Γ’ Εθνική: Μαύρη Κυριακή για τις Δυτικομακεδονικές ομάδες

Ήττα με συνέπειες για την Κοζάνη ...Φωνάζει για τη διαιτησία
Δεν τα κατάφερε στα Γιαννιτσά ο Φιλώτας
Υπέκυψε και στη Χαλάστρα η Καστοριά

Με άδειες αποσκευές γυρίζει από την Τσαριτσάνη η Κοζάνη αφού γνώρισε την ήττα από τον τοπικό Οικονόμο με σκορ 3-0 και βρέθηκε πάλι κάτω από την ζώνη του υποβιβασμού  Πολλά τα παράπονα των ερυθρόλευκων για τη διαιτησία του κυρίου Βρέσκα από την Ημαθία Χαρακτηριστικό της εχθρικής διαιτησίας, είναι πως έβγαλε 4 κίτρινες στη Κοζάνη όλες για διαμαρτυρία εκ των οποίων οι 3 συμπλήρωσαν κάρτες και δεν παίζουν με Αγιά (Παπαδόπουλος, Συμεωνίδης, Ταφαρλής).
Τα γκολ του αγώνα
Στο 35′ Φάουλ για τον Οικονόμο, απευθείας εκτέλεση του Καραγκούνη στα δίχτυα του Σταματόπουλου
Στο 78΄Σέντρα του Νάνου αφήνει τη μπάλα ο Χάμος να περάσει και ο επερχόμενος Σενκάι στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Σταματόπουλο παρά την προσπάθεια του να αποκρούσει
και στις καθυστερήσεις και συγκεκριμένα στο 93' το τελικό 3-0 έγραψε ο Χάμος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι (το πέναλτι κέρδισε ο Αγρόδημος)
Φιλώτας και Καστοριά γνώρισαν την ήττα εκτός έδρας.   Ο Φιλώτας μέσα στα Γιαννιτσά με σκορ 1-0  ενώ η Καστοριά στη Χαλάστρα με αντίπαλο τον Καμπανιακό με σκορ 3-0.  Στο παιχνίδι των Γιανιτσών το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους στο 19’ ο Καπουσούζης, ενώ στο 42’ οι φιλοξενούμενοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για την ισοφάριση. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Θεοδουλίδη  η μπάλα κόντραρε στο τείχος, με τον ρέφερι να δείχνει την άσπρη βούλα και τον Ζηνόβιο που ανέλαβε την εκτέλεση να στέλνει την μπάλα άουτ. Μάλιστα, από το 61’ και μετά οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Μπίνα με δεύτερη κίτρινη κάρτα, χωρίς η Θύελλα να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό της πλεονέκτημα. Η Καστοριά γνώρισε άλλη μια ήττα  μέσα στον Καμπανιακό. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 18’ ο Φοιτάς, ενώ στο 35’ ο Προβατίδης διπλασίασε τα τέρμα της ομάδας του και στο 5 λεπτά αργότερα ο Αντωνιάδης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.