Α1 ΕΠΣ Φλώρινας: ΠΑΣ Φλώρινα - Ηρακλής Αρμενοχωρίου 1-2

Η Απόλυτη Επαλήθευση του Νόμου του ποδοσφαίρου!Για να δούμε..είστε καλοί στα Τοπικά Αθλητικά Quiz? Ποια ομάδα της Α1 Κατηγορίας Ε.Π.Σ Φλώρινας είχε τα παρακάτω συντριπτικά στατιστικά στο χθεσινό παιχνίδι της Έναρξης του φετινού Πρωταθλήματος και κατάφερε να χάσει:                 Κατοχή μπάλας έναντι αντιπάλου Ηρακλή Αρμενοχωρίου 70-30Ένα (1) τέρμα στο Πρώτο ημίχρονο (16΄Γεωργόπουλος με σουτ φωτοβολίδα) Ημίχρονο 1Πάνω από οκτώ (8) χαμένες ευκαιρίες εντός περιοχής (Μίνως Λεζάκης, Γεωργόπουλος, Δόρης, Ποντίκης) είτε από ατυχία,κακά τελειώματα αλλά και σωτήριες επεμβάσεις του Κώνστα.Καμία του αντιπάλου.Έξι (6) Δοκάρια όλα στο Δεύτερο ημίχρονο [Τέσσερα (4) ο Λεζάκης, από ένα Δόρης και Γεωργόπουλος]Χαμένο πέναλτι στο Δεύτερο ημίχρονο (74΄ Λεζάκης) και ενώ το σκορ ήταν 1-1 Ημίχρονο τελικό 2 Μα φυσικά η ομάδα του Π.Α.Σ Φλώρινα που έδειξε χθες στο Δ.Α.Κ περίτρανα πως αυτό που λέμε ο  Νόμος του Ποδοσφαίρου υφίσταται και αν δεν προσέξεις και δεν μετατρέψεις τις ευκαιρίες σε τέρματα στο τέλος καίγεσαι! Άλλωστε αυτή είναι και η ομορφιά του Ποδοσφαίρου και όσοι βρέθηκαν χθες στο γήπεδο της Πόλης με ιδίοις όμμα σι Χάρηκαν που το έζησαν κι αυτό.. (Ρεφρέν του αδικοχαμένου Παντελή Παντελίδη).Βασίλισσα και όχι άδικα των αθλημάτων καθώς η μπάλα είναι γένους θυληκού!Μακάρι να υπήρχε και καταγραφή του αγώνα σε video ώστε με την προβολή του στα Μ.Μ.Ε θα το συζητούσαν και σίγουρα θα γινόταν παγκόσμιο viral και παράδειγμα προς αποφυγή του Νόμου του Ποδοσφαίρου. Από την άλλη δεν πρέπει να αδικήσουμε τον Ηρακλή Αρμενοχωρίου που πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη με (4) τέσσερις όλες και όλες φάσεις και ευκαιρίες:Χαμένο πέναλτι του Κάσα (46΄στο αριστερό κάθετο δοκάρι του 15χρονου Μπάλκου) με  ταυτόχρονη τραβηγμένη αποβολή του Γιαγκουλίδη αφήνοντας τον Π.Α.Σ Φλώρινα με δέκα παίκτες.Το 1-1 από τον Κάσα στο 65΄με ωραίο πλασέ.Σπουδαία απόκρουση του Μπάλκου στο 70΄με εκτίναξη στο αριστερό κάθετο δοκάρι  σε σουτ ΜερσίνΤο 1-2 σε αντεπίθεση του Ηρακλή με ωραίο σουτ στο 90΄απο τον Δημανόπουλο           Δηλαδή οι ποδοσφαιριστές του Ηρακλή είχαν ποσοστό επιτυχίας 50% και έκαναν από που έπρεπε έτσι ώστε να φύγουν με τους τρεις βαθμούς της νίκης.Συγχαρητήρια παιδιά και σας ευχόμαστε καλή πορεία.Μετά το χθεσινό ατυχές αποτέλεσμα σκύβουμε το κεφάλι όλοι εμείς στον Π.Α.Σ. Φλώρινα δουλεύουμε ακόμη πιο πολύ και προχωράμε! 'Αλλωστε ένα τμήμα του Νόμου του Ποδοσφαίρου λέει.. <<μπάλα είναι και γυρίζει!>>