Αποτελέσματα βαθμολογία των Μπαράζ για την άνοδο στη Γ’ Εθνική Ποιοι ανεβαίνουν από τους άλλους ομίλους
Πανηγυρίζει την άνοδό της η Καστοριά |
Ολοκληρώθηκε την
Κυριακή η διαδικασία των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική, με 13 ομάδες να
πανηγυρίζουν την άνοδο, ενώ ένα εισιτήριο θα κριθεί σε νέο αγώνα μπαράζ.
Κυριακή η διαδικασία των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική, με 13 ομάδες να
πανηγυρίζουν την άνοδο, ενώ ένα εισιτήριο θα κριθεί σε νέο αγώνα μπαράζ.
Από τη Δυτική Μακεδονία (4ο όμιλο)
η Καστοριά είναι εκείνη που από την νέα ποδοσφαιρική χρονιά θα αγωνίζεται στη Γ’
Εθνική κατηγορία.
η Καστοριά είναι εκείνη που από την νέα ποδοσφαιρική χρονιά θα αγωνίζεται στη Γ’
Εθνική κατηγορία.
Οι 13 ομάδες που
κέρδισαν μια θέση στη Γ’ Εθνική είναι οι: Νέστος Χρυσούπολης, Μουδανιά,
Καστοριά, Θεσπρωτός, Μαχητής Τερψιθέας, Κύμη, ΠΑΣ Πρέβεζα, Δόξα Βύρωνα,
Μύκονος, Θύελλα Ραφήνας, ΠΑΟ Βάρδας, Μεσσηνιακός και Άγιος Νικόλαος.
κέρδισαν μια θέση στη Γ’ Εθνική είναι οι: Νέστος Χρυσούπολης, Μουδανιά,
Καστοριά, Θεσπρωτός, Μαχητής Τερψιθέας, Κύμη, ΠΑΣ Πρέβεζα, Δόξα Βύρωνα,
Μύκονος, Θύελλα Ραφήνας, ΠΑΟ Βάρδας, Μεσσηνιακός και Άγιος Νικόλαος.
Εκκρεμότητα υπάρχει
μόνο στον 2ο όμιλο, καθώς ισοβαθμούν στην πρώτη θέση Ηρακλής Αμμουδιάς και Δόξα
Πενταλόφου. Έτσι, θα δώσουν νέο αγώνα μπαράζ, για να κριθεί ποια ομάδα θα πάρει
το τελευταίο εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική.
μόνο στον 2ο όμιλο, καθώς ισοβαθμούν στην πρώτη θέση Ηρακλής Αμμουδιάς και Δόξα
Πενταλόφου. Έτσι, θα δώσουν νέο αγώνα μπαράζ, για να κριθεί ποια ομάδα θα πάρει
το τελευταίο εισιτήριο για τη Γ’ Εθνική.
4ος όμιλος – ΑΓΣ Καστοριάς
Μέγας Αλέξανδρος
Άρδασσας – ΑΓΣ Καστοριάς 1-1
Άρδασσας – ΑΓΣ Καστοριάς 1-1
Καμβουνιακός
Δεσκάτης – ΠΑΣ Φλώρινας 1-3
Δεσκάτης – ΠΑΣ Φλώρινας 1-3
Η τελική βαθμολογία του 4ου ομίλου
Καστοριά 24-3 16
Άρδασσα
13-6 13
13-6 13
ΠΑΣ Φλώρινας 10-14 6
Καμβουνιακός
Δεσκάτης 2-26 0
Δεσκάτης 2-26 0
Τα αποτελέσματα και
ποιοι ανεβαίνουν από τους άλλους ομίλους:
ποιοι ανεβαίνουν από τους άλλους ομίλους:
1ος
όμιλος- Νέστος Χρυσούπολης
όμιλος- Νέστος Χρυσούπολης
Ορέστης Ορεστιάδας
(7) – Ορφέας Ξάνθης (3)
5-2
(7) – Ορφέας Ξάνθης (3)
5-2
Νέστος Χρυσούπολης
(13) – Μ. Αλέξανδρος Ίασμου (11) 2-1
(13) – Μ. Αλέξανδρος Ίασμου (11) 2-1
2ος όμιλος- Μπαράζ Αμμουδιά-Πεντάλοφος για
την άνοδο.
