Β’ ΕΠΣΚ :Δόξα Ροδιανής – Δόξα Μικροκάστρου 4-1

Μίλησε η έδρα
Για μια ακόμα φορά η Δόξα Ροδιανής επιβεβαιώνει την πανίσχυρη έδρα της.Το πρόβλημα της είναι απ ότι φαίνεται,τα εκτός έδρας παιχνίδια, που ενώ παίζει καλό ποδόσφαιρο, αδυνατεί να πάρει αποτέλεσμα, κυρίως λόγω των πολλών χαμένων ευκαιριών σε κάθε αγώνα.Σήμερα συνέτριψε την Δόξα Μικροκάστρου με σκορ 4-1 και είναι σημαντικό για την ψυχολογία των παικτών,μετά τα τελευταία άτυχα αποτελέσματα.Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν σχεδόν μοιρασμένο με την φιλοξενούμενη ομάδα να στέκεται καλά ,κυρίως αμυντικά και να προσπαθεί να κάνει τη ζημιά με αντεπιθέσεις,αλλά η τοπική ομάδα είχε σε μεγάλη μέρα το Δημήτρη Χλιαρά, που μπόρεσε να ξεκλειδώσει την άμυνα του Μικροκάστρου και στο δεύτερο ημίχρονο, να πετύχει και άλλα δυο γκολ.

Φάσεις και γκολ
20΄με ωραίο πλασέ ο Χλιαράς,θα ανοίξει το σκορ
25΄βολίδα του Νάννου στο οριζόντιο δοκάρι
30΄απ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάννου,ξυστά απο το οριζόντιο δοκάρι
35΄ο Γρηγοριάδης θα αποσοβήσει την ισοφάριση, και με υπερένταση θα διώξει σε κόρνερ
40΄δεύτερη καλή απέκρουση σε κόρνερ, του Γρηγοριάδη
50΄ο Χλιαράς με ωραίο πλασέ θα κρεμάσει τον τερματοφύλακα του Μικροκάστρου και 2-0