Α’ ΕΠΣΚ: Σίφουνας η ΑΕΠ παρέσυρε στο διάβα της τους γηπεδούχους

Αναγέννηση Εράτυρας – ΑΕΠ Καραγιαννίων 0-4
Εικόνα μαγική για την ΑΕΠ στο γήπεδο της Εράτυρας όπου από το πρώτο λεπτό του αγώνα έδειξε στους γηπεδούχους τις προθέσεις της. Μια ΑΕΠ η οποία όποτε ήθελε έβαζε γκολ, δεν κινδύνεψε ουσιαστικά από τους γηπεδούχους παρά μόνο απειλήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου.

Το φιλμ του αγώνα
1΄ ο Κωνσταντινίδης θα πασάρει στο Σαββούδη δυνατό σουτ η μπάλα δίπλα από το δοκάρι άουτ.
4΄ ο Τραπεζανλίδης θα κινηθεί μέσα στην περιοχή θα ανατραπεί από το Μήλιο το πέναλτι θα μετατρέψει σε γκολ ο Σαββούδης 0-1.
14΄ ο Γκέτσιος θα βγάλει σέντρα κεφαλιά του Κωνσταντινίδη η μπάλα δίπλα από το δοκάρι άουτ.
19΄ φάουλ από τα 30 μέτρα εκτελεστής ο Ίττης ο Βικιάρης θα απογειωθεί στο ¨Γ΄ της εστίας του και θα αποκρούσει.
20΄ κόρνερ με το Γκέτσιο η μπάλα θα αποκρουσθεί από τους αμυντικούς θα φτάσει στον Σαββούδη ο οποίος με δυνατό σουτ θα κάνει το 0-2.
30΄ ο Γκέτσιος θα εκτελέσει φάουλ η μπάλα εκατοστά πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.
32΄ στην αντεπίθεση οι παίκτες της ΑΕΠ με τον Τραπεζανλίδη σουτ η μπάλα λίγο άουτ.
45΄ σουτ του Κωνσταντινίδη ωραία στην γωνία του ο Βικιάρης μπλοκάρει.
46΄ ο Γκέτσιος στο Σαββούδη ωραία κίνηση του τελευταίου σουτ η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
48΄ δοκάρι οριζόντιο των γηπεδούχων σε σουτ μέσα απ’ την περιοχή με τον Τζιώτζη.
56΄ κάθετη μπαλιά του Τραπεζανλίδη μέσα στην περιοχή σουτ του Γκέτσιου με τα πόδια θα διώξει ο Βικιάρης.
58΄ εναλλαγή της μπάλας με τους Τραπεζανλίδη – Κωνσταντινίδη απέναντι από τον τερματοφύλακα ο Κωνσταντινίδης πλασάρισμα δίπλα απ’ το δοκάρι άουτ.
67΄ επέλαση του Δημόπουλου από αριστερά σέντρα ο Τραπεζανλίδης με την πλάτη στο τέρμα θα στρώσει στο Σαββούδη σουτ στο απέναντι παραθυράκι 0-3.
83΄ίδια με την προηγούμενη φάση τελικός αποδέκτης ο Γκέτσιος και με σουτ το τελικό 0-4.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των κ. Καρατέρπου με βοηθούς τους κ. κ. Γεωργιάδη και Τσιαμπάζη.
Αναγέννηση Εράτυρας(Βικιάρης Βασίλειος) Βικιάρης Τσιόρκας Μήλιος Μούστα Κίλης Τζιώτζης (70΄ Τσιόρκας Π) Αντωνιάδης (70΄ Καραμίκα) Λαζαρίδης Αποστολόπουλος Τσίτσαρης (84΄Τσιόρκας Α) Μοράβα
ΑΕΠ Καραγιαννίων (Σαμαράς Γιάννης) Ζηνόβιος Τσίλης (77΄ Παπακωνσταντίνου) Δημόπουλος Αλεξανδρής Ζερβανταρίδης Ίττης  Γκέτσιος Σαββούδης Τραπεζανλίδης Κωνσταντινίδης (74΄ Χουιλίδης) Θεοδωρίδης (79΄ Βρόικος)