Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

Kαλαθοσφαίριση: Γ΄Εθνική

Μεγάλη νίκη από τον ΓΣΚ Λασσάνη επί του Βελβεντού μετά από δύο παρατάσεις με 86-85 αξίζει να σημειωθεί πως ο Λασσάννης έχει παράπανα για εκρπόθεσμο το τελευταίο σουτ που οδήγησε στην παράταση..Ο Φίλιππος Βέροιας εξακολουθεί να οδηγεί την κούρσα στον Α’ Όμιλο του Βορρά, αφού κέρδισε και τη Ν Βόλου με 83-78.Ήττα σοκ του Πρωτέα από τον Αιγινιακό μέσα στα Γρεβενά με 76-79.

ΛΑΣΣΑΝΗΣ       86

ΒΕΛΒΕΝΤΟ      85

Δεκάλεπτα:(κ.α.) 23-17, 38-39, 52-49, 65-65, (παρ.) 74-74, 86-85.Διαιτητές: Καλογερόπουλος-Βογιατζής

ΛΑΣΣΑΝΗΣ (Κανάς): Καραδίσογλου 2, Μπάνος 21(2), Φίλιος 17(3), Καραγιαννίδης 12, Βλάχος 23(3), Μακρής 11(2).

ΒΕΛΒΕΝΤΟ(Ασβεστάς): Γκαβας 30(3),Μπλούμης 3(1), Ε. Σούπουρας 17(2), Παπαδόπουλος 6, Ρήγας, Σαμαράς 5(1), Μελαχροινός 16(2), Παπαΐδης, Μαλιούρας 8, Παπαμάρκος, Πανίδης,

ΧΑΝΘ   67

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ ΒΟΛΟΥ          71

Δεκάλεπτα: 20-11, 29-24, 45-50, 67-71. Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης

ΧΑΝΘ(Ξουρίδας): Τζημοράγκας 6(2), Μόσχου 14(1),  Ζωγράφος 7, Αγγελάκης 13(3), Παναγιωτίδης 5(1), Σουρβατζής 8, Νεοφύτου 8,Τασιούδης, Λάφης 6, Βαρδουνιώτης, Πετρίδης.

ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Βλιώρας): Τοπούζης 8, Παρασκευάς 12, Ντίκας 11(1), Καραγεωργός Θ. 19(5), Καραγιώργος 19(5), Υφαντόπουλος 5(1), Καραγιώργος 12(2), Τσαπραϊλης 2,Δροσίπουλος, Σαράντης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ      83

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ    78

Δεκάλεπτα: 26-16, 48-36, 62-61, 83-78. Διαιτητές: Σαλικίδης-Τσιαπλής

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Γκίμας): Παταούλας 10(2), Μαυρίδης Β 12(1), Καμπάνης, Τσακίρης 23(1), Μαυρίδης Α 4, Ιωσιφίδης, Κοτσάμπασης 10(1), Μαυρόπουλος 20(3), Χατζηκυριακίδης 4

ΝΙΚΗ: (Μυριτζής): Ορνιθόπουλος 16(1), Στάμος 15, Κιλεριώτης 3(1), Γκουντίνας 15(2), Μαυρογιάννης 2, Σαμαράς, Βογιατζής 18(1), Τσόλης 8(1)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ  76

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ       79

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 38-35, 57-64, 76-79. Διαιτητές: Μανάσης-Καρκατσέλας

ΠΡΩΤΕΑΣ (Μουρουζίδης):, Αξεχέρογλου 5, Σπανός, Μουράτογλου 7(1), Κωνσταντινίδης, Ρίγκος 2, Γκέρος 10, Παπαδημητρίου, Ρέππας 13(2), Τζήμας 12, Κλωναράς 25(1).

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ(Σκανδάλης): Λωτζανιώτης 12(1), Μιχαηλίδης 11(2), Στυλιανίδης, Κουρκούτας 16(2), Παπαβασιλείου 4(1), Παπαδόπουλος Κ 26(5), Αλβανός, Καλαϊτζίδης, Παπουλίδης 12, Αμούτζιας, Παπαδόπουλος Σ

ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ        65

ΑΙΟΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ       85

Τα δεκάλεπτα: 15-12, 34-32, 50-60, 65-85. Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Τζίμα

ΑΡΓΟΣ (Ξανθόπουλος): Πατσώνας 12(2), Γκόγκος 5(1), Καραμήτσος 7,Δαραβίγκας 9(3), Χατζόπουλος 3(1), Κώττας 29(4), Χρήστου, Φωτιάδης, Μάντζαρης

ΑΙΟΛΟΣ: (Γιασσάρης): Καντάρκος 10, Χρυσόπουλος 10, Δίκαρος, Καλιάρας 2, Αθανασόπουλος 6, Κατράνας 17(2), Τσικρικάς, Λεπενιώτης 6, Φούντας Γ 14(4), Φούντας Α, Σαρημπαλίδης, 13(3)

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ  73

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡΙΣΑΣ      66        

Τα δεκάλεπτα:17-16,36-41,55-49,73-66 Διαιτητές: Πολυχρονιάδης- Λόρτος

ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κυριακού): Κουπαράνης 2, Μποχωρίδης 14(2), Ημερίδης 16(1), Σερέτης 7(1), Σιδηρόπουλος 10, Ξανθόπουλος 3, Κωτούλας 4, Σιώμος 9, Παπαδόπουλος 2, Τσελέκης 1,Σέτος 5(1)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Θεοδωρόπουλος): Παπαδόπουλος 7, Σιάτρας 5, Δεληχρήστος 17(1), Λιάκος 13, Καρπούζας 2, Βλαχούλης 5(1), Γκαγκανάσιος 8, Σιαμπαλης 9(1)

ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ   77

ΕΔΕΣΣΑ           85

Τα δεκάλεπτα:14-21,37-45,62-64,77-85 Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Εδιάρογλου

ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑ (Σιδηρόπουλος): Ρίτος 4, Ευθιμιάδης 27(3), Ζεμπεκίδης 10(2), Νότης 17(3), Τοπουζίδης , Βαρβούτας 12(2), Σαμαράς 5(1), Τζιτζίδης 2

ΕΔΕΣΣΑ(Σταυρόπουλος): Τσιάμης 2, Μαύρος 26(4), Νικολαΐδης 27(1), Δοδόπουλος 8, Γεωργιάδης, Σκίπης, Δάφνής 8(1) Λούσης 5, Γκέκας 3, Σταυρουλάκης 6(1)

Τα αποτελέσματα:
Αετός Κιλκίς - Φοίνικας Λάρισας 73-66
Γουμένισσα - Έδεσσα 77-85
Φίλιππος Βέροιας - Νίκη Βόλου 83-78
Λασσάνης - Βελβεντό 86-85
Πρωτέας - Αιγινιακός 76-79
Άργος Ορεστικό - Αίολος Τρικάλων 65-85
ΧΑΝΘ - Μεταμόρφωση Βόλου 67-71

Επόμενη αγωνιστική (29/11):
Φοίνικας Λάρισας – Γουμένισσα
Έδεσσα – Φίλιππος Βέροιας
Νίκη Βόλου - Λασσάνη
Βελβέντο – Πρωτέας Γρεβενών
Αιγινιακός – ΧΑΝΘ
Αίολος Τρικάλων – Αετός Κιλκίς
Μεταμόρφωση Βόλου – Άργος Ορεστικό