Γ’ Εθνική: Στα χασομέρια ισοφαρίστηκε ο Φούφας - Επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα ο Εορδαϊκός

Κρίμα κι άδικο για το Μακεδονικό Φούφα που στις καθυστερήσεις έχασε την ευκαιρία να πάρει μια μεγάλη ιστορική νίκη κόντρα σε έναν δυνατό αντίπαλο, όπως είναι η Καβάλα. Οι φιλοξενούμενοι παίζοντας έξυπνα και με σωστή τακτική, προηγήθηκαν στο 76' με το Δούφα 0-1. Οι αργοναύτες είχαν την τύχη με το μέρος τους και στις καθυστερήσεις τσίμπησαν το βαθμό της ισοπαλίας με γκολ του Σταματόπουλου.Ο Εορδαϊκός μετά τη βαριά ήττα μέσα στον Καμπανιακό, αντέδρασε σωστά. Οι ποδοσφαιριστές του Χάρη Σαμαρά μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι και πήραν παλικαρίσια νίκη με σκορ 2-1, σκορ ημιχρόνου 1-0. Αξίζει να σημειωθεί πως η Δόξα Προσκηνυτών δέχτηκε στο α' ημίχρονο δύο κόκκινες κάρτες. Τα γκολ πέτυχαν, το 1-0 ο Ιωαννιδης με πέναλτι στο 37'. Το πέναλτι το κέρδισε ο Βλαδίκαε. Το 2-0 σημείωσε ο Καλογιαννίδης στο 64'. Η Δόξα μείωσε σε 2-1 στο 80' με πέναλτι. Πύρρειος ήταν η νίκη για τον Εορδαϊκό αφού δύο ποδοσφαιριστές του οδηγήθηκαν στο νοσοκομείο με κατάγματα. Ο Βλαδίκας με κάταγμα στον αστράγαλο κι ο Καλογιαννίδης στον καρπό. 19η αγωνιστική
ΑΟ Καβάλα - Μακεδονικός Φούφα 1-1
Νάουσα - Αλμωπός Αριδαίας 1-0
Δόξα Δράμας - Ορφέας Ξάνθης 3-0
Απόλλων Παραλιμνίου - ΑΠΕ Λαγκαδά 2-1
Καμπανιακός - Απόλλων Καλαμαριάς 0-1
Εορδαϊκός - Δόξα Προσκυνητών 2-1
ΑΟ Καρδίας - ΑΕ Ποντίων 3-0α.α.
Ρεπό: Νέστος Χρυσούπολης