Γ’ Εθνική: Μακεδονικός Φούφα - Εθνικός Φιλιππιάδας 0-1 | βίντεο

Δεν άξιζε την ήττα ο ΦΟΥΦΑΣ !

Ένας επιθετικός μονόλογος από τους γηπεδούχους σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, με σωρεία ευκαιριών και 20! τελικές προσπάθειες ο Μακεδονικός κατάφερε να μην πάρει τίποτα !Ο εθνικός έπαιξε πολύ καλά το παιχνίδι των αντεπιθέσεων και προηγήθηκε στο 25 λεπτό με 0-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι αμύνθηκαν μαζικά και οι καθυστερήσεις μαζί με τις διακοπές ήταν περισσότερες από τον καθαρό χρόνο του παιχνιδιού και τον διαιτητή να κρατά 4 λεπτά καθυστερήσεις που δικαιολογούν μόνο της αλλαγές του αγώνα.Στο 85 λεπτό διαιτητής Στεφάνου αρνήθηκε πέναλτι σε χέρι του Ντούσκα μετά από σουτ του Τακίδη.Συνθέσεις: Μακεδονικός Φούφας: Δημητριάδης, Σιδηρόπουλος, Χαραλαμπίδης (63ολ.τ. Τακίδης), Πιρίτζαους (70ο Γκελοσάνι), Τζουβάρας, Ασλαμπάλογλου, Τσικόπουλος (65ο Δούφας), Φωτιάδης, Χάιτας, Τοπάλης, Ματούλας (78ο Μόσχος).Εθνικός Φιλιππιάδας: Μολώνης, Χρήστου, Κορέσι, Ντούσκας, Μαλλάτος, Γατσέλος, Λάππας (81ο Σιώτης), Βάσιλας, Μάγγος (68ο Καραγκούνης), Μανιώτης, Τσάπι (75ο Αντωνιάδης).Διαιτητής: Στεφάνου (Θεσπρωτίας)Βοηθοί: Κόλλιας (Ηπείρου) - Παπαλαζάρου (Θεσπρωτίας)Γραφείο Τύπου Μακεδονικού Φούφαδηλώσεις πρωταγωνιστών