Αρχική | Ιστολόγια | Το ιστολόγιο του/της

Τα αποτελεσματα και η βαθμολογιες της Γ εθνικής μπάσκετ

Mεγάλη νίκη εντός έδρας από τον Ηρακλή Κοζάνης αντίθετα Άργος και Πρωτέας Γρεβενών έχασαν εκτός έδρας.Το έξι στα έξι έκανε  η Νίκη Βόλου . Η Αξιούπολη και ο Πρωτέας Γρεβενών δεν έχουν γευτεί τη χαρά της επιτυχίας, μετρώντας μόνο ήττες. Στα αξιοσημείωτα της ημέρας είναι η μοναδική εκτός έδρας νίκη της άλλης ομάδας του Βόλου, της Μεταμόρφωσης.

Η βαθμολογία

 

Τα αποτελέσματα:
Ηρακλής Κοζ. - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 73-67
Φοίνικας Λ. - Αιγινιακός 68-58
Αετός Κιλκίς - Άργος Ορ. 68-59
Αξιούπολη - Μεταμόρφωση Β. 66-74
Αριστοτέλης Επ. - Μακαμπή 82-52
Αμπελώνας - Πρωτέας Γρεβ. 87-52
Νίκη Β. - Πανεδεσσαϊκός 81-62

Ηρακλής Κοζ. - Μ. Αλέξανδρος Κρ. Βρ. 73-67
Διαιτητές
: Παπαφωτίου - Ζαχαρής.
Τα δεκάλεπτα: 16-17, 37-40, 57-50, 73-67.
ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Τζιλίνης): Δούμας, Ηλιόπουλος 11 (3), Δημητριάδης 5 (1), Ρέππας Ν. 15 (2), Τομόπουλος , Κουτσιομήτρος, Ρέππας Χ. 2, Μιχαηλίδης 11 (1), Στάιος 10 (3), Ιωαννίδης 5, Ψάλτου 14.
Μ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Κυριακίδης): Παντζής, Θεολόγου, Βαφόπουλος, Μιχαηλίδης 7 (2), Χρησίδης 20 (3), Κρομίδας 12, Δεληγιάννης 13 (2), Κυριαζής 3 (1), Παπαμιχαήλ 6, Ρούζιος 6 (2).

Φοίνικας Λ. - Αιγινιακός 68-58
Διαιτητές
: Συμεωνίδης - Τζίμα.
Τα δεκάλεπτα: 17-14, 42-35, 53-46, 68-58.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΛΑΡ. (Θεοδωρόπουλος): Γιούδας 10, Χατζημπύρος 4, Δεληχρήστος 13 (2), Λιάκος 14 (2), Γκαγκανάσιος 4, Τσακνάκης 13 (1), Παπαδόπουλος 9, Τσιλούλης 1.
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Κοντογιάννης): Μπάγκι 9 (2), Καλαϊτζίδης , Στυλιανίδης, Παπουλίδης 10, Βουλτσίδης 8, Κουρκούτας 5, Αλβανός 6, Δένης 2, Λωτζανιώτης 18 (4).

Αετός Κιλκίς - Άργος Ορ. 68-59
Διαιτητές
: Πιτσίλκας - Γερακίνης.
Τα δεκάλεπτα: 12-21, 24-29, 42-38, 68-59.
ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Κοντονάσιος): Ξανθόπουλος, Ημερίδης 10 (2), Πατσούρης 2, Παπαβασιλείου 16 (1), Γιαχανατζής Β.2, Φλιάτης 21 (2), Βογιατζής 13, Κουτούλας 4, Γιαχανατζής Α.
ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ (Σούλιος): Χρυστόπουλος, Πανταζής 6, Βίλας 6, Δαραβίγκας 9 (1), Καραμήτσος 11, Κώττας 12, Παντελίδης 5, Κοτσαγιάννης 10.

Αξιούπολη - Μεταμόρφωση Β. 66-74
Διαιτητές
: Θωμόπουλος - Παραλής.
Τα δεκάλεπτα: 17-17, 35-42, 43-58, 66-74.
ΑΞΙΟΥΠΟΛΗ (Μπάρπας): Τάτσης 5, Γότσος 7, Φιλιππίδης 4, Μαυρόπουλος, Περπερίδης, Σαμαράς 9, Σιδηρόπουλος 18, Καλαβάζης 2, Στάθης 16, Γιουβανάκης 5 (1).
ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ (Μυριτζής): Καραγιώργος Θ. 3 (1), Καραγιώργος Γ. 16 (2), Υφαντόπουλος 2, Ντίκας 15 (2), Καλογερόπουλος 1, Τοπούζης 11, Φρουσκλιάς 17, Τσαπραΐλης 2, Μπόγδανος 7.

Αριστοτέλης Επ. - Μακαμπή 82-52
Διαιτητές
: Ζαγορίδης - Τζιβελεκίδου.
Τα δεκάλεπτα: 18-11, 36-29, 62-44, 82-52.
ΕΠΑΝΩΜΗ (Καραπιπερίδης): Παλαιόπουλος 2, Αγλαμίσης Τρ. 13 (1), Πουλιανίτης 4, Καβαρδίνας 2, Κοκκάρης 8, Γιαννακός, Τερσενίδης 23 (2), Βογιατζής , Αρμενάκης 10, Αγλαμίσης Θ. 10 (2), Διαμαντής 10.
ΜΑΚΑΜΠΗ (Ροδάς): Οξούζης 4, Κατενλιάδης 7, Κοντός 2, Γιαγκόπουλος, Χρήστου 1, Κουρέας, Καπέτας, Γκαϊτατζής 9 (1), Αρούχ 11 (1), Κωστόπουλος 8, Δελητζάκης 10, Σιάπκας.

Αμπελώνας - Πρωτέας Γρεβ. 87-52
Διαιτητές
: Καρακατσανίδης - Παπαγεωργίου.
Τα δεκάλεπτα: 26-17, 44-28, 62-36, 87-52.
ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ (Κουτσουκέρας): Γράβας 10, Βλαχούλης 5, Γκανέτσας 8, Ακσεχέρογλου , Μηλιώνης 17, Αποστολάκης 8, Παρασκευάς 17, Γλυκόπουλος 7, Κατσίμπας, Κοτσώνας 5, Γούλας 10.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒ. (Κατσάλης): Γράβας 10, Ρίγγος 3, Κολοβός 4, Μουράτογλου 7, Καραγιάννης 5, Μίχος 20, Βλάχος , Τζήμου, Σπανός, Ψεφτόγκας 3.

Νίκη Β. - Πανεδεσσαϊκός 81-62
Διαιτητές
: Τσιαπλής - Παπανικολάου.
Τα δεκάλεπτα: 27-13, 45-26, 68-44, 81-62.
ΝΙΚΗ Β. (Ζαφειρούδης): Ζαρογιάννης 22, Αναγνωστόπουλος Μ. 3, Σαμαράς 4, Στάμος 2, Καρμανλής 2, Καραμανώλης, Θυμνιός 12, Κουτίνας 8 (2), Τσώλης 17 (2), Αναγνωστόπουλος Χρ. 4, Χριστομάνος 2, Μυστιλιάδης 5 (1).
ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΪΚΟΣ (Δασκαλάκης): Γκέκας, Δάφνης 2, Ζεχερλής 2, Θεοδώρου 4, Μπέλλος 9 (1), Σταμπουλής, Μάυρος 23 (3), Νότης 7 (1), Σταυρουλάκης 13 (3), Πλιάνης, Δοβόπουλος 2.