Β’ ΕΠΣΚ: Ισοπαλία με αντίπαλο και τον αέρα (βίντεο)

Κεραυνός Πετρανών - Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-1
Ισόπαλη με 1-1 έληξε η αναμέτρηση Κεραυνού Πετρανών  με τον Ηρακλή Κρυόβρυσης. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο με λίγες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες. Ο δυνατός αέρας που φυσούσε σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού στάθηκε εμπόδιο στις προσπάθειες των 22 παικτών.

Η Κρυόβρυση έπαιξε ανοιχτά, ήθελε το τρίποντο για να ανασάνει βαθμολογικά, το κυνήγησε, προηγήθηκε στο σκορ αλλά στις καθυστερήσεις δέχθηκε την ισοφάριση, αφήνοντάς την ναι πικρή γεύση.
Ο Κεραυνός με 11 απουσίες και φανερά επηρεασμένος από τα τελευταία γεγονότα, παρά το ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ έδειξε ψυχικό σθένος και στις καθυστερήσεις κατάφερε να ισοφάριση και πάρει το βαθμό της ισοπαλίας.
Το φιλμ του αγώνα
Στο 7’ σουτ Σιδέρη άουτ.
Στο 9’ ο Παπαζώης προλαβαίνει με έξοδο τον Αργυρόπουλο που έβγαινε τετ-α-ατετ.
Στο 28’ σουτ Χριστοφορίδη, διώχνει ο Παπαζώης.
Στο 37’ φάουλ Καντερλιώτη με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Αντωνιάδης.
Στο 40’ σουτ του Σιδέρη μπλοκάρει πάλι ο Αντωνιάδης.
Στο 42’ γυριστή κεφαλιά Πουταχίδη, λίγο έξω.
Στο 43’ σουτ Κεφαλά έξω.
Στο 55’ φάουλ του Θεοδωρίδη μέσα στην περιοχή, κεφαλιά του Αργυρόπουλου, άουτ.
Στο 65’ σουτ του Αργυρόπουλου μπλοκάρει ο Παπαζώης.
Στο 67’ φάουλ του Κεχάογλου, κεφαλιά από κοντά του Κεφαλά στο κάθετο δοκάρι.
Στο 72’ φάουλ έξω από την μεγάλη περιοχή για την Κρυόβρυση (σε χέρι που διαμαρτυρηθήκαν τα Πετρανά για ακούσιο) ο Αργυρόπουλος εκτελεί για το 0-1.
Στο 74’ σουτ του Βλάχου μπλοκάρει ο Παπαζώης.
Στο 90’ τραυματίστηκε ο Βλάχος και χρειάστηκε να μεταφερθεί στο Μποδοσάκειο Νοσοκομείο.
Στο 95’ εκτέλεση φάουλ μέσα στην περιοχή από τον … σύγχυση στην άμυνα της Κρυόβρυσης κι ο Τσενεκλίδης Νίκος με κοντινό πλασέ ισοφαρίζει σε 1-1.