Γ’ Εθνική: Λαγκαδάς – Θύελλα Φιλώτα 2-0

Δεν τα κατάφερε η Θύελλα στον Λαγκαδά
Δεν κατάφερε η Θύελλα Φιλώτα να φύγει με κάτι θετικό από την έδρα του Λαγκαδά γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-0.
Το παιχνίδι έγινε κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, με τον δυνατό αέρα να εμποδίζει να γίνει ένας καλός αγώνας.

Στο πρώτο ημίχρονο και μόλις στο 6’ ο Κρυστάλλης που αποκτήθηκε από τον Εθνικό Σερρών έκανε το 1-0 με σουτ, ενώ στην επανάληψη το «τρίποντο» «κλείδωσε» ο Ξανθόπουλος στο 90’ με σουτ μέσα από την περιοχή.
Η Θύελλα την επόμενη Κυριακή αγωνίζεται πάλι εκτός έδρας με αντίπαλο την δυνατή ομάδα του Νέστου Χρυσούπολης . Τα πράγματα δυσκολεύουν για τον Φιλώτα αλλά είναι όλοι στην ομάδα αποφασισμένοι να παλέψουν με νύχια και δόντια έως το τέλος.
Διαιτήτευσαν οι κ.κ. Μίσσας (ΕΠΣ Τρικάλων), Γιαμούζης (ΕΠΣ Πιερίας), Κωτούλας (ΕΠΣ Τρικάλων).
Λαγκαδάς (Θ. Γιαμουρίδης): Καλογεράκης, Καρατσιάς, Πολίτης, Λαβίδας, Αθανασίου, Σακαλής, Ντούγκα (77’ Σαράφογλου), Παναγιωτούδης, Κρυστάλλης (56’ Κράββαρης), Λεμονής (87’ Ξανθόπουλος), Βεϊδαμενίδης

Θύελλα Φιλώτα (Β. Παπαδόπουλος): Κοντογουλίδης Α., Κοντογουλίδης Δ. (72’ Σέχι), Γεωργόπουλος, Πάλλα, Τακίδης, Παπαγεωργίου, Θεοδουλίδης, Γιακουμής (46’ Μπαστάνης), Ιορδανίδης, Στεφανίδης (80’ Βαφειάδης), Ελευθεριάδης