Γ’ ΕΠΣΚ: Γκολ και θέαμα στο Τσοτύλι (φωτο - βίντεο)

Δράσις Τσοτυλίου – Αίας Μικροβάλτου 4-3
Γκολ και θέαμα απόλαυσαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν το απόγευμα της Κυριακής 6 Απριλίου 2014 στο γήπεδο του Τσοτυλίου, όπου η τοπική ομάδα επιβλήθηκε της ομάδας του Μικροβάλτου με 4-3, κάνοντας την ολική ανατροπή, αν και βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ.

Ήταν ένα ανοιχτό παιχνίδι με πλούσιες φάσεις μπροστά στις δυο εστίες. Το Μικρόβαλτο έδειχνε λίγο καλύτερο στο πρώτο ημίχρονο και στις αρχές του 2ου ημιχρόνου, το Τσοτύλι ήταν καλύτερο στο τελευταίο ημίωρο του αγώνα και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι και να κατακτήσει τη νίκη.
Τα γκολ του αγώνα:
0-1στο 12΄ για το Μικρόβαλτο, με κοντινό πλασέ του Στέφανου Νάστου
1-1, άμεση απάντηση για τους γηπεδούχους στο 14΄ με κοντινό σουτ του Γιάννη Σαμαρά
1-2  μετά δυο λεπτά (στο 16΄) για τους φιλοξενούμενους με καρφωτή κεφαλιά του Αντώνη Γιαννόπουλου μετά από χτύπημα κόρνερ
2-2και πάλι άμεσα (στο 18΄) για τους γηπεδούχους με ασύλληπτο κεραυνοβόλο σουτ του Θόδωρου Δόγκαλη από το ύψος της περιοχής, που καρφώθηκε στο αριστερό «Γ» της εστίας του Μικροβάλτου
2-3 στο 47΄με ένα εξαιρετικό γκολ του Μανώλη, που έκανε μια εκπληκτική ντρίπλα πάνω στη γραμμή του άουτ στη συμβολή με τη γραμμή της μεγάλης περιοχή και από εκεί -σχεδόν πάνω από τη γραμμή του άουτ- με δυνατό σουτ την έστειλε στα δίχτυα, δίνοντας για τρίτη φορά προβάδισμα στο Μικρόβαλτο
3-3 στο 61΄με κοντινό σουτ του Δόγκαλη (2ο προσωπ.), που ισοφάρισε για τρίτη φορά
4-3η ολική ανατροπή στο 72’ με τρίτο γκολ (χατ-τρικ) του Θόδωρου Δόγκαλη, που με κεφαλιά, μετά από καλοχτυπημένο φάουλ, την έστειλε στα δίχτυα, δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του
Καλή η διαιτησία των Δ. Σουλίδη – Μπαλιάκα – Χατζή.
Οι συνθέσεις των ομάδων:
Δράσις Τσοτυλίου(Δολαπτσόπουλος Θ.): Ηλιάδης Χ., Σαμαράς Χ., Μαμαλής Εμ., Γκοτζαμουικίδης Π., Χαραλαμπίδης Αχ., Δολαπτσόπουλος Σωκ., Ζυγούρας Στ. (77΄ Σεβασλίδης Σαβ.), Μπλέτσιος Ν., Δολαπτσόπουλος Δ., Δόγκαλης Θ., Σαμαράς Ι.
Στην αποστολή ακόμα ήταν οι: Ποτόπουλος Δ., Σαμψωνίδης Σ., Σατσάνος Ι.
Αίας Μικροβάλτου(Μαρκόπουλος Β.): Παπαδόπουλος Ε., Θεοδουλίδης Κ., Σαΐτης Γ., Γιαννόπουλος Α., Νάστος Στ.,  Αλεξόπουλος Ι. (68΄ Παπαδημητρίου Γ.), Κωνσταντόπουλος Ζ. (86΄ Τζιούτζιος Γ.), Τζουκόπουλος Αχ. (58΄ Μαρκόπουλος Β.) , Ράππος Δ., Παπαδόπουλος Κ., Μανώλης Α.
Γιατρός αγώνα: Μπαντώλας Εμ.