Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Απόλλων Ακρινής Γ’ ΕΠΣΚ 2ος Όμιλος

Ελπίδες Ασβεστόπετρας-Απόλλων Ακρινής 2-3

Την τρίτη του συνεχόμενη νίκη απέσπασε εκτός έδρας ο Απόλλων Ακρινής από τις Ελπίδες Ασβεστόπετρας με τελικό σκορ 2-3.Οι ακρινιώτες άνοιξαν πολύ νωρίς το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Καραφυλλίδη και διπλασίασαν τα τέρματα τους στο 6ο λεπτό με το Δενεσίδη.Στο 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 με τον Ιωσηφίδη με απευθείας εκτέλεση φάουλ για το οποίο οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στο διαιτητή Μπησούκη.Η ισοφάριση ήρθε 74ο λεπτό για τους γηπεδούχους με τον Πεκίδη να κάνει το σκορ 2-2 και η λύτρωση για τον Απόλλων Ακρινής ήρθε στο 78ο με το Δενεσίδη να διαμορφώνει το τελικό 2-3.

Ο Απόλλων είχε την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού δημιουργώντας πολλές φάσεις για γκόλ (18 στο σύνολο) αλλά πολλά από τα σφυρίγματα του διαιτητή Μπησούκη προκαλούσαν τον εκνευρισμό καθώς και τις έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.‘Εντονα παράπονα για τη διαιτησία του κυρίου Μπησούκη εξέφρασαν παίκτες και προπονητής του Απόλλων Ακρινής στο τέλος του αγώνα ενώ ακόμη διαμαρτύρονται για την αποβολή με απευθείας κόκκινη κάρτα του Αντωνιάδη στο 88ο λέπτο για διαμαρτυρία.Αξίζει να σημειωθεί πως το τέλος βγήκε τους φιλοξενούμενους να πανηγυρίζουν τη νίκη τους μαζί με τους φιλάθλους που ακολούθησαν την ομάδα σε αυτό το εκτός έδρας παιχνίδι.

Ελπίδες Ασβεστόπετρας : Αντωνίου, Καραμήτσος, Κοτσαφλιός, Προσκυνητόπουλος, Καλαιτζόπουλος, Γοτουχίδης, Τσαραμανίδης (46’ Σπανοδημητρίου), Κουνλής, Γκιούρος (46’ Χεπιακίδης), Πεκίδης (72’ Χάπας), Ιωσηφίδης

Απόλλων Ακρινής (Δενεσίδης Χ): Ελευθεριάδης, Παπαδόπουλος (70’ Τσαουσίδης), Βοριαζίδης Γ, Σαρηγιαννίδης, Αντωνιάδης Θ, Σισμανίδης, Καζαντζίδης, Βοριαζίδης Χ, Καραφυλλίδης (82’ Πουτακίδης), Δενεσίδης Ν, Αντωνιάδης Γ

Διαιτητής: Μπησούκης
Βοηθοί: Τέμης, Χατζημαυροματίδης