την άνοδο.
Ακρίτας Κ.
Νευροκοπίου (4) – Ηρακλής Αμμουδιάς (15) 1-2
Νευροκοπίου (4) – Ηρακλής Αμμουδιάς (15) 1-2
Ομόνοια Σίνδου (1) –
Δόξα Πενταλόφου (15) 1-3
Δόξα Πενταλόφου (15) 1-3
3ος όμιλος –Μουδανιά
Αχιλλέας Νεοκάστρου
(10) – Μουδανιά (16)
1-2
(10) – Μουδανιά (16)
1-2
Αλμωπός Αριδαίας (8)
– Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου (0) 4-2
– Μ. Αλέξανδρος Βαφειοχωρίου (0) 4-2
5ος όμιλος- Θεσπρωτός
ΑΟ Βελισσαρίου (2) –
ΑΟ Φλαμουλίου (7)
1-3
ΑΟ Φλαμουλίου (7)
1-3
ΟΦ Αγίου Ματθαίου
(8) – Θεσπρωτός (13)
1-2
(8) – Θεσπρωτός (13)
1-2
6ος όμιλος – Μαχητής Τερψιθέας
Πύρασο (7)ς –
Ακαδημία Πλαταμώνα (2) 3-0
Ακαδημία Πλαταμώνα (2) 3-0
Μαχητής Τερψιθέας
(14) – ΑΟ Μυρίνης (8) 1-0
(14) – ΑΟ Μυρίνης (8) 1-0
7ος όμιλος- Κύμη
Ένωση Άσπρα Σπίτια
(6) – Στυλίδα (13) 0-2
(6) – Στυλίδα (13) 0-2
Μυρίκη (0) – Κύμη
(16)
0-4
(16)
0-4
8ος όμιλος- ΠΑΣ
Πρέβεζα
Πρέβεζα
Ναυπακτιακός Αστέρας
(9) – Αστέρας Ιτέας (1) 2-1
(9) – Αστέρας Ιτέας (1) 2-1
ΠΑΣ Πρέβεζα (11) –
Σκουφάς Κομποτίου (11) 5-0
Σκουφάς Κομποτίου (11) 5-0
9ος όμιλος- Δόξα Βύρωνα
Χαραυγιακός (8) –
Εθνικός (8) 0-0
Εθνικός (8) 0-0
Μοσχάτο(2) – Δόξα
Βύρωνα (15) 0-2
Βύρωνα (15) 0-2
10ος όμιλος- Μύκονος
Μύκονος (15) –
Κανάρης Νενητών (13) 2-1
Κανάρης Νενητών (13) 2-1
Αναγέννηση Γέρας 7
11ος όμιλος- Θύελλα Ραφήνας
Θύελλα Ραφήνας
(16)-ΠΑΟ Λουτρακίου (10) 2-0
(16)-ΠΑΟ Λουτρακίου (10) 2-0
12ος όμιλος- ΠΑΟ Βάρδας
Αναγέννηση Πατρών
(5) – ΑΕ Κεφαλληνίας (1) 3-0
(5) – ΑΕ Κεφαλληνίας (1) 3-0
ΠΑΟ Βάρδας (16) –
Θύελλα Αμπελοκήπων (10 1-1
Θύελλα Αμπελοκήπων (10 1-1
13ος όμιλος- Μεσσηνιακός
Τροιζηνιακός (8) –
Μεσσηνιακός (16) 1-1
Μεσσηνιακός (16) 1-1
Ολυμπιακός Γυθείου
(2) – Φαλαισία (7)
4-4
(2) – Φαλαισία (7)
4-4
14ος όμιλος- Άγιος Νικόλαος
Ζαρός (7) – Ιωνία
2000 (10)
2-0
2000 (10)
2-0
Ψηλορείτης (5) –
Άγιος Νικόλαος (11) 1-1
Άγιος Νικόλαος (11) 1-1