Ε.Μ.Α.Σ. ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΥΚΟΠΗΓΗΣ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΟΔ. ΒΟΪΟΥ "Η ΕΝΩΣΗ" 0-1

Πέρασε και η 16ή αγωνιστική του πρωταθλήματος για την Γ' Ερασιτεχνική κατηγορία, η οποία λόγω των καιρικών συνθηκών, δυσκόλεψε τους παίκτες των ομάδων να καταφέρουν να απολαύσουν και να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Μία Κυριακή η οποία είχε παράγοντα ένα δυνατό αέρα που καθιστούσε δύσκολο το να παιχτεί η μπάλα ψηλά. Η ομάδα μας υποδέχτηκε την Ακαδημία ποδοσφαίρου Βοϊου η οποία βαθμολογικά προσπαθεί να μπει στην πρώτη τριάδα της κατηγορίας. Ο Ε.Μ.Α.Σ. Μέγας Αλέξανδρος κέρδισε την επιλογή του γηπέδου και ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο με σύμμαχο τον αέρα. Δυστυχώς δεν το εκμεταλλεύτηκε σωστά και δεν κατάφερε να απειλήσει τον αντίπαλο και να σημειώσει γκολ. Αντιθέτως η ομάδα του Βοϊου κατάφερε από ένα κερδισμένο κόρνερ και σημείωσε το μοναδικό γκολ του πρώτου ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λευκοπηγής με αντίπαλο τον αέρα έδειξε να προσπαθεί περισσότερο να σημειώσει γκολ. Αποτέλεσμα της επίμονης προσπάθειας κάποιες καλές φάσεις και ένα κερδισμένο πέναλτι το οποίο δυστυχώς δεν κατέληξε στα δίχτυα. Η ομάδα του Βοϊου επίσης δεν εκμεταλλεύτηκε τον αέρα και δεν απείλησε ιδιαίτερα. Κατάφερε μόνο ένα επικίνδυνο τετ α τετ το οποίο εξουδετέρωσε σωστά ο τερματοφύλακας της Λευκοπηγής. Το παιχνίδι έληξε με σκορ 0-1. Ευχόμαστε καλή συνέχεια και πάντα επιτυχίες και στις δυο ομάδες.