ΕΠΣ Κοζάνης: Γκολ και θέαμα - αποτελέσματα Σαββατοκύριακου 16-17/1/2016
Κουτσουρεμένη αγωνιστική στα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης λόγω χιονιά
Ξεφεύγει ο Μακεδονικός Φούφα
18η αγωνιστική
Μακεδονικός Φούφα - Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 8-1
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Α.Ε. Κοζάνης 0-3
Μακεδονικός Κοζάνης - Πολυνίκης 6-0
Τιτάν Σερβίων - Μακεδονικός Σιάτιστας 0-1
Αλιάκμων Αιανής - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 2-0
Π.Α.Ο. Κοίλων - Α.Σ. Βελβεντό (αναβλήθηκε)
Βαθμολογία
Μακεδονικός Φούφα
|
48
|
Μακεδονικός Σιάτιστας
|
42
|
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
|
41
|
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
|
33
|
Εθνικός Βατερού
|
26
|
Α.Σ. Βελβεντό
|
26
|
Αναγέννηση Εράτυρας
|
26
|
Αστραπή Κλείτου
|
24
|
Μακεδονικός Κοζάνης
|
24
|
Αλιάκμων Αιανής
|
24
|
Α.Ε. Κοζάνης
|
23
|
Ακαδημία Βοΐου
|
21
|
Τιτάν Σερβίων
|
19
|
ΠΑΟΚ Κοίλων
|
11
|
Μ. Αλ. Άρδασσας
|
9
|
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας
|
0
|
Επόμενη αγωνιστική – 19η
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Μακεδονικός Σιάτιστας - Μακεδονικός Φούφα
Πολυνίκης - Αλιάκμων Αιανής
Α.Ε. Κοζάνης - Τιτάν Σερβίων
Εθνικός Βατερού - Μακεδονικός Κοζάνης
Α.Σ. Βελβεντό - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Αναγέννηση Εράτυρας - Αστραπή Κλείτου
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων - Π.Α.Ο. Κοίλων
Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος
15ηαγωνιστική Ιωνικός Βαθυλάκκου - Α.Ε. Ανω Κώμης 1-1
Α.Ε. Ελίμειας - ΑΕ Κρανιδίων (αναβλήθηκε)
Δόξα Λευκόβρυσης - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής(αναβλήθηκε)
Έλατος Ελάτης - Ερμής Πλατανορεύματος (αναβλήθηκε)
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης (αναβλήθηκε)
Αναγέννηση Λιβαδερού - Μ. Αλ. Λευκοπηγής (αναβλήθηκε)
Ρεπό: Α.Ε. Καλαμιάς
Βαθμολογία
|
Επόμενη αγωνιστική 16η
Έλατος Ελάτης - Δόξα Λευκόβρυσης
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Ιωνικός Βαθυλάκου
Ερμής Πλατανορέυματος - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Α.Ε. Άνω Κώμης - Αναγέννηση Λιβαδερού
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Α.Ε. Ελίμειας
Μ. Αλ. Λευκοπηγής - Α.Ε. Καλαμιάς
Ρεπό: ΑΕ Κρανιδίων
Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
15ηαγωνιστική
ΑΣ Ποντοκώμης - Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-2
Ερμής Ασβεστόπετρας - Μ. Αλ. Χαραυγής (αναβλήθηκε λόγω μη προσέλευσης γιατρού)
Βέρμιο Καρυοχωρίου - Α.Μ.Σ. Γαλατινής (αναβλήθηκε)
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Δράσις Τσοτυλίου (αναβλήθηκε)
ΕΑΣ Ανθότοπος - Ηρακλής Πτολεμαΐδας (αναβλήθηκε)
Κοζάνη 2004 - Ακρίτες Κοζάνης (αναβλήθηκε)
Α.Ε. Περδίκκα - Δόξα Μικροκάστρου (αναβλήθηκε)
Βαθμολογία
Α.Μ.Σ. Γαλατινής
|
35
|
Ε.Α.Σ. Ανθότοπος
|
30
|
Ηρακλής Κρυόβρυσης
|
29
|
Δράση Τσοτυλίου
|
26
|
Βέρμιο Καρυοχωρίου
|
24
|
Μ. Αλ. Χαραυγής
|
22
|
Κοζάνη 2004
|
19
|
Δόξα Μικροκάστρου
|
18
|
Α.Σ. Ποντοκώμης
|
15
|
Ακρίτες Κοζάνης
|
14
|
Ερμής Ασβεστόπετρας
|
12
|
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
|
11
|
Ηρακλής Πτολεμαΐδας
|
10
|
Α.Ε. Περδίκκα
|
7
|
Επόμενη αγωνιστική 16η
Ερμής Ασβεστόπετρας - Α.Ε. Περδίκκα
Δόξα Μικροκάστρου - ΕΑΣ Ανθότοπος
Μ. Αλ. Χαραυγής - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Ηρακλής Πτολεμαΐδας - ΑΣ Ποντοκώμης
Α.Μ.Σ. Γαλατινής - Κοζάνη 2004
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ακρίτες Κοζάνης - Δράσις Τσοτυλίου
Γ’ κατηγορία
15η αγωνιστική
Ελπίδες Ελλησπόντου - Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου 4-0 Απόλλων Αυλών - Αίας Μικροβάλτου 1-2
Δαναοί 2000 Κοζάνης - Δόξα Βερμίου Πύργων (αναβλήθηκε)
Πρόοδος Κομνηνών - Δόξα Ροδιανής (αναβλήθηκε)
Πρόοδος Μεταξά - Κεραυνός Πετρανών (αναβλήθηκε)
Αναγέννηση Αργίλου - Α.Ο. Κρόκου(αναβλήθηκε)
Ρεπό: Α.Σ. Καρυδίτσας
Βαθμολογία
Ελπίδες Ελλησπόντου
|
40
|
Δόξα Βερμίου Πύργων
|
35
|
Κεραυνός Πετρανών
|
34
|
Α.Σ. Καρυδίτσας
|
31
|
Αναγέννηση Αργίλου
|
30
|
Πρόοδος Μεταξά
|
24
|
Α.Ε. Καισαρειάς Κήπου Σπάρτου
|
18
|
Πρόοδος Κομνηνών
|
15
|
Δαναοί Κοζάνης
|
14
|
Α.Ο. Κρόκου
|
14
|
Απόλλων Αυλών
|
12
|
Αίας Μικροβάλτου
|
12
|
Δόξα Ροδιανής
|
1
|
Μακεδονομάχος Πτολεμαΐδας
|
-14
|
Επόμενη αγωνιστική 16η
Ελπίδες Ελλησπόντου - Απόλλων Αυλών
Αίας Μικροβάλτου - Πρόοδος Μεταξά
Α.Ε. Καισαρειάς- Κήπου- Σπάρτου - Α.Σ. Καρυδίτσας
Κεραυνός Πετρανών - Δαναοί 2000 Κοζάνης
Δόξα Βερμίου Πύργων - Αναγέννηση Αργίλου
Δόξα Ροδιανής - Α.Ο. Κρόκου
Ρεπό: Πρόοδος Κομνηνών