Αποτελέσματα βαθμολογίες στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΔΥΜ
Β’ κατηγορία Ανδρών: Τζάμπολ
με 8 ομάδες φέτος στη Β’ κατηγορία
ΕΚΑΣΔΥΜ εκ των οποίων οι τέσσερις είναι
από την πόλη της Κοζάνης, δύο από την Πτολεμαΐδα μία από τα Σέρβια και μία από
την Εράτυρα.
με 8 ομάδες φέτος στη Β’ κατηγορία
ΕΚΑΣΔΥΜ εκ των οποίων οι τέσσερις είναι
από την πόλη της Κοζάνης, δύο από την Πτολεμαΐδα μία από τα Σέρβια και μία από
την Εράτυρα.
τα αποτελέσματα της 1ης
αγωνιστικής
αγωνιστικής
Κοζάνη
2006 – ΑΕ Κοζάνης |
54-67
|
ΑΣ
Δύναμις – Α.Π.Σ. Μ. Αλέξανδρος |
45-55
|
Ελπίδα
Περδίκκα – Φοίνικας Πτολεμαΐδας |
61-51
|
Αναγέννηση
Σερβίων – Αναγέννηση Εράτυρας |
46-58
|
Επόμενη αγωνιστική (2η)
Α.Π.Σ.
Μ.Αλέξανδρος - Κοζάνη 2006
Μ.Αλέξανδρος - Κοζάνη 2006
ΑΣ
Δύναμις – Αναγέννηση Εράτυρας
Δύναμις – Αναγέννηση Εράτυρας
ΑΕ
Κοζάνης - Ελπίδα Περδίκκα
Κοζάνης - Ελπίδα Περδίκκα
Φοίνικας
Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Σερβίων
Πτολεμαΐδας - Αναγέννηση Σερβίων
Γυναίκες
Αποτελέσματα 1ης
αγωνιστικής
αγωνιστικής
Απόλλων
Πτολ. – Α.Σ. Ηρακλής Κοζ.
64-58
Πτολ. – Α.Σ. Ηρακλής Κοζ.
64-58
ΟΦ
Τσοτυλίου – ΑΣ Καστοριάς
34-57
Τσοτυλίου – ΑΣ Καστοριάς
34-57
ΓΣ
Ελίμειας – Κεραυνός Γρεβενών 48-47
Ελίμειας – Κεραυνός Γρεβενών 48-47
ΑΣ
Άργος Ορεστικό – ΑΣ Βελβεντού
33-52
Άργος Ορεστικό – ΑΣ Βελβεντού
33-52
Ρεπό:
Λασσάνης.
Λασσάνης.
Επόμενη αγωνιστική
ΑΣ Καστοριάς – Λασσάνης
Α.Σ.
Ηρακλής Κοζ.- ΑΣ Άργος Ορεστικό
Ηρακλής Κοζ.- ΑΣ Άργος Ορεστικό
ΑΣ
Βελβεντού- ΓΣ Ελίμειας
Βελβεντού- ΓΣ Ελίμειας
Κεραυνός
Γρεβενών – ΟΦ Τσοτυλίου
Γρεβενών – ΟΦ Τσοτυλίου
Ρεπό:
Απόλλων Πτολεμαΐδας
Απόλλων Πτολεμαΐδας
Εφηβικό Πρωτάθλημα
1ος
Όμιλος
Όμιλος
Αποτελέσματα
Ηρακλής
Κοζάνης-Κεραυνός 137-41
Κοζάνης-Κεραυνός 137-41
Διόσκουροι-
Ελίμεια 75-37
Ελίμεια 75-37
Ρεπό:
Πτολεμαΐδα
Πτολεμαΐδα
Βαθμολογία
1.Ηρακλής
Κοζάνης 8
Κοζάνης 8
2.Διόσκουροι 7
3.Πτολεμαΐδα 6
4.Ελίμεια 5
5.Κεραυνός
Γρεβενών 3
Γρεβενών 3
Επόμενη Αγωνιστική
Ηρακλής Κοζάνης- Ελίμεια
Πτολεμαΐδα-Κεραυνός
Ρεπό:
Διόσκουροι
Διόσκουροι
3ος Όμιλος
Άργος- Αριστοτέλης 61-33
Καστοριά-Αίαντας 63-40
Βαθμολογία
1. Καστοριά 6
2. Άργος 5
3. Αριστοτέλης 4
4. Αίαντας 4
Πρωτάθλημα Νεανίδων
Ηρακλής Κοζάνης- Λασσάνης 0-20 α.α.
Βελβεντό
– Απόλλων Πτολ. 39-53
– Απόλλων Πτολ. 39-53
Βαθμολογία
1.Απόλλων 10
2.Λασσάνης 9
3.Ηρακλής
Κοζ. 5
Κοζ. 5
4.Βελβεντό
Επόμενη
αγωνιστική
αγωνιστική
Ηρακλής
Κοζάνης-Βελβεντό
Κοζάνης-Βελβεντό
Λασσάνης
– Απόλλων Πτολ.
– Απόλλων Πτολ.
Επόμενη αγωνιστική
Ηρακλής
Κοζ. – ΑΣ Βελβεντό
Κοζ. – ΑΣ Βελβεντό
ΓΣΚ
Λασσάνης – Απόλλων Πτολ/δας
Λασσάνης – Απόλλων Πτολ/δας
Παιδικό Πρωτάθλημα
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίαντας Αμυνταίου 108-28
Ηρακλής
Κοζ.-Άρης Ατράπου
94-27
Κοζ.-Άρης Ατράπου
94-27
Αρίων-Διόσκουροι
Κοζάνης 34-64
Κοζάνης 34-64
Βαθμολογία
1. Διόσκουροι Κοζάνης 12
2. Ηρακλής Κοζάνης 11
3. Αριστοτέλης Φλ. 10
4. Αίαντας Αμυνταίου 8
5. Αρίων 7
6. Άρης Ατράπου Φλ. 5
Επόμενη αγωνιστική
Αίαντας Αμυνταίου-Ηρακλής Κοζ.
Άρης
Ατράπου-Αρίων
Ατράπου-Αρίων
Διόσκουροι
Κοζάνης-Αριστοτέλης Φλώρινας
Κοζάνης-Αριστοτέλης Φλώρινας
2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Βελβεντό-Λασσάνης
37-54
37-54
Βαθμολογία
1. Λασσάνης 10
2. Πτολεμαΐδα 9
3. ΑΕ Κοζάνης 8
4. Βελβεντό 7
5. Ελίμεια 6
6. Αμύντας Σκοπιάς 0
Επόμενη αγωνιστική
Σκοπιά –Πτολεμαΐδα
Βελβεντό
-ΑΕ Κοζάνης
-ΑΕ Κοζάνης
Ελίμεια
-Λασσάνης
-Λασσάνης
3ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Κεραυνός
Γρεβενών- Καστοριά δ. δ.
Γρεβενών- Καστοριά δ. δ.
Νεάπολη-
Άργος Ορεστικό 34-86
Άργος Ορεστικό 34-86
Πρωτέας-
Σιάτιστα
74-36
Σιάτιστα
74-36
Βαθμολογία
1. Πρωτέας Γρεβενών 10
2. Άργος Ορεστικό 9
3. Σιάτιστα 7
4. Καστοριά 6
5. Κεραυνός Γρεβενών 5
6. Νεάπολη 5
Επόμενη αγωνιστική
Άργος Ορεστικό-Καστοριά
Νεάπολη-
Πρωτέας
Πρωτέας
Κεραυνός
Γρεβενών- Σιάτιστα
Γρεβενών- Σιάτιστα