Αρχική

Ήττα για τον Ηρακλή Εύκολο απόγευμα για τους Διόσκουρους

Ο Ηρακλής έχασε
βαθμό μακριά από την έδρα του και ο Αργοναύτης, που πέρασε από τη Λάρισα, τον
έπιασε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Εύκολο απόγευμα για τους Διόσκουρους
που ακολουθούν, σε μια βραδιά που οι φιλοξενούμενοι -συνολικά- δημιούργησαν
πολλά προβλήματα στους γηπεδούχους.

Τα αποτελέσματα:
Αριδαία - Φοίνικας
Λάρισας 62-78
Αστέρας Λάρισας -
Αργοναύτης 73-79
Τιτάνες Παλαμά -
Ηρακλής Κοζάνης 70-69
Αετός Κιλκίς - ΒΑΟ
53-77
Άργος Ορεστικό -
Πρωτέας Γρεβενών 62-60
Διόσκουροι - ΑΓΣ
Ιωαννίνων 82-51
Τιτάνες Παλαμά - Ηρακλής Κοζάνης 70-69
Διαιτητές:
Δεληγιαννίδης - Μοσχοτόγλου.
Τα δεκάλεπτα: 23-18,
43-44, 57-59, 70-69.
ΤΙΤΑΝΕΣ (Χατζιάρας):
Τσιάπουλας, Βαϊδάκης 13, Τσέλιος 6, Γιωτόπουλος, Αναγνωστόπουλος, Αντωνίου 7
(1), Φούντας 5 (1), Κωστόπουλος, Μακρής 6 (2), Παπαγιάννης 10, Παπακώστας 16,
Γκαντιάς 7 (1).
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ
(Τζιλίνης): Τολιόπουλος 6 (1), Βίλας 5 (1), Μιχαηλίδης 12, Μαυρίδης 11, Ντισλής
28 (2), Χατζηκυριακίδης, Σαμουρέλης 5.
Διόσκουροι Κοζάνης - Ιωάννινα 82-51
Διαιτητές:
Τσιρτσιμάλης - Τσοκόλης.
Τα δεκάλεπτα: 14-9,
34-26, 56-43, 82-51.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ
(Χωλόπουλος): Κατσέλας, Σισμάνης 8, Βλάχος 19 (1), Μπαταούλας 11 (1),
Προύσαλης, Τράντας 3 (1), Κοτζαγιάννης 12, Καραγιαννίδης 2, Τσιάμης 2, Μακρής
18 (4), Καρανώτας 7.
ΙΩΑΝΝΙΝΑ
(Κοντογιάννης): Πρέτζας 15 (1), Καραμπίνης, Κοντός 13, Μάντζιος 11 (1), Μάκης
5, Παπαγγέλης, Φίλιος, Αυγερινός 7 (1).
Αριδαία - Φοίνικας Λάρισας 62-78
Διαιτητές:
Τζιβελεκίδου - Κατσιάνης.
Τα δεκάλεπτα: 20-15,
34-42, 45-58, 62-78.
ΑΡΙΔΑΙΑ (Βάτσης):
Ταρασίδης 2, Αβραμίδης 2, Τοπαλίδης 3, Σαρακινλής 3, Χαραλαμπίδης 23,
Μπεγλόπουλος 6, Παπαβραάμ 1, Αθανασιάδης, Βάσιος 6, Πίπας 9 (1),Υφαντίδης 3
(1), Δοδόπουλος 4.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Γιασσάρης):
Βλαχούλης 9, Αθανασόπουλος 7, Μανώλας 2, Λιάκος 20 (6), Γόργολης 4,
Γκαγκανάσιος 12, Αποστολάκης 11, Σαριμπαλίδης 13.
Αστέρας Λάρισας - Αργοναύτης 73-79
Διαιτητές:
Καρακατσανίδης - Παπαγεωργίου.
Τα δεκάλεπτα: 23-18,
39-46, 54-56, 73-79.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΛΑΡ. (Μπουλιάκης):
Μπάρμπας, Τσιαβές 12, Μηλιώνης 7 (1), Κυριακόπουλος 7 (1), Χαιρετίδης, Γούλας
2, Μίχος 8, Καραμουσκέτας 2, Τριανταφύλλου 1, Λάππας 34 (5), Γαλάνης.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ
(Καραμουσαλίδης): Τερσενίδης, Καλπαξίδης 15, Πετρίδης, Παπαδόπουλος Δ. 24 (1),
Κωνσταντινίδης, Ζώτος 16, Παναγιωτίδης 4, Βογιατζής Λ. 4, Βορνίτης 4, Κούκουρας
12.
Αετός Κιλκίς - ΒΑΟ 53-77
Διαιτητές: Σαλικίδης
- Κατρακάρης.
Τα δεκάλεπτα: 18-26,
32-51, 42-69, 53-77.
ΑΕΤΟΣ Κ.
(Παπαδόπουλος): Παπαδόπουλος 1, Τσιάτσος 11 (2), Κωνσταντινέλης 2, Παπανικολάου
Δ. 2, Τόμας, Παπανικολάου Π. 2, Λιάπης, Μουρζίδης, Πατσούρης 17 (1),
Σιδηρόπουλος 11 (1), Ξανθόπουλος 4, Βαφείδης 3.
ΒΑΟ (Κοκκινόπουλος):
Αποστόλου 10 (1), Καλογεράτος 2, Κουλαξής, Μακρής 14 (1), Χολέβας 16 (1),
Ματζούνης 13 (3), Σαρρής 16, Λεπτοκαρίδης, Τσάρος 3, Μουτζούρης 3.
Άργος Ορεστικό - Πρωτέας Γρεβενών 62-60
Διαιτητές: Θεοδώρου
- Σιταρίδης.
Τα δεκάλεπτα: 24-19,
48-30, 52-50, 62-60.
ΑΡΓΟΣ ΟΡ.
(Δημητριάδης): Ψάλτου 13, Ζυγούρας 6 (1), Πανταζής 13 (3), Πουλιώνης 2, Κόττας
12 (1), Μιχαηλίδης 10 (2), Δημητριάδης, Βογιατζής, Τζαγκαρούλης, Παντελίδης 6.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡ.
(Μουρουζίδης): Ρούζιος 11 (3), Γράβας 17 (2), Κλωνάρας 15, Ρίγκος, Κολοβός 3
(1), Μουράτογλου 7, Μπόζιαρης, Τζήμας 7 (1), Σούρβας.
Η βαθμολογία (σε 16 αγώνες):
Ηρακλής Κοζάνης 29
Αργοναύτης 29
Διόσκουροι 28
Φοίνικας Λάρισας 27
Άργος Ορεστικό 27
Τιτάνες Παλαμά 27
Πρωτέας Γρεβενών 25
Αστέρας Λάρισας 21
ΒΑΟ 20
ΑΓΣ Ιωαννίνων 20
Αριδαία 19
Αετός Κιλκίς 16
Η επόμενη αγωνιστική (17η, 03/03):
Φοίνικας Λάρισας -
Αστέρας Λάρισας
Αργοναύτης - Τιτάνες
Ηρακλής Κοζάνης -
Αετός Κιλκίς
Πρωτέας Γρεβενών -
ΒΑΟ
ΑΓΣ Ιωαννίνων -
Αριδαία
Άργος Ορεστικό -
Διόσκουροι