ΕΚΑΣΔΥΜ - Α' ανδρών: Γ.Σ.Κ. Λασσάνης - Α.Π.Σ. Αρίων : 73-75

Σπουδαίο διπλό πέτυχε  ο Αρίων μέσα στην έδρα του Λασσάνη σπάζοντας το εντός έδρας αήττητο των γηπεδούχων. Στο πρώτο ημίχρονο ο Λασσάνης μπήκε πιο δυνατά, προηγήθηκε στο τέλος της πρώτης περιόδου με 16-13. Στην αρχή της δεύτερης περιόδου η αγωνιστική υπεροχή των γηπεδούχων συνεχίστηκε, παίρνοντας τη μεγαλύτερη διαφορά τους (25-17). Κάπου εκεί η ομάδα της Πτολεμαΐδας, αντέδρασε, έδειξε χαρακτήρα και με οδηγό την άμυνά της, ροκάνισε τη διαφορά παίρνοντας κεφάλι στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Α.Π.Σ. Αρίων είχε συνεχώς μια μικρή διαφορά πόντων (μόνο μια φορά οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα 4 λεπτά πριν το τέλος), βρήκε λύσεις απέναντι και στη ζώνη και πήρε μία μεγάλη νίκη. Πλέον η τελική κατάταξη και οι διασταυρώσεις θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική στο πιο ενδιαφέρον πρωτάθλημα των τελευταίων ετών.Γ.Σ.Κ. Λασσάνης (Μπαρτζώκας): Πάπιστας 3, Ξανθος 1, Καρανότας 22, Κωνσταντινίδης 15(1), Μπάμπος 9, Ματανος4, Μακρής 19(4)Α.Π.Σ. Αρίων (Μουρουζίδης): Εξακουστίδης, Αθανασιάδης 22, Καλομενίδης 14(1), Τσολάκης 2, Σκορδάς 4, Πέκος 2, Κοτζακόλιος 10(1), Πανίδης 16(1), Χρυσανθίδης Γκέκας 5(1),Γροζτίδης, ΠουτούκηςΜέτρια η διαιτησία των Τσιαπλή-ΠαπανικολάουΑΠΣ Αρίων Πτολεμαΐδας