Ανακοίνωση – Διαμαρτυρία της Α.Ε. Ελίμειας

Με αφορμή αυτά που είδαμε και ζήσαμε το απόγευμα της κυριακής στο γήπεδο της Ακρινής φτάσαμε στη δυσάρεστη θέση να εκφράσουμε την οργή και την αγανάκτηση μας για την διαιτησία του κ. Καραποναρλίδη.

Κύριοι αρμόδιοι, είναι η πρώτη φορά που προβαίνουμε σε κάτι τέτοιο γιατί καταλάβαμε πως τη σιωπή μας την εκλαμβάνεται ως αδυναμία. Σας πληροφορούμε πως δεν είναι αδυναμία αλλά σεβασμός για το ποδόσφαιρο. Κρίνουμε τη διαιτησία του προαναφερθέντος κυρίου απαράδεκτη εώς και επικίνδυνη. Πέραν ότι έκρινε το αποτέλεσμα του αγώνα, το χειρότερο όλων είναι ότι επέτρεψε το αντιαθλητικό παιχνίδι κάποιων ποδοσφαιριστών της γηπεδούχου ομάδας, χωρίς να τους τιμωρεί με κάρτες. (Δεν τα έχουμε με τους αντίπαλους ποδοσφαιριστές, τη δουλειά τους κάνανε εφόσον το επέτρεψε ο άρχων του γηπέδου). Χαρακτηριστικό είναι ότι η ομάδα της Ακρινής τελείωσε τον αγώνα μόλις με μία κίτρινη κάρτα εις βάρος της ενώ αρκετοί ποδοσφαιριστές της δικής μας ομάδας έφυγαν κουτσαίνοντας από το γήπεδο. Μήπως φοβηθήκατε να σφυρίξετε 50-50 σε μια δύσκολη έδρα κύριε Καραποναρλίδη; Διαμαρτυρόμαστε επίσης για τη φάση του 86′ όπου ποδοσφαιριστής της ομάδας μας τρίπλαρε και τον τερματοφύλακα,αυτός τον ανέτρεψε και αντί για πέναλτι και κόκκινη κάρτα τιμώρησε με κίτρινη κάρτα για θέατρο τον 16χρονο ποδοσφαιριστή της ομάδας μας!!! 15 χρονο έκανε θέατρο κύριε Καραποναρλίδη; Αντίθετα ενώ έχει δείξει 5 λεπτά καθυστερήσεων στους αρχηγούς αλλά και στους πάγκους των δύο ομάδων (Και σας ρωτάμε απο πού προέκυψαν τα 5 λεπτά αφού οι 3 αλλαγές έγιναν στο πρώτο ημίχρονο ενώ δεν υπήρξε και καμία διακοπή στο δέυτερο ημίχρονο κύριε Καραποναρλίδη;) Στο 90+7′ καταλογίζει ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων με το οποίο ισοφάρισαν το παιχνίδι. Σας διαβεβαιώνουμε ότι σαν Δ.Σ. θα κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας για να προφυλάξουμε τους ποδοσφαιριστές, το τεχνικό τίμ αλλά και το κύρος της ομάδας μας. Με τέτοιες διαιτησίες διώχνεται τον κόσμο απο τα γήπεδα και γυρνάτε το ποδόσφαιρο πολλά χρόνια πίσω. Επίσης σαν Δ.Σ. θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε απο καρδιάς την ομάδα του Απόλλωνα Ακρινής για την άριστη φιλοξενία που μας παρείχε και να τους ευχηθούμε καλή συνέχεια.

Δεν ζητάμε την εύνοια σας,το μόνο που ζητάμε είναι ίση μεταχείρηση.