Γ' Εθνική: Διαμαρτυρία Εορδαϊκού - «Κύριοι υπεύθυνοι φτάνει πια…»

Η διοίκηση του Εορδαϊκού συνεδρίασε εκτάκτως και αποφάσισε ότι πρέπει  σε πρώτη φάση να εκδώσει επιστολή διαμαρτυρίας προς όλους τους υπεύθυνους για την τραγική διαιτησία των κυρίων Λεωνίδα Στυλιανού και του πρώτου βοηθού Μάναση Μιχαήλ του συνδέσμου Τρικάλων.

Ο διαιτητής του αγώνα εκτός από την ολοφάνερη μεροληψία του σε βάρος της ομάδας μας στο 46’ του πρώτου ημιχρόνου ενώ ο Εορδαϊκός κέρδιζε 1-0,  ανακάλυψε πέναλτι και έδωσε τη δυνατότητα στο Λαγκαδά να ισοφαρίσει.
Επίσης ο κ. Λεωνίδας μέχρι εκείνη τη στιγμή παρατήρησε τους παίκτες του Εορδαϊκού με κίτρινη κάρτα τέσσερις φορές σε απλά φάουλ ενώ καμία στους αντιπάλους.
Στο 4’ του δευτέρου ημιχρόνου στο δεύτερο γκολ του Λαγκαδά από καθαρή θέση οφσάιτ του παίκτη που σκοράρει ο βοηθός Μάνασης έκλεισε τα μάτια.
Κύριοι υπεύθυνοι φτάνει πια. Η ομάδα του Εορδαϊκού δεν μπορεί να ανεχτεί άλλο την εις βάρος του αδικία.
Σε δεκαέξι αγώνες δεν έχουμε κερδίσει ένα πέναλτι και πραγματικά θα έπρεπε να μας δοθούν τρία καταφανέστατα, μας έχουν ακυρώσει καθαρά γκολ.
Σε αντίθεση σε αυτά μας καταλογίστηκαν και τέσσερα πέναλτι εις βάρος μας τα οποία δεν είναι.
Δεν μπορεί κανείς από αυτούς τους κυρίους να παίξει στην πλάτη μας.