑΤΑΝΟΡΡΕΥΜΑΤΟΣ
5
1
2
2
9 – 7
2
5
9
ΕΛΑΤΟΣ ΕΛΑΤΗΣ
5
0
5
0
5 – 5
0
5
10
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΙΒΑΔΕΡΟΥ
5
1
1
3
7 – 8
-1
4
11
ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ
5
1
1
3
5 – 9
-4
4
12
ΔΟΞΑ ΡΟΔΙΑΝΗΣ
5
1
1
3
6 – 14
-8
4
13
Α.Ο. ΤΡΑΝΟΒΑΛΤΟΥ
5
0
3
2
6 – 13
-7
3
14
Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΩΝ
5
0
2
3
3 – 10
-7
2
2ος  όμιλος
6η  Αγωνιστική 
Σάββατο 1/11/2014 – 3.00μ.μ.
Πολυνίκης - ΑΣ Ποντοκώμης  (γήπεδο στρατοπέδου)
Δόξα Μικροκάστρου - Ηρακλής Κρυόβρυσης (γήπεδο Μικροκάστρου)
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Μ. Αλ.  Άρδασσας (γήπεδο Καρυοχωρίου)
ΕΑΣ Ανθότοπος - Μ. Αλ. Χαραυγής  (γήπεδο Ανθότοπου)  
Ακρίτες Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  (γήπεδο Λιάππειο)
Κυριακή 2/11/2014 – 3.00μ.μ.
Άρης Μαυροπηγής - Ερμής Ασβεστόπετρας  (γήπεδο Μαυροπηγής) 
Κεραυνός Πετρανών - ΠΑΟΚ Κοίλων (γήπεδο Πετρανών)
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
ΠΑΟ ΚΟΙΛΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
5
5
0
0
23 – 5
18
15
2
Μ. ΑΛΕΞ. ΑΡΔΑΣΣΑΣ
5
4
1
0
9 – 3
6
13
3
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡΑΝΩΝ
5
4
0
1
14 – 9
5
12
4
ΕΡΜΗΣ ΑΣΒΕΣΤΟΠΕΤΡΑΣ
5
3
1
1
10 – 6
4
10
5
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΡΥΟΒΡΥΣΗΣ
5
3
0
2
11 – 6
5
9
6
Ε.Α.Σ. ΑΝΘΟΤΟΠΟΣ
5
3
0
2
9 – 11
-2
9
7
Α.Σ. ΠΟΝΤΟΚΩΜΗΣ
5
2
1
2
10 – 9
1
7
8
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
5
2
0
3
9 – 11
-2
6
9
ΒΕΡΜΙΟΝ ΚΑΡΥΟΧΩΡΙΟΥ
5
2
0
3
11 – 15
-4
6
10
Μ. ΑΛΕΞ. ΧΑΡΑΥΓΗΣ
5
1
1
3
7 – 8
-1
4
11
ΑΚΡΙΤΕΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
5
1
1
3
5 – 9
-4
4
12
ΔΟΞΑ ΜΙΚΡΟΚΑΣΤΡΟΥ
5
0
3
2
4 – 8
-4
3
13
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
5
1
0
4
9 – 16
-7
3
14
ΑΡΗΣ ΜΑΥΡΟΠΗΓΗΣ
5
0
0
5
5 – 20
-15
0
Γ’ κατηγορία
1ος  όμιλος
5η  Αγωνιστική 
Σάββατο 1/11/2014 – 3.00μ.μ.
Πρόοδος Μεταξά - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης (γήπεδο Μεταξά)         
Απόλλων Αυλών  -  Δόξα Λευκόβρυσης (γήπεδο Αυλών)                      
Α.Ο. Κρόκου - Αίας Μικροβάλτου (γήπεδο Κρόκου)                       
Δαναοί Κοζάνης  - Αναγέννηση Αργίλου (γήπεδο ΕΠΣ Κοζάνης)                    
Ρεπό  - Α.Ε. Καισαρειάς- Σπάρτου  
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
Α.Ο. ΚΡΟΚΟΥ
4
3
1
0
13 – 3
10
10
2
ΕΛΠΙΔΕΣ Α.Ε. ΚΟΖΑΝΗΣ
4
2
2
0
7 – 2
5
8
3
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΑΡΓΙΛΟΥ
3
2
0
1
9 – 5
4
6
4
ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
3
2
0
1
9 – 6
3
6
5
ΔΑΝΑΟΙ 2000 ΚΟΖΑΝΗΣ
3
1
2
0
2 – 0
2
5
6
ΑΙΑΣ ΜΙΚΡΟΒΑΛΤΟΥ
4
2
1
1
6 – 3
3
5
7
ΠΡΟΟΔΟΣ ΜΕΤΑΞΑ
4
1
0
3
5 – 12
-7
3
8
ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΥΛΩΝ
3
0
0
3
1 – 9
-8
0
9
Α.Ε. ΚΑΙΣΑΡΕΙΑΣ-ΚΗΠΟΥ-ΣΠΑΡΤΟΥ
4
0
0
4
3 – 15
-12
0
2ος  όμιλος
5η  Αγωνιστική 
Σάββατο 1/11/2014 – 3.00μ.μ.
Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Ελπίδες  Ελλησπόντου (γήπεδο Ηρακλή Πτολ/δας)                              
Ατρόμητος Δροσερού - Α.Ε. Ποντίων Κοζάνης (γήπεδο Δροσερού)                               
Δόξα Βερμίου Πύργων - Άρης Καλονερίου (γήπεδο Πύργων)                                       
Κυριακή 2/11/2014 – 3.00μ.μ.
Δράση Τσοτυλίου- Α.Ε. Καλαμιάς (γήπεδο Τσοτυλίου)                              
Ρεπό - Α.Σ. Καρυδίτσας
Θέση
Ομάδα
Π
Ν
Ι
Η
Γκολ
Διαφορά
Βαθμοί
1
ΑΚΑΔ. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΤΟΛ/ΔΑΣ
4
4
0
0
21 – 3
18
12
2
ΔΡΑΣΙΣ ΤΣΟΤΥΛΙΟΥ
4
4
0
0
18 – 3
15
12
3
Α.Ε.Κ. ΚΑΛΑΜΙΑΣ
4
3
0
1
13 – 7
6
9
4
ΑΡΗΣ ΚΑΛΟΝΕΡΙΟΥ
3
2
0
1
11 – 7
4
6
5
ΔΟΞΑ ΒΕΡΜΙΟΥ ΠΥΡΓΩΝ
3
1
0
2
4 – 7
-3
3
6
Α.Σ. ΚΑΡΥΔΙΤΣΑΣ
4
1
0
3
12 – 16
-4
3
7
ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΛΛΗΣΠΟΝΤΟΥ
4
1
0
3
6 – 14
-8
0
8
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΔΡΟΣΕΡΟΥ
3
0
0
3
3 – 7
-4
0
9
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ ΚΟΖΑΝΗΣ
3
0
0
3
1 – 25
-24
